Saltar al contenido

Jak odebrat administrátorské role na facebookových stránkách – Nakonfigurujte si fanpage

2 de agosto de 2022

Pokud máte účet na Facebooku, mnoho sledujících a stránky vytvořené pro propagaci obsahu a značek, pravděpodobně budete potřebovat pomoc asistenta pro správu stránky. Pokud však chcete odebrat roli správce někomu konkrétnímu, můžete to také udělat. Naučte se v tomto článku nakonfigurujte svou fanpage odebráním role správce nebo plný přístup na facebookové stránky, proto doporučujeme pokračovat ve čtení.

Co byste měli vědět, než odeberete správce ze stránky na Facebooku?

The sociální platforma facebook vždy dáváte o čem mluvit díky začlenění nástrojů, které zvyšují úroveň interaktivity uživatelů, kteří aplikaci používají. V rámci ní si můžete vytvořit svou Fanpage a propojit followery, tedy facebookové stránky odlišné od osobního účtu, kde se zobrazuje obsah vaší firmy, společnosti nebo konkrétní značky.

Na této stránce ji můžete spravovat tak, že se nastavíte jako správce, přiřadíte ji ostatním nebo tuto roli odeberete. Ale před provedením této poslední akce je velmi vhodné znát určité aspekty. Protože tyto funkce nemůže provádět každý. Proto dávejte pozor.

Musíte být správcem stránky

Chcete-li mít oprávnění ovládat stránku a konfigurovat ji podle svých preferencí, musíte být správcem stránky, jiný člen stránky to nemůže udělat, protože vám byla udělena oprávnění a oprávnění. Jednou z konfigurací, které můžete provést při správě stránky na Facebooku, je možnost odstranit roli správce, protože vy jste ten, kdo má přístup k této úloze, můžete tuto roli odebrat jako správce, protože vy jste ten, kdo spravuje vytvořenou stránku.

Roli správce nelze odebrat tvůrci stránky

Musíte mít na paměti, že když odeberete roli správce členovi skupiny, nebude moci vykonávat funkce role, jako je přidělování nových správců, úpravy nebo úpravy skupiny. Na druhou stranu, i když jste správcem stránky na Facebooku, nemůžete tuto roli tvůrci stránky odebrat, pokud neopustí skupinu z vlastní vůle.

Jaký je způsob, jak odebrat roli správce ze stránky na Facebooku?

Sociální síť Facebook vám nabízí jedinečný zážitek ze zábavy a také možnost konfigurovat stránky, které upravujete, přiřazením stejných ovládacích prvků, a to jak v klasické verzi, tak v novém prostředí stránky. Jeden aspekt, který je třeba zdůraznit, je, že v klasické verzi se používá role správce a v novém prostředí je ekvivalentní přístupu k Facebooku s plnou kontrolou. Podívejme se, jak tuto roli odebrat v obou verzích:

změnit roli správce na facebooku

Pokud je vaše stránka v klasické verzi

Svou stránku na Facebooku byste neměli mazat, stačí otevřít aplikaci, kliknout na ikonu vlajky a klikněte na možnost Moje stránky. Zde vyberete stránku, na které chcete odebrat roli správce. Nacházíte se v ikoně Konfigurace a klikněte na Role stránky, uvidíte, kdo jsou správci.

Klikněte na tužku, která je hned vedle správce, zadejte heslo pro bezpečnostní ověření a zobrazí se okno Upravit osobu, přejděte dolů a klikněte na Odstranit, potvrďte akci opětovným stisknutím klávesy Delete, čímž se role správce z facebookové stránky odstraní .

V případě, že máte svou stránku v „novém prostředí pro stránky“

Pokud byla vaše stránka vytvořena pomocí verze New Experience for Pages a máte plný přístup správce, můžete spravovat přístup ke stránce a úloze a můžete také odebrat roli správce. Musíte provést následující kroky:

Otevřete aplikaci Facebook a přejděte na stránku, kde chcete odebrat roli správce, klikněte na Spravovat a poté na Přístup ke stránce. Klikněte na tři tečky vedle osoby, které chcete oprávnění odebrata klikněte na Odebrat ze stránky. Osoba bude informována e-mailem, že již nebude mít roli správce.