Saltar al contenido

Jak najít a odstranit duplicitní hodnoty v Libre Office calc?

6 de agosto de 2022

Calc je dnes jedním z nejlepších nástrojů pro vytváření tabulek. Není to jen kvůli jeho mnoha funkcím (které se vyrovnají a převyšují funkce jeho protějšku Microsoft), ale také kvůli jeho všestrannosti při úpravě dokumentů. Proto je dnešní cíl najít a odstranit duplicitní hodnoty v Calc Libre Office Jednoduchým způsobem.

A právě díky Libre Office samotnému je calc tak dobrý. Vzhledem k tomu, že je vytvořen s otevřeným kódem pro svobodný software, má mnoho funkcí, které jeho kompetencím postrádají, jako je samozřejmě schopnost upravovat dokumenty s mnohem větší svobodou.

Detekujte ty buňky

Učit se jak najít a odstranit duplicitní hodnoty v LibreOffice Calc stejně jednoduché jako otevření dokumentu aplikace Word bez sady Microsoft Office, musíte postupovat po částech, protože detekce a odstranění jsou dva velmi odlišné kroky.

První věcí je vědět, které buňky se opakují, k tomu musíte nejprve vybrat rozsah buněk, které se budou vyhodnocovat. Po výběru přejděte nahoru, kde je lišta s různými možnostmi, a vyberte „Formát“.

Jakmile to uděláte, otevře se rozevírací seznam s několika možnostmi, na jehož konci je volání «Podmíněný formát» postavit se na něj. Tímto způsobem se vedle něj objeví další možnost s názvem „Stav“ vyberte jej.

Po dokončení se objeví nové okno s novou sekcí. Zde vyberte podmínky, které chcete použít, jsou zde tři rozbalovací nabídky, na prvním místě podmínka «Hodnota buňky je», pak vyberte „Duplikovat“ na druhém a na posledním «Nový styl».

Poté ve stejném okně přejděte na kartu s názvem „Pozadí“, který je nahoře. Jakmile ji vyberete, uvidíte novou sekci, kde musíte vybrat požadovaný styl pozadí (je to opravdu barva), s touto barvou se objeví duplicitní buňky, klikněte na „Přijmout“ a připraven.

Jakmile je vybráno pozadí, uložte změny obecně a dejte „Přijmout” kde jste vybrali první možnosti a je to. První krok k nalezení a odstranění duplicitních hodnot v LibreOffice Calc dokončen.

Najděte a odstraňte duplicitní hodnoty v LibreOffice Calc

Kromě vysvětlené funkce stojí za to zdůraznit některé další nástroje, jako je vložení obrázku na pozadí do kalkulátoru v LibreOffice Writer a současně vytvoření dynamického sloupcového nebo výsečového grafu v LibreOffice Calc, který je v určitém okamžiku nezbytný.

Nyní, pokud je čas odstranit duplicitní hodnoty jednou provždy, musíte nejprve vybrat sloupec, kde je duplicitní buňka, je to jednoduché, stačí kliknout na buňku v tomto sloupci a vybrat ji.

Poté přejděte do nabídky nebo lišty nahoře a vyberte možnost „Data“ a poté se v rozevíracím seznamu, který se zobrazí jako další, umístěte nad „Filtr“, opět se objeví další várka možností v tomto stisknutí «Standardní filtr».

Nyní v sekci, která se otevře, musíte vybrat parametry, které budou přidány do filtru. Je zde rozevírací seznam s názvem «Název pole», Zobrazí se automaticky vyplněná možností, kterou jste dříve vybrali.

Vedle stejné rozbalovací nabídky je další s názvem „Hodnota” vyberte toto a vyberte možnost «není prázdný»takže program vezme v úvahu všechny buňky, které nejsou prázdné.

  duplicitní hodnoty v LibreOffice Calc

Následuj kroky!

Dále a ve stejném okně si všimnete, že existuje tlačítko s názvem „Možnosti” stiskněte a zobrazí se pokročilé možnosti. tady si vybereš «Rozsah obsahuje popisky sloupců»žádné duplikáty«, Pokračuj «Přijmout” pro omezení změn a máte hotovo.

Tímto způsobem všechny kroky k nalezení a odstranění duplicitních hodnot v LibreOffice Calc aby byl váš list zcela bez zbytečných kopií a připraven k jakémukoli použití.

Práce s Calcem je tak jednoduchá a i když se to zdá jako zdlouhavý proces, v praxi netrvá ani 10 minut a je zcela efektivní. takže si můžete sednout a začít vytvářet listy, jaké chcete.