Saltar al contenido

Jak obnovit nebo obnovit smazané uživatele a e-maily v Office 365?

18 de agosto de 2022

Office 365 je jedním z nejlepších alternativních balíčků, které Windows svým spotřebitelům nabídl (můžete si také stáhnout a nainstalovat Microsoft Office 365 na Mac nebo iPad). Protože se jedná o životaschopnou možnost pro ty, kteří nechtějí platit za plné předplatné Office. Mnoho lidí se připojuje k jejich řadám, takže dnes se to naučíte obnovit nebo obnovit smazané uživatele a e-maily v Office 365.

A je to tím, že pokud si koupíte tento balíček, je zřejmé, že jej budete chtít využívat naplno bez jakéhokoli selhání a nepříjemností. Ale někdy kvůli lidským chybám, jako je mazání uživatelů v Office 365, může dojít ke ztrátě cenných informací, které jsou potřeba k další práci.

Obnovte nebo obnovte smazané uživatele a e-maily v Office 365

Aby se dosáhlo úspěšně obnovit nebo obnovit smazané uživatele a e-maily v Office 365, Nejprve musíte vzít v úvahu, že oba procesy probíhají odlišně. Proto, abychom je co nejlépe vysvětlili, je třeba je rozdělit na dva. Číslo jedna je obnovení e-mailu.

Postup, který uvidíte níže, funguje v kterékoli z verzí Office 365. A také vám pomůže obnovit všechny druhy prvků, nejen e-maily. Měli byste vědět, že smazaná data zůstávají ve složce obnovitelných položek po celých 30 dní, poté zmizí.

Pokud jste stále uvnitř časové osy, udělejte toto: přejděte do aplikace Outlook a klikněte na část s názvem «Smazaná položka» (je to na liště nahoře). Poté vyberte možnost, která se zobrazí s názvem «Obnovit nedávno smazané položky z této složky.»

Tím se otevře okno, kde můžete vybrat více smazaných položek, když tak učiníte, zaškrtněte políčko „Obnovit vybrané položky“ a hit «Přijmout» potvrdit. S tím bude vše připraveno.

Dalším způsobem je přejít na portál Office a v rámci panelu přejít do aplikace Outlook. Zobrazí se seznam složek, kde musíte vybrat «Vymazané prvky». Tím se otevře okno hned vedle, kde se objeví položky, které lze obnovit, vyberte požadovanou a klikněte na „Načíst“.

V závislosti na tom, o jaký typ se jedná, se položka přesune do místa původu, například: zprávy jdou do doručené pošty, úkoly do složky úkolů a další.

Obnovit smazané uživatele

Nyní, když jste se naučili první část Jak obnovit nebo obnovit smazané uživatele a e-maily v Office 365? Je čas, abyste viděli, jak se obnovuje náhodně smazaná osoba.

V tomto případě platí stejné pravidlo jako u emailů. Pokud jste uživatele smazali, máte 30 pracovních dnů na jeho obnovení, jinak nebudete moci tento proces provést.

office 365 oranžový mrak

Pokud se nacházíte na časové ose, postupujte následovně: nejprve přejděte na portál Office 365 a přejděte do kategorie «Uživatelé a skupiny» který se objeví na pravé straně obrazovky.

Až tam budete, přejděte na «Smazaní uživatelé», zde se otevře sekce se seznamem uživatelů, kteří byli smazáni. Klikněte na zaškrtávací políčko u toho, který chcete obnovit, a poté vyberte možnost «Obnovit uživatele»který se objeví v pravém dolním rohu zvýrazněný modře.

Tím se zobrazí potvrzovací zpráva a uživatel se otevře zcela obnoven. To již odpovídá na otázku. Jak obnovit nebo obnovit smazané uživatele a e-maily v Office 365?

Stačí přejít na panel Office a začít provádět změny, které potřebujete, abyste mohli opět pohodlně pracovat. Pamatujte, že uživatelé nejsou to jediné, co lze znovu získat, můžete také resetovat nebo obnovit hesla účtů v Office 365 (což byste se měli naučit).