Saltar al contenido

Jak nakonfigurovat zabezpečení a soukromí mého PC při procházení Internetu?

21 de julio de 2022

Obecně platí, že jedním z nejsilnějších rozhodnutí pro všechny uživatele prohlížečů, jako je Chrome a mnoho dalších, je skutečnost, že si mohou vybrat mezi vlastním pohodlím při používání svého prohlížeče nebo aktualizace ochrany vašeho soukromí.

V tomto příspěvku vás chceme zbavit pochybností a obtížného rozhodování a naučíme vás metodu, pomocí které budete schopni najít úplnou a úplnou rovnováhu, abyste mohli nadále bezpečně a pohodlně používat váš prohlížeč. zachováte si soukromí.

Začněte tím, že omezíte synchronizaci většiny dat

Mezi velké přednosti, které mají prohlížeče rády Google Chromeexistuje skutečnost, že je možné synchronizovat data, která generujete během svého navigaceto zahrnuje záložky a hesla, kterým byste se pro větší bezpečnost rozhodně chtěli vyhnout.

Uvidíte, že se to projeví na většině zařízení, která používáte, nicméně důležitou skutečností, kterou můžete začít brát v úvahu, je fakt, že zabráníte provedení uvedené synchronizace se zbytkem vašich zařízení.

Je to proto, že máte všechny své informace neuspořádaně v několika zařízeníriskujete, že část z toho bude odcizena a použita negativně.

Začněte šifrovat data, která synchronizujete s Googlem

Tato rada přímo souvisí s předchozím bodem, protože zašifrováním většiny dat získáte větší bezpečnost ve všem, co děláte a jak sdílíte své informace. Tímto způsobem zabráníte zachycení vašich údajů a spolu s nimi k nim mají přístup třetí strany. Ať už chcete co nejlépe chránit své sociální sítě nebo jakoukoli jinou platformu, na které jste aktivním uživatelem.

Možnosti týkající se šifrování naleznete v části na «Možnosti šifrování» kterou snadno najdete hned pod možností synchronizace ve vašem zařízení.

klávesnice prevence notebooku

Zkuste se vyhnout službám podpory Google

Chrome obecně nabízí různé webové služby, aby svým uživatelům pomohl s gramatikou a na základě toho zkontroloval pravopis všech textů, které jsou v prohlížeči napsány.

I když se vám to zdá trochu neškodné a může se vám to i líbit, může to obnášet neustálé zasílání informací, ať už z vašeho prohlížení nebo z toho, co píšete. S tímto a jak jsme zdůrazňovali v celém textu, vaše Soukromí.

Abyste tomu zabránili, musíte provést určité úpravy v možnostech nastavení v prohlížeči Chrome.

Za tímto účelem je důležité, abyste začali přístupem k «Nastavení» v prohlížeči Chrome a poté klikněte na odkaz «Pokročilá konfigurace» a jakmile jste v této možnosti, začněte odemknutím zbývajících možností.

Po provedení všech těchto kroků musíte přejít do části Soukromí a zabezpečení. Tam byste se měli zaměřit na deaktivaci služeb, které nepotřebujete, v tuto chvíli je pokud možno deaktivujte všechny.

Zde musíte zůstat v sekci «Nastavení obsahu» a jakmile tam budete, pokračujte v deaktivaci všech těchto doplňků prohlížeče, jako je Flash a javascriptkteré se obvykle automaticky aktivují v prohlížeči.

Tímto způsobem můžete zabránit dosažení různých webových stránek přístup k vaší webové kameřebez vašeho souhlasu. Jakmile dokončíte všechna tato nastavení, můžete být při procházení webu mnohem bezpečnější a klidnější.

Přesto to tak nikdy není aktualizujte svůj antivirus, kromě toho, že přijmete svá příslušná opatření, když vstoupíte na jakoukoli webovou stránku podezřelé povahy. Vždy byste si měli dávat pozor na hrozby, které můžete najít na internetu a které mohou uniknout soukromé informace nebo poškodit vaše zařízení.