Saltar al contenido

Jak najít a zobrazit sklon čáry azimutu v AutoCADu

8 de agosto de 2022

V rámci rozvoje projektů, konkrétně v architektuře a strojírenství, existuje sklon azimutální čáry. který se projevuje jako a základní prvek ve výkresech vytvořené v designových programech.

Jedním z nejpoužívanějších software pro tyto pracovní oblasti je AutoCAD, vyvinutý a distribuovaný společností Autodesk.

Tento program je celosvětově uznávaný pro svou efektivitu a poskytuje svým uživatelům potřebné nástroje k dosažení profesionálních výsledků v jejich projektech.

Jeden z těchto nástrojů umožňuje najít sklon přímky azimutu o kterém jsme již hovořili, abychom jej definovali a poskytli projektantovi o něm potřebné informace.

To je skutečně užitečné pro ty profesionály, kteří vyžadují tento typ dat jako doplněk k projektům, které provádějí AutoCAD skončí to jako jejich hlavní možnost, když si to zaslouží.

Proto je v zájmu uspokojení široké poptávky lidí povolen pro operační systémy Windows a Mac, protože ty jsou dnes nejpoužívanější.

Pokud při své práci potřebujete najít uvedený svah a nevíte, jak program použít představit si to, pokračujte ve čtení, abyste se dozvěděli trochu více.

Naučte se detekovat sklon čáry azimutu pomocí nástrojů AutoCADu!

Jakmile jste v programu, přejděte do nabídky «Soubor, archiv» otevřít nový dokument. Pouze v případě, že projekt již dokončil svou edici a chcete najít svah. Pokud na druhou stranu potřebujete získat informace do prováděného návrhu, přeskočte předchozí krok.

Z panoramatického pohledu detekuje místo, kde se nachází diagonální čára. Oblast, na kterou by se měla přiblížit, jakmile ji najdete, aby bylo možné začít určovat sklon.

AutoCAD je také známý pro práci s příkazy založenými na různých programovacích jazycích. Pokud jde o prováděnou úlohu, začněte příkazem „Units“ a vyberte «Typ úhlu».

Na obrazovce se objeví pole s dotazem na jednotku, přes kterou si přejete dostávat informace, a dostupnost je ta, kterou jsme uvedli výše. Radiány, stupně, jednotky zeměměřiče a stupně, minuty a sekundy.

Určení sklonu

Prvním krokem, který vám pomůže najít sklon čáry azimutu, je výběr „Směr základního úhlu“. Jaký je hlavní směr úhlopříčka.

sklon

Zadejte příkaz of «Čára» když vybíráte střed čáry, abyste mohli později napsat „@100<0“, kde „@“ nabízí polohu týkající se vámi zvoleného bodu, «100» je čára, „<“ úhlový rozměr a „0“ stupeň nebo jeho hodnota v jednotkách.

Stiskněte „Enter“, objeví se čára, která půjde podél vámi definovaného „Základního úhlu“, kterou lze nakreslit pomocí příkazu „Dimangulate“.

Při výběru obou čar: nakreslené a nakloněné, zatlačte na úhlovou kótu. který bude definovat a anotace odkazující na azimut diagonální čáry, čímž se stanoví její sklon. Nakonec nezapomeňte svůj projekt uložit, abyste se vyhnuli špatným časům. Na co čekáš? Zobrazení sklonu čáry azimutu v Autocadu nebylo nikdy tak snadné.