Saltar al contenido

Jak nastavit a nakonfigurovat budík nebo buzení na mém počítači s Windows 10

15 de julio de 2022

Používání hodin jako budíků je praxe, která se nepoužívá. Nyní je trendem mobil používat prakticky ke všemu, je to jako malé PC, které se vejde do kapsy. Windows 10, myslíc na své uživatele, se však od instalace integroval do svého operačního systému a budík nebo budík, který si můžete libovolně nastavit.

Je snadno použitelná aplikace že můžete umístit miniaplikaci na plochu a lze jí poskytnout jiný druh nástroje. zejména pro lidi, kteří mají dlouhou pracovní dobu u PC.

Nastavte budík ve Windows 10

Chcete-li otevřít aplikace budík a hodiny pro windows stačí stisknout tlačítko Start systému Windows a bude to jedna z prvních možností v nabídce. V případě, že chcete aplikaci připnout na hlavní panel nebo Start, klikněte pravým tlačítkem na ikonu a vyberte požadovanou možnost.

Poznámka: Snadný způsob přístupu k aplikaci Hodiny a budíky je z Windows Finderu (Start + S) umístěného na hlavním panelu zadáním názvu aplikace.

Aplikace má na první pohled a jednoduché rozhraní který umožňuje jakémukoli typu nezkušeného uživatele jej používat. Na první pohled vidíte nakonfigurované alarmy a každý z nich má možnost aktivovat nebo deaktivovat.

Vytvořit nový budík

Chcete-li vytvořit nový alarm, musíte kliknout na tlačítko vpravo dole se symbolem +. Otevře se nové okno pro úpravy a první věc, kterou musíte udělat, je zadat čas, na který jej chcete nastavit.

Vyberte čas budíku. Způsob výběru času je poměrně grafický, jsou zde tři sloupce rozdělené hodinou, minutami a AM-PM. Těsně pod časem je indikace víceméně, jak dlouho bude alarm znít. Zobrazuje se jako odpočítávání.

Zadejte název budíku. Dalším krokem je pojmenování alarmu. Pokud existuje několik alarmů, bylo by dobré je identifikovat, abyste si okamžitě zapamatovali důvod, proč se rozezní.

Vyberte, kolikrát se to bude opakovat. Vyberte časový interval, ve kterém se má budík opakovat. Můžete ponechat výchozí možnost, aby se spustil pouze jednou, nebo si můžete zvolit opakování několik dní v týdnu.

Upravte zvuk. Windows má několik výchozích zvuků budíku. Můžete si vybrat z deseti různých variant. Než se pro jednu rozhodnete, můžete si každou z možností prohlédnout.

Definuje dobu zpoždění. Nakonec vyberte dobu, po kterou se budík znovu spustí. Tato možnost se zobrazí, když zazní budík a rozhodnete se jej odložit na později. Můžete si vybrat mezi intervaly 5, 20, 30 minut nebo 1 hodina.

Jakmile máte budík nastavený, kliknutím na ikonu diskety vpravo dole budík uložíte.

Upravit stávající alarm

Chcete-li nakonfigurovat existující alarm, stačí kliknout na existující alarm a otevře se okno pro úpravy. Můžete nastavit časnázev budíku, opakování, zvuk a čas odložení.

Pokud si budete přát odstraňte alarm, ve stejném editačním okně musíte kliknout na ikonu, která má tvar odpadkového koše. Systém se vás zeptá, zda chcete alarm smazat, potvrďte požadavek a bude správně smazán.

Další funkce hodinek

Máte také aplikaci Budíky a hodiny další doplňkové funkce kromě alarmu. Má funkci hodin, která ukazuje geografickou mapu světa, kde je uveden čas a vaše aktuální poloha.

Funkce hodin Windows PC

Funkce časovač umožňuje přidat časové intervaly, které se zobrazují jako odpočítávání. Na konci času bude uživatel upozorněn. Můžete přidat více než jeden počítat nebo upravovat ty, které už máte.

Konečně, toto je funkce chronometr což není nic jiného než časovač. Můžete počítat po kolech a každé kolo představuje záznam, který se objeví hned vedle počtu.