Saltar al contenido

Jak obnovit smazané soubory po formátování pevného disku počítače

16 de agosto de 2022

Něco, co se může v určité chvíli stát každému z nás, je náhodné smazání nedávného nebo starého souboru nebo složky s důležitým obsahem. Mnozí nevědí, že je to možné dostat vše zpět a to i v případě, že byl počítač zformátován nebo je poškozen, takže nemusíte panikařit.

Možná budete moci získat všechny soubory, které byly smazány, včetně kompletních oddílů jednotky, ve které byl uložen. Pokud toho chcete dosáhnout, měli byste používat pouze určité nástroje obnova dat, které jsou specifické pro tento úkol, zde vám o něm povíme něco více.

Začněte výběrem správného nástroje

Jedním z nejznámějších nástrojů pro obnovu souborů na webu je „EaseUS Data Recovery Wizard Free“, který můžete zdarma najít na jeho webových stránkách. Je k dispozici pro platformy Windows, MacOS, Android a iOS.

Jedním z divů této aplikace je, že vám umožňuje filtrovat všechny soubory, které chcete obnovit. Tímto způsobem práce a hledání takových evidence Stává se mnohem efektivnější a rychlejší. S ním se můžete zotavit z fotografií do e-mailů, videí nebo dokumentů.

To, co vám aplikace poskytuje tím, že vám poskytuje tento filtr, je, že vám zobrazuje seznam, pomocí kterého můžete snadno a jednoduše najít to, co hledáte, a tím zjednodušit Zotavení z toho.

Jak obnovit smazané fotografie a soubory?

Jakmile tento nástroj nainstalujete do počítače, stačí pouze připojit flash disk, paměťovou kartu nebo externí disk, který obsahoval soubory, které chcete obnovit. Můžete to vidět automaticky Průvodce obnovou dat EaseUS Detekuje uvedenou jednotku a ukáže vám ji ve svém rozhraní.

Poté jej musíte vybrat a naskenovat, aby se aplikace postarala o spuštění analýzy uvedené jednotky. Po dokončení této analýzy vám aplikace zobrazí seznam souborů, které odpovídají vašim Vyhledávání a ukáže vám, které z nich jsou kompatibilní pro obnovu.

Podobně, až bude analýza hotová, budete moci mít malou vizualizaci souborů, abyste si byli jisti, že se jedná o správné dokumenty. Nástroj vám poskytne Zobrazit souborů, které byly úspěšně uloženy, a seskupí je do vlastní složky pro obnovení, abyste žádný z nich neztratili z dohledu.

Velmi často se stává, že soubory, jakmile byly obnoveny, nemají stejný název, jaký měly předtím, protože při jejich odstranění může dojít ke ztrátě některých dat registru, jako je název samotného souboru. .

cloudové úložiště pc

Jak obnovíte celé oddíly?

Bezplatný nástroj EaseUS Data Recovery Wizard vám také umožňuje obnovit různá data, která byla uložena v celých oddílech vašeho zařízení, i když se již v zařízení neobjevují. Badatel vašich souborů v systému Okna.

Pokud chcete obnovit uvedená data, musíte se pouze připojit k jednotce, ve které byla původně. Poté spusťte analýzu aplikace v uvedeném Jednotka a spusťte proces nástroje pro obnovu souborů.

Po spuštění vám ukáže ztracený oddíl, který můžete odlišit různými barvami. Proces pro obnovit uvedená data může to chvíli trvat a nemusí být obnovena všechna požadovaná data.

Je to však velmi podobný proces, jaký je popsán výše, a ve způsobu jeho fungování nejsou žádné nedostatky. S tímto nástrojem již nebudete muset propadat panice, když dojde omylem ke ztrátě souboru nebo dokumentu.