Saltar al contenido

Jak násilně odstranit soubory a složky z CMD ve Windows

5 de agosto de 2022

Počítače, které používáme, ukládají denně velké množství informací. Tento obsah je organizován a ukládá se ve formě souborů a složek.

Čím více úkolů s naším počítačem provádíme, tím více informací bude ukládat. Ať už jde o vytváření dokumentů, procházení webu, stahování souborů a dokonce i přístup k našemu e-mailu, generuje informace, které jsou uloženy v paměti našeho PC.

Z tohoto důvodu je zcela normální, že se náš tým postupně zaplňuje složkami s informacemi, které si někdy ani nepamatujeme a které kromě nedostatku kontroly nad našimi soubory, Zabírají zbytečné místo v našem počítači.

Běžná věc je zbavit se těch nevyžádaných souborů, které se generují; mnohé však nelze tak snadno odstranit. Pokud se pokoušíte smazat složku a počítač vám to nedovolí, protože se používá, nemějte obavy. Existují určité způsoby, jak vymazat všechny tyto informace.

Postup pro odstranění těchto nepříjemných souborů, které nelze odstranit, je přes příkazový řádek nebo CMD které nám systém Windows poskytuje k usnadnění některých úkolů.

Jak odstranit soubory a složky z CMD?

vymazat soubory

Ačkoli je obvykle rychlejší odstranit soubory z Windows, vybrat a smazat každý z nich, vždy budeme mít možnost odstranit soubory a složky z cmd. To je mimořádně užitečné, abyste se mohli zbavit všech souborů, které vyžadují oprávnění ke smazání, nebo souborů, které nelze smazat, protože jsou právě používány.

První věc, kterou musíme udělat, je otevřít příkazový řádek a použijeme příkaz DEL. (Delete), pomocí kterého můžeme mazat jakýkoli typ souborů na našem pevném disku. V panelu CMD nejprve pomocí příkazu CD přejdeme do adresáře, kde jsou umístěny soubory a složky.

smazat červené tlačítko klávesnice

Jakmile tam budeme, přistoupíme k psaní následujícího kódu: DEL /F /A Parametry F a A nám umožní smazat soubory, přičemž F vynutí smazání souboru a A vymaže soubory označené jako „připravené k archivaci“.

odstranit složky

Proces mazání složek je velmi podobný předchozímu; tentokrát však budeme muset příkaz změnit a místo použití DEL budeme muset použít příkaz RD (Odstranit adresář).

Budeme se muset vrátit do adresáře pomocí příkazu CD, vyhledáme složku, kterou chceme smazat a budeme muset provést tento příkaz: RD /S

Je velmi důležité přidat S-parametr, protože s ním odstraníme všechny podsložky, které původní složka obsahuje. V případě neuložení, pokud má složka, kterou chceme odstranit, podsložku, nelze ji smazat.

Po dokončení tohoto procesu se nás rozhraní zeptá, zda jsme si jisti provedením změn (A/N), musíme stisknout klávesu S pro potvrzení a enter pro smazání složky.

Jak změnit oprávnění, abyste mohli mazat zamčené složky?

Je možné, že po provedení příkazů k odstranění souborů nebo složek se objeví chybové okénko, které nám zabrání v provedení tohoto procesu. Ve většině případů toto děje se to kvůli problémům s oprávněnímiprotože nemůžeme smazat složku, aniž bychom ji vlastnili.

Složky mohou mít různá oprávnění az tohoto důvodu některé nemusí být možné odstranit; to však můžeme změnit, pokud jsme správci. První věcí bude přejít do složky, u které chceme změnit oprávnění. Vybereme možnost vlastností a poté pokročilé možnosti.

Zobrazí se okno a vedle možnosti zvané změna uvidíme vlastníka. Klikneme tam změnit vlastníka. Musíme se stát vlastníky, zaškrtnout políčko nahradit vlastníka, přihlásit se a poté přijmout.