Saltar al contenido

Jak nakonfigurovat router jako opakovač WiFi? Zvýšit a zlepšit signál, který přijímám doma?

27 de julio de 2022

V současné době nejběžnějším způsobem přístupu k internetu v naší domácnosti je bezdrátový nebo WiFi signál odeslaný z routeru. Ale signál sítě může dorazit s velmi nízkou intenzitou do nejvzdálenějších oblastí domu. Proto vás naučíme, jak nakonfigurovat router jako WiFi repeater.

Jaká je výhoda použití routeru jako opakovače?

Udržování rychlého připojení je pro nás všechny prioritou, vyhýbat se nepohodlí a špatným časům; Pokud máme druhý router fungující jako WiFi opakovač, budeme mít dobrý signál i v nejvzdálenějším koutě našeho domu.

Jak mohu získat přístup k routeru?

Ke směrovači lze přistupovat z libovolného prohlížeče, jako je Edge, Chrome nebo Firefox, zadáním 192.168.1.1 do navigačního panelu. Mezi jeho továrním nastavením je uživatelské jméno i heslo admin; Pokud jste z nějakého důvodu zapomněli přístupové údaje k provedení nastavení, musíte je resetovat.

Chcete-li opustit tovární nastavení, stačí stisknout tlačítko skryté v malém otvoru. Budete ho moci vidět na zadní straně routeru. PHrotem pera jej můžete stisknout po dobu 20 sekund. dokud neuvidíte změnu v LED světlech na přední straně.

Jak nakonfiguruji svůj router jako opakovač WiFi?

Chcete-li nastavit směrovač jako opakovač Wi-Fi, vyhledejte štítek na spodní straně hlavního směrovače. Zapište si jeho název sítě (SSID) nebo jej získejte z možností bezdrátového připojení počítače; Předpokládáme, že již znáte uživatelské jméno a heslo, protože uvedený router byl již nakonfigurován a funkční, takže zbývá pouze znát IP adresu jeho brány.

Bránu hlavního routeru poznáme stisknutím kombinace kláves Win+Rzadáme cmd.exe pro otevření okna Příkazový řádek a umístíme příkaz ipconfig /all; Vyhledáme a zapíšeme IP, kde je uvedeno Výchozí brána v ethernetovém adaptéru, protože to bude vstup pro připojení k internetu sekundárního routeru.

Konfigurace na různých značkách a modelech routerů je velmi podobná, i když mohou existovat drobné rozdíly v názvech nebo rozložení možností nabídky; pro tento případ si vysvětlíme konfiguraci, kterou musíme provést v routeru značky TP-Link a modelu TL-WR940N.

Musíme změnit IP sekundárního routeru a ujistit se, že je součástí stejné sítě pomocí výchozí brány hlavního routeru; pokud je například brána 192.168.0.1, vložíme 192.168.0.2 do možnost nabídky Síť > LAN > IP adresa a uložte změnu do tlačítka Uložit a restartujte router. Poté můžeme zkontrolovat, zda byla IP nakonfigurována v možnosti: Stav > LAN > IP adresa.

Poté musíme zakázat službu DHCP na sekundárním routeru, protože tento úkol má na starosti primární router a chceme se vyhnout konfliktům IP adres; To nakonfigurujeme ve volbě DHCP > DHCP Server a stiskněte tlačítko Zakázat.

Změníme název sítě nebo SSID sekundárního routeru se stejným názvem primárního routeru (takže budeme mít jedinečný název sítě v celém domě, jinak uvidíme 2 sítě); provedeme změnu v opci Bezdrátové > Nastavení bezdrátového připojení > Název bezdrátové sítě a uložte změny na tlačítko Uložit.

tp link rozhraní

Změnili jsme heslo sekundárního routeru tak, aby bylo stejné jako u primárního routeru, bylo by nepohodlné mít jiné heslo pro každé umístění v domě; tak pojďme k možnosti Bezdrátové > Zabezpečení bezdrátového připojení > WPA/WPA2 – osobní > Heslo PSK. Umístíme náš klíč a uložíme změny do tlačítka Uložit. Nakonec router restartujeme.

Nakonec se spojíme a síťový kabel od primárního routeru k sekundárnímu na jednom ze žlutých výstupních portů. Pokud pro vás byly informace užitečné, neváhejte je sdílet, pokud máte nějaké dotazy, zanechte komentář.