Saltar al contenido

Jak natočit video, zatímco navrhuji digitální kresbu krok za krokem

26 de julio de 2022

V případě, že chcete předvést každou ze svých schopností a dovedností, nápad o zaznamenejte při navrhování zní to jako docela jednoduchý nápad. Ale ve skutečnosti je to možnost, která by mohla přitáhnout více pozornosti k obsahu, který vytváříte.

Různí lidé používají různé typy návrhových nástrojů k vytváření výkresů, které sdílejí na nějaké platformě. K jejich zaznamenání však potřebují použití třetí strany.

To není úplně negativní, protože tyto programy jsou schopny zaznamenávat obsah, krok za krokem, toho, co navrhnete, tak dlouho, jak chcete.

Nicméně tyto programy nezaměřujte se výhradně na plátno, ale na celé obrazovce. Což více než jeden uživatel nemusí chtít ve svém videu ukázat. Pokud je to váš případ, v tomto článku najdete několik možností, které vám pomohou získat požadovaný výsledek.

SpeedyPainter, ideální nástroj pro záznam při navrhování

Mnoho grafiků se věnuje používání renomovaných programů, a to díky přijetí a ocenění, kterého se jim v průběhu let dostalo.

Jedním z těchto případů je Adobe Photoshop, velmi užitečný nástroj, jehož kvalita je nezpochybnitelná a který si zaslouží nákup, abyste mohli využívat jeho funkce.

I když se každé euro investované do této služby vyplatí, když chcete zaznamenat tvůrčí proces, může to způsobit problémy. To je proto, že Photoshop nemá funkci pro záznam obrazovky při navrhování. Proto se k získání videí vyplatí použít jiné programy, jako je Camtasia.

Bohužel to dnes není to, co hledáme, ale není důvod být zklamán, protože existuje SpeedyPainter pomoci v takových situacích.

V souvislosti s výše uvedeným je tento svobodný software, stejně jako Adobe Photoshop, nástrojem pro vytváření návrhů ve formě výkresů.

Stejně tak funguje i pro úpravu obrázků, takže ukazuje, že se příliš nevzdaluje od úrovně profesionality, kterou ztělesňují jiné programy.

Vlastnosti Speedy Painter

V současné době se jedná o software exkluzivně pro Windows a dostupné pouze v angličtině. Navzdory těmto omezením má následující funkce, díky kterým je skutečně užitečný:

  • Kresby jsou navrhovány prostřednictvím pestré nabídky štětců, v rámci kterých si můžete vybrat efekt, tloušťku a barvu každého z nich.
  • Program také pracuje přes vrstvy, což je velmi užitečné pro ty, kteří chtějí tuto metodu použít při úpravách obsahu.
  • Umožňuje konfigurovat klávesové zkratky, takže usnadnit projektantovi práci.
  • Má možnost načíst referenční obrázek, který se při vytváření výkresu zobrazí jako plovoucí.
  • Má dva užitečné nástroje, známé jako perspektivní mřížka a zrcadlový efekt, oba určené pro kreslení a úpravu obrázků.
  • Jednou z vynikajících funkcí je možnost zaznamenejte a opakujte proces kresleníkteré lze exportovat jako vysoce kvalitní video.

Jak nahrávat při navrhování pomocí SpeedyPainter?

Vzhledem k ve výchozím nastavení je k dispozici možnost gravírování v rámci programu umožňuje každému uživateli, který používá SpeedyPainter, předvést své dovednosti.

K provedení tohoto procesu je nutné pouze stisknout tlačítko ve spodní části softwarového panelu nástrojů. Funkce, kterou plní, je přímo exportovat video zaměřené na plátno, kde byla kresba zachycena, a následně zvolit kvalitu obrazu.

jak-na-zaznamenat-při-navrhování-speedypainter

Možná vás překvapí fakt, že nemusíte spouštět nahrávání. Realita je ale taková, že tento program jej generuje automaticky a ukládá jej, jak postupujete v návrhu.

Tím pádem, SpeedyPainter je ideální volbou pro záznam při navrhování výkresu. Jeho funkce spolupracují, aby vám poskytly ty nejlepší výsledky.

Stačí tedy vstoupit na oficiální stránku programu, abyste mohli konečně vytvořit své animace a návrhy, které prostřednictvím všech sítí demonstrují tvůrčí proces, který vás charakterizuje.