Saltar al contenido

Jak obrátit data textového řetězce v Excelu? – Jména a příjmení

6 de agosto de 2022

Excel to rozhodně je nejoblíbenější software na trhu pokud jde o tabulky. Snadná manipulace a nepřeberné množství funkcí jej činí oblíbeným u firem, vzdělávacích či zdravotnických institucí i soukromých uživatelů. Stažením Excelu z jeho webových stránek budete mít vynikajícího spojence pro provádění finančních výpočtů, registrace a statistické analýzy.

Jeho využití se rozšířilo i do dalších oblastí, jako jsou školská a zdravotnická zařízení, kde jej můžete uplatnit pro organizaci a evidenci funkcí pedagogických, administrativních a dělnických zaměstnanců, jakož i hodnocení procesu výuky a učení. Je to také velmi užitečný nástroj pro plánování a plánování vzdělávání.


Jaké vzorce a funkce potřebujete pro obrácení jména a příjmení v Excelu?

Excel je velmi užitečný nástroj, když jste vytváření seznamů jmen a příjmení a pro lepší čtení, analýzu a organizaci je musíte mít všechny v určitém pořadí. Jedná se o úkoly široce používané v různých institucích a společnostech pro evidenci pomoci pracovníků, administrativních pracovníků a dodavatelů obecně.

V Excelu existuje řada vzorců a funkcí, které mohou vyřešit problém požadovaného pořadí ve vašem seznamu. Funkci „MID“ můžete použít v kombinaci se vzorcem „spojit řetězce“. Vícenásobná regrese v mé excelové tabulce a dynamická matice jsou funkce, které vám poskytuje software. Excel má také možnost přizpůsobit si vzorce.

Jaký postup je třeba dodržovat, abyste změnili jméno a příjmení v buňkách aplikace Excel?

Je velmi pravděpodobné, že když ve vaší společnosti nebo ve vašem vzdělávacím ústavu obdržíte sadu jmen a příjmení, abyste je uspořádali do seznamu, budou neadekvátně uspořádána. Pokud to, co chcete, je obrátit pořadí, ve kterém jsou nalezeny, můžete napište vzorec «=MID(A2&» «&A2,FIND(» «,A2)+1,DÉLKA(A2))» v prázdné buňce a poté tažením přes buňky použijte vzorec.

obrácení jména a příjmení se vzorci v excelu

Z Excelu na mobilu

Excel je dostupný i na vašem mobilu vytvářet a aktualizovat své tabulky a obsahuje všechny funkce související s organizací dat a analýzou verzí pro stolní počítače. Je to dokonalé řešení pro řešení okamžitých problémů, když nejste u svého počítače. Můžete dokonce rozdělit nebo rozdělit textový řetězec v Excelu z mobilu.

Na oddělení můžete odkazovat „oddělovacím znakem“. Jedná se o textový řetězec obsahující znaky nebo symboly označující místo přerušení. Může odkazovat na prázdná místa nebo čárky. Další separaci lze nazvat „definovanou šířkou“. Díky tomu můžete provádět řezy v řetězci textů na základě určitého počtu znaků.

Použití licence Excel na počítači

Důrazně se doporučuje, abyste si stáhli Excel z jeho oficiální stránky s legitimní licencí od společnosti Microsoft. tohle ty předejde problémům s aktivací a zaručí jeho optimální fungování. Kromě toho můžete mít přístup k informacím z první ruky a dostupným aktualizacím. Nejnovější verze Excelu můžete získat zdarma, pokud máte jeho oficiální licenci.

Při provádění úkolů s Excelem však můžete utrpět nehodu. Ale pro každý případ existuje řešení. Může se stát, že nebudete mít přístup k jeho použití, protože se zobrazí zpráva, že se jedná o „produkt pro komerční použití“. Řešením je zahájení relace prostřednictvím e-mailu, přejděte na možnost služby a předplatná a tam najdete svůj produkt Office nebo předplatné společnosti Microsoft. Tyto informace použijte ke kontrole oprávněnosti vaší licence.

pomocí excelu online

S Excelem Online

Excel online je verze vytvořená speciálně pro použití přímo ze sítě. V roce 2014 nahradila verzi webové aplikace Excel a nyní je velmi oblíbeným nástrojem pro všechny typy uživatelů. Pokud máte účet Office.com, můžete si jej otevřít zdarma. Když v něm zahájíte relaci, uvidíte jeho ikonu, která bude indikovat, že je online a že jej nemusíte mít nainstalovaný v počítači.

Udělejte test s možnost „smazat a nahradit“ pro uspořádání vašich schůzek a dát mu punc profesionality a ověřit si tak funkčnost online verze, která je stejně efektivní jako kterákoli jiná. Je to ten okamžik, kdy narazíte na spoustu postav, jako jsou čárky a uvozovky, které vás matou a ztěžují zobrazení. Všechny citace můžete z Excelu rychle odstranit pomocí následujících kroků:

  1. Nejprve vyberte buňky, ve kterých se zobrazují citace, které chcete odstranit
  2. Stiskněte současně „ctrl + f“ nebo v horním menu „start“ klikněte na „upravit“
  3. Klikněte na „hledat a vybrat“ a poté na „hledat“
  4. Přejděte na kartu «nahradit».
  5. Do pole „najít co“ zadejte symbol uvozovky (“)
  6. Pokud si přejete jej odstranit a nenahradit, ponechte pole „nahradit“ prázdné.
  7. Klikněte na „nahradit vše“
  8. Stiskněte «přijmout»