Saltar al contenido

Jak nainstalovat ovladač zařízení PCI ve Windows 32 a 64 bitů

5 de agosto de 2022

V případě, že zařízení připojené do PCI slotu nefunguje, může být nutné nainstalovat příslušné ovladače, z tohoto důvodu jsme připravili tuto příručku, ve které vás naučíme jak nainstalovat ovladač zařízení PCI ve Windows 32 a 64 bitů.

Jak nainstalovat ovladač zařízení PCI ve Windows 32 a 64 bitů

Když mluvíme o PCI zařízení odkazujeme na všechny ty, které jsou vloženy do PCI slotů našeho počítače. Pravdou je, že existují různé typy zařízení, která lze prostřednictvím tohoto typu slotu v našem systému používat.

Jaké typy zařízení lze nainstalovat do PCI slotů našeho zařízení?

Ačkoli existuje mnoho komponent, které lze nainstalovat prostřednictvím PCI slotů v našem počítači, tyto jsou nejvíce běžné pro tento typ připojení:

Karty červené

PCI slot se používá hlavně pro připojit bezdrátové síťové kartyprotože umožňuje velmi rychlý přenos dat a mnoho bezdrátových síťových komponentů je kompatibilních s tímto typem slotu.

Zvuková karta

Dalším velmi častým prvkem, který je v našem systému instalován do PCI slotů, jsou zvukové karty. Zvukové karty jsou určeny pro rozšířit zvukové možnosti našeho týmu, při mnoha příležitostech zlepšování kvality. Jakmile je komponenta nainstalována, uživatelé často povolí ovladače zvuku ve Windows v nouzovém režimu, aby se vyhnuli problémům se systémem.

Video karty

Podobně se grafické karty zapojují do PCI slotů, v každém případě většina z nich jde přímo do PCI 16x sloty. Použití grafické karty nebo grafické karty zlepší schopnost počítače zobrazovat grafiku s vysokým rozlišením nebo 3D komponenty, což je užitečné zejména pro videohry.

V případě, že vlastníte některou z výše uvedených komponent, musíte použít CD s ovladači, nebo si je stáhnout prostřednictvím oficiální webové stránky každé ze složek. Pokud jsou již nainstalovány v počítači, můžete také aktualizovat ovladače grafické karty z webu výrobce.

Instalace ovladače zařízení PCI v systému Windows (32 a 64 bitů)

I když to závisí konkrétně na instalované součásti, ve většině případů je proces relativně podobný, pokud si však nejste jisti, přečtěte si pozorně následující informace.

Oficiální webové stránky komponent nainstalovaných v PCI slotech často poskytují potřebné ovladače pro správnou funkci zařízení. Vzhledem k tomu je nutné znát název zařízení připojeného do slotu. Aktualizace ovladačů nebo řadičů počítače v systému Windows je proto jednoduchým a velmi důležitým úkolem pro výkon počítače.

Jakmile znáte model zařízení, přejděte na oficiální web výrobce nebo vyhledejte přes googlePokud použijete tuto metodu, doporučujeme vám pečlivě si přečíst stránku, na kterou budete přistupovat, a uvědomit si, že jde o oficiální platformu zařízení.

Jakmile zařízení správně lokalizujete, pokračujte ke stažení ovladačů, k tomu musíte znát operační systém, do kterého je chcete stáhnout, a zda je 32 nebo 64 bitů. Po výše uvedeném pokračujte v instalaci ovladače a komponentu byste měli bez problémů používat.

PCI port

Řešení problému s čipovou sadou zařízení

Pokud se při hledání řešení problémů souvisejících s čipovou sadou vašeho počítače obrátíte na tento návod, doporučujeme vám přečíst si následující.

V mnoha počítačích problém související s ovladačem tzv „jednoduchý PCI komunikační řadič“. Tento problém by mohl způsobit potíže a poruchy v systému, pro které je nutné jej co nejdříve vyřešit.

Obecně je tato chyba vyřešena po stažení ovladačů čipové sady přímo ze stránky základní desky na našem počítači. Vzhledem k tomu bude nutné dostatečně znát model naší základní desky.

Jakmile budete znát model vaší základní desky. Přejděte tedy na jeho oficiální stránky a v sekci ovladačů si stáhněte všechny komponenty související s čipsety. Až budete mít soubory, pokračujte v jejich instalaci a problém by měl být vyřešen.