Saltar al contenido

Jak někoho zablokovat na iMessage pro spam – iPhone a iPad

23 de agosto de 2022

iMessage je základní sociální síť pro zařízení iOS. Pokud si koupíte jakékoli nové zařízení Apple, bude mít předinstalovanou aplikaci iMessage pro zasílání zpráv se kterými můžete velmi jednoduchým způsobem komunikovat se svými kontakty. Tato aplikace je velmi podobná WhatsApp, protože plní určité velmi podobné funkce, protože se jedná o platformu pro rychlé zasílání zpráv.

Vzhledem k tomu, že iMessage je aplikace pro rychlé zasílání zpráv, můžete prostřednictvím ní kontaktovat každého uživatele, který má aktivní iMessage na iPhonu nebo jiném zařízení Apple, pokud máte jeho telefonní číslo nebo e-mail na iCloudu. Právě z tohoto důvodu se můžete dostat do situace, kdy vás z iMessage kontaktoval člověk, se kterým nechcete mluvit, takže se možná ocitnete v potřebě jej zablokovat, a to je přesně to, co při této příležitosti vás naučíme; jak někoho zablokovat na iMessage.

Jak mohu filtrovat zprávy iMessage od neznámých odesílatelů?

Pro filtrovat zprávy v iMessage od neznámých uživatelůtedy lidí, které nemáte přidané v kontaktech (telefonním čísle) nebo e-mailu, musíte provést velmi jednoduchý proces v nastavení iMessage na vašem iPadu, iPodu nebo iPhonu.

Co byste měli udělat pro filtrování zpráv z neznámých zdrojů v iMessage, je přejít do nastavení zařízení a přejít do sekce „Zprávy“ a zadat. Když jste v nastavení zpráv, musíte vyhledat sekci „Filtr zpráv“ a zapněte možnost „Neznámý filtr“..

Postup, jak zablokovat uživatele iMessage, aby vám neposílal textové zprávy

Pokud jste již odfiltrovali zprávy některého uživatele, ale stále vás nepřestaly obtěžovat, pak vám zbývá nejlogičtější možnost tohoto uživatele zablokovat. Kdykoli budete chtít zablokovat někoho z iMessage Musíte udělat velmi jednoduchý a rychlý proces.

Chcete-li zablokovat uživatele ve zprávách Apple, musíte nejprve vstoupit do aplikace ze svého zařízení. Poté musíte vstoupit do chatu s osobou, kterou chcete zablokovat, a kliknout na její jméno. Když se zobrazí nabídka možností, přejděte do části „informace“. Jakmile se zobrazí profil uživatele, stiskněte znovu tam, kde je uvedeno „informace“ a přejděte na konec této sekce, kde uvidíte možnost „Blokovat tento kontakt“ který bude napsán červeně. Stiskněte možnost, kterou jsme právě zmínili, a byla by tam; poté již tento nepříjemný kontakt zablokujete.

Jak mohu nahlásit spam nebo nevyžádané zprávy v iMessage?

Když vám do iMessage dorazí textové zprávy od neznámých lidí, aplikace vám pod příslušnou zprávou automaticky zobrazí upozornění, ve kterém budete mít možnost jej nahlásit jako spam nebo nežádoucí.

To neznamená, že jakmile zprávu nahlásíte, uživatel vám již nebude moci psát nahlášení nezabrání dané osobě, aby vás kontaktovala. Pokud vás uživatel po nahlášení zprávy nadále obtěžuje a chcete, aby s tím přestal, zbývá vám možnost uživatele zablokovat způsobem, který jsme probrali v předchozím bodě.

iMessage na iPhone

Pro Zablokujte osobu ze svého zařízení (telefonní číslo), z FaceTime nebo z Mailumusíte dodržet určité kroky, ale už počítáme s tím, že nejsou nijak složité.

Telefon

Když chcete zablokovat osobu z vašeho iPhone, tedy zablokovat ji, aby vám nemohla ani zavolat, budete muset vstoupit do aplikace Telefon a vyhledat osobu, kterou chcete zablokovat, v sekci poslední nebo kontakty. Přejděte na „informace“ a přejděte na „Blokovat tento kontakt“.

tvář čas

Chcete-li zablokovat uživatele na FaceTime, musíte se nejprve přihlásit do aplikace na svém zařízení Apple. Najděte konverzaci s osobou, kterou chcete zablokovat, klikněte na informační ikonu, přejděte na konec a stiskněte tam, kde je uvedeno „Blokovat tento kontakt“.

Pošta

Pokud chcete zablokovat osobu z Mailu, musíte nejprve vstoupit do aplikace, vyhledat e-mail uživatele, kterého chcete zablokovat, a kliknout na jeho jméno. Když se zobrazí seznam možností, vyhledejte tu, která říká „Blokovat tohoto uživatele“ a stiskněte jej.

Kde zjistím, která čísla nebo uživatele jsem zablokoval?

Chcete-li zjistit, které kontakty jste na svém zařízení Apple zablokovali musíte přejít do nastavení funkce, kde chcete ověřit své zablokované kontakty. To znamená, že pokud chcete vidět kontakty, které jste zablokovali v Telefonu, musíte jít do nastavení, poté zadat telefon a v sekci blokovaných kontaktů můžete potvrdit, koho jste zablokovali.

Blokovaní uživatelé v iMessage

Chcete-li ověřit stejné informace, ale ve FaceTime, Zprávy nebo Mail, měli byste udělat stejný proces, ale v příslušných nastaveních každé funkce jablka. To znamená, že pokud chcete vidět zablokované uživatele FaceTime, přejděte do nastavení aplikace a totéž musíte udělat se zprávami nebo poštou.