Saltar al contenido

Jak nainstalovat ovladač usb vcom portu MTK65xx Preloader ve Windows 10, 8 a 7

24 de agosto de 2022

S následujícím průvodcem se to naučíte jak nainstalovat ovladač MTK65xx Preloader usb vcom port ve Windows 10, 8 a 7, jedna z mnoha metod instalace ovladačů pro tablet nebo mobilní telefon Android na PC. Je to jistě velmi jednoduchý proces, ale u uživatelů mobilních zařízení Android obvykle vyvolává pochybnosti.

Novější mobilní telefony většinou tyto ovladače instalovat nevyžadují, ale pokud máte starší Android, instalace těchto ovladačů se vám s největší pravděpodobností hodí.

Automaticky nainstalujte ovladač portu USB MTK65xx Preloader usb vcom

První věc je zkusit nainstalujte ovladač běžným způsobem, tedy spuštění typického souboru .exe. Je zřejmé, že to bude záviset na distribuci ovladače, který máte, protože v závislosti na zařízení mohou existovat rozdíly.

V každém případě, pokud nemáte ovladač MTK65xx, můžete si stáhnout jeho obecnou verzi přímo z následujícího odkazu: stáhnout ovladač MTK65xx.

Po úspěšném stažení ovladače je první věcí rozbalit soubor pomocí některého z nejlepších programů pro otevření komprimovaných souborů ZIP. Po výše uvedeném stačí spustit instalační program. Chcete-li to provést, poklepejte na InstallDriver.exe.

nainstalovat mtk65xx android

Po provedení výše uvedeného začne instalační proces, jakmile se zobrazí zpráva „Úspěšná instalace ovladače USB pro Microsoft Professional“ proces bude úspěšně dokončen.

Jak nainstalovat ovladač usb vcom portu MTK65xx Preloader ve Windows 10, 8 a 7

Instalace ovladače MTK65xx je obvykle nezbytná k dosažení akcí, jako je prohlížení obrazovky mobilního telefonu Android na PC pomocí kabelu USB, ale je běžné, že při automatické instalaci ovladačů dochází k selháním. Proto v případě, že výše uvedená metoda nefunguje, můžete to provést ručně podle kroků, které si ukážeme níže.

Bude nutné přejít do správce zařízení Windows, k tomu přejděte na start Windows a zadejte «Správce zařízení». Jakmile se program objeví, klikněte na něj, zobrazí se všechna zařízení nainstalovaná v počítači.

Je důležité, abyste klikli na název vašeho počítače, který se zobrazí nahoře (PLOCHA). Poté přejděte na Sekce „Akce“. umístěný v horní části správce. Tam vyberte možnost „Přidat starší hardware“.

Instalace ručně

Klikněte na možnost „Další“ a vyberte možnost „Instalovat hardware vybraný ručně ze seznamu (pokročilé)“. Znovu klikněte na možnost „další“. V pravém dolním rohu dialogového okna uvidíte možnost «Disk»zatlačte na něj.

zařízení se systémem Android

Nové dialogové okno s názvem «Instalovat z disku», zde stačí vybrat možnost „Procházet“. Název složky bude záviset na distribuci ovladače, v každém případě se musíte ujistit, že jste vybrali správnou verzi.

Vzhledem k tomu zkuste vybrat vhodný ovladač pro váš systém, takže byste měli vědět, zda je váš operační systém 32 nebo 64bitový, pokud je to uvedeno. Na druhou stranu byste si také měli vybrat ten správný pro vaši verzi Windows.

Přejděte do složky, do které jste stáhli ovladač, a vyberte jej. Poté program automaticky vybere INF soubor, klikněte na „Otevřít“. Pro dokončení tohoto procesu klikněte na „OK“.

Nyní stačí vybrat možnost Port MTK-USB a klikněte na „Další“. Počkejte na dokončení instalace. V případě jakýchkoli problémů může být nutné spustit nouzový režim ve Windows 10 a pokusit se software přeinstalovat.

Pokud z nějakého důvodu potřebujete nainstalovat v nouzovém režimu, nebojte se, proces je stejný, jak jsme si ukázali dříve, takže se můžete vrátit k předchozím krokům.