Saltar al contenido

Jak obnovit skryté soubory z USB infikovaného virem ve Windows 10

9 de agosto de 2022

Počítače nebo zařízení, které můžete používat každý den nejsou osvobozeni od viru uvnitř systému. Při stahování souborů, programů, videí a jakéhokoli jiného obsahu musíte být velmi opatrní, protože by to mohlo být škodlivé pro počítače.

Jak špatné to může být?

Virus může změnit správné fungování počítačů a zařízení, odstranit nebo poškodit programy a soubory, nebo co je ještě více znepokojující, schovat je. Obecně platí, že nástrojem, který s největší pravděpodobností představuje tuto nepříjemnou situaci, je pero nebo USB.

Ať už jde o rychlý a snadný přenos obsahu z jednoho počítače do druhého, úpravu nebo tisk souboru z jiného počítače, než je váš, pokud počítač není řádně chráněn, může být ohroženo to, co ukládáte.

Nemohu najít své soubory!

Není vše ztraceno. Existují programy, které pomáhají tyto viry odstranit. Existuje však velká šance, že také zcela odstraní soubory, které potřebujete.

Chcete-li zobrazit a zobrazit skryté soubory podle viru, můžete obnovit skryté soubory pro virus pomocí Průzkumníka souborů systému Windows 10 nebo jakékoli jiné verze tohoto operačního systému. První věc, kterou byste měli udělat, je:

 • Připojte zařízení k počítači (je-li k dispozici).
 • Přejděte do sekce «Zařízení“, abyste mohli zadat zařízení USB.
 • Jakmile tam budete, najděte složku, kde byl soubor, který byl tímto malwarem skrytý.
 • Najděte sekci «Pohled“ v levém horním rohu obrazovky. To v případě, že používáte Windows 10.
 • Jakmile kliknete na výše zmíněnou sekci, zobrazí se na panelu nástrojů další nabídka rozdělená do 4 sekcí: Panel, design, aktuální zobrazení, zobrazit nebo skrýt a možnosti.
 • V rámci sekce «ukázat nebo skrýt“, uvidíte sadu zaškrtávacích políček: Zaškrtávací políčka položek, přípony souborů a skryté položky.
 • Zaškrtněte políčko skryté položky. Tímto způsobem se objeví všechny soubory skryté malwarem.

Alternativy k zobrazení a obnovení skrytých souborů

Další možnost pro aby se objevily skryté soubory malwarem bez nutnosti stahovat a používat pro ně program, kromě dobrého antiviru pro USB klíčenky je následující:

 • Stiskněte klávesy Windows a R.
 • Tím se na obrazovce zobrazí pole Spustit.
 • Do tohoto pole zadáte příkaz: „cmd“ (žádné uvozovky ani tečky)
 • Tento příkaz vyvolá další pole, které otevře příkazový řádek.
 • Zadejte následující příkaz: -h -r -s /s /dc: documents.

zobrazit a obnovit skryté soubory

Je důležité, abyste to věděli c:documents je příkaz pro disk a složku, kde byl soubor umístěn. Pokud je tedy soubor na jiném disku a v jiné složce, měli byste jej změnit. Například: e: práce

Je důležité, abyste to věděli to neodstraní malware, takže vaše zařízení bude nadále infikováno a tento problém se může nadále vyskytovat při každém připojení zařízení k počítači. Může dokonce infikovat další počítače a způsobit stejný problém v každém z nich.

Z tohoto důvodu se obvykle doporučuje zadejte zařízení do počítačů, které mají antivirus a abyste mohli analyzovat zařízení před vstupem do něj, abyste mohli otevřít nebo upravit soubory a programy, které jste uložili.

USBShow, záchrana usbmimo jiné programy se doporučuje pokusit se obnovit a zobrazit soubory, které byly skryty malwarem, a také je odstranit.

V případě USB Rescue jeho přenosná verze Je to velmi užitečné, pokud je váš den založen na navštěvování stránek za účelem tisku dokumentůjejíž počítače nemají antivirus a vaše zařízení může být potenciálně infikováno.

Pokud máte zájem se učit jak obnovit soubory z USB nebo RAW pevného disku bez formátování můžete kliknout sem.