Saltar al contenido

Jak najít kontaktní údaje prodejce na Amazonu – kompletní průvodce

27 de julio de 2022

Amazon je nejpoužívanější online platforma pro prodej a nákup na světě s nabídkami všech druhů produktů. Stačí umístit název produktu do vyhledávače na oficiální stránce Amazonu a objeví se nespočet nabídek. Z tohoto důvodu platforma nabízí možnosti vyhledávání podle kategorií a několik filtrů pro usnadnění a urychlení procesu.

Něco, co se může týkat kupujícího Amazonu, je jak kontaktovat prodejce tohoto obchodu pro podrobnosti o vašich produktech, zásilkách nebo reklamacích. Když se prodejce zaregistruje v internetovém obchodě, je požádán o základní kontaktní údaje. Těmito údaji může být veřejné jméno, právnická osoba, jedná-li se o firmu či fyzickou osobu, sídlo apod. Nyní, pokud jste potenciální kupující, kde můžete najít tyto kontaktní údaje prodejců na Amazonu? Dále vysvětlíme jak.

Co byste měli udělat, abyste našli informace o svém prodejci na Amazonu?

Pokud plánujete koupit produkt na Amazonu je vhodné kontaktovat prodejce zeptat se na podrobnosti. Může se také stát, že máme problémy s produktem, ať už nedorazil, je poškozený nebo není takový, jaký jsme si objednali. Abychom mohli kontaktovat prodejce, musíme vyhledat jeho kontaktní údaje.

S mobilní aplikací

S aplikací Amazon Shopping pro Android Služby internetového obchodu můžete mít z mobilu. Musíme mít na paměti, že ne všechny produkty nabízené v internetovém obchodě nabízí Amazon. Mnohé z těchto produktů jsou prodávány třetími stranami, které se s firmou dohodly. Tomu se říká Tržiště.

Abychom znali data prodejce na Amazonu z mobilu, musíme si stáhnout aplikaci Amazon Purchases a přihlásit se. Do vyhledávače obchodu zadejte název produktu, který chcete koupit. V zobrazeném seznamu můžete použít filtry pro zjednodušení vyhledávání. Jakmile najdete to, co hledáte, klikněte na to a na další stránce se vám zobrazí podrobnosti o produktu. Pokud je produkt nový nebo použitý, pokud se jedná o obchod, jeho hodnocení atd. Chcete-li se dozvědět více podrobností o profilu, klikněte na hodnocení prodejce.

Z oficiálních stránek

Pokud objednávka není způsobilá pro Amazon Prime, prodejci sami zajišťují zákaznický servis pro své vlastní produkty, které dodávají. Je tedy důležité vědět, kde najít kontaktní údaje prodejce. Zde je návod, jak najít podrobnosti o prodejci z webu Amazon.

Přejděte na oficiální stránku Amazonu a přihlaste se pomocí svého účtu. Ve vyhledávači téhož zadejte název produktu, který chcete koupit. Pro snazší vyhledávání můžete informace filtrovat. Když produkt najdete, kliknutím na něj zobrazíte další podrobnosti o něm. Objeví se název obchodu, který produkt prodává, hodnocení, které jste získali na Amazonu, otázky, které vám byly položeny, mimo jiné. Pokud se chcete o svém profilu dozvědět více, klikněte na jeho hodnocení.

vrátit objednávku na amazonu

Mnohokrát je nutné kontaktovat prodejce na požádat o další podrobnosti o produktu před jeho zakoupením nebo po zadání objednávky. To nám umožní bezpečně nakupovat na Amazonu. Dále vám ukážeme, jak to udělat v obou případech.

Před zadáním objednávky

Přihlaste se pomocí svého účtu Amazon a vyhledejte produkt, který chcete koupit, umístěním názvu do vyhledávacího pole na webu. Pro zjednodušení vyhledávání použijte filtry. najít to, stisknutím zobrazíte podrobnosti o produktu. Přímo pod názvem produktu bude řádek, který říká „Prodává (jméno prodejce)“. Klikněte na jméno prodejce.

Na nové obrazovce vyberte ‘Položit otázku’ a poté vyberte možnost v chatu ‘Asistent zasílání zpráv pro prodejce‘. Napište zprávu a odešlete ji prostřednictvím služby zpráv kupující-prodejce. Počkejte na odpověď e-mailem.

Po objednání produktu

Pokud máte problémy s objednávkou a chcete kontaktovat prodejce, proveďte následující: Přihlaste se do Amazonu, v pravém horním rohu vyberte záložku ‘Vaše objednávky’. Najděte svou objednávku v seznamu a vyberte ‘Problémy s objednávkou’. Vyberte téma, které se týká toho, co chcete upozornit, a poté „Kontaktujte prodejce“. Napište zprávu prostřednictvím služby zpráv kupující-prodejce.

V obou případech musíte na odpověď počkat až dva dny. Obvykle bude doručen před tímto termínem.

Co můžete dělat, když vám prodejce po zadání objednávky neodpoví?

amazon zákaznický servis

Na transakce na Amazonu se vztahuje ochranná záruka pro bezpečný nákup od A do Z. Tento systém chrání zákazníka před produkty zakoupenými a odeslanými prodejcem. Zahrnuje jak stav produktu, tak včasné dodání. Pokud od prodejce neobdržíte řešení nebo odpověď, máte možnost uplatnit reklamaci přímo u Amazonu a požádat o vrácení peněz. Aby byla vaše objednávka způsobilá pro systém ochrany, musí splňovat určité parametry, které určí hodnotící tým.