Saltar al contenido

Jak nainstalovat obchod Google Play na můj televizor Sony Smart TV – snadno

9 de agosto de 2022

Televize se drasticky změnily, takže nyní můžete dokonce stahujte aplikace na Smart TV pro zlepšení uživatelské zkušenosti. ani náhodou

Tato zařízení se tak připojují k rostoucí vlně chytrých zařízení, která se roky vyvíjí a zdokonaluje.

To je důvod, proč mnoho z těchto zařízení již obsahuje Systém Android plní své funkce jako Smart TV.

Což znamená, že navíc nemají možnost mít pro stahování aplikací nainstalované nic víc a nic míň než Obchod Google Play. Instalací Obchodu Play do chytré televize si můžete také stahovat a užívat si hry.

Pokud jste si jeden z nich zakoupili a nemáte ho z výroby, pak toto tutorial ukazuje, jak jej získat a navíc, jak nainstalovat nové aplikace.

Chytré televizory mají několik funkcí, které jejich majitelům zpříjemňují život, například si mohou nainstalovat prohlížeč, jako je Google Chrome.

Než přistoupíte ke stažení jakékoli aplikace nebo hry a vychutnáte si svou Smart TV, doporučujeme se nejprve ujistit, že je vaše televize dobře připojena k Wi-Fi nebo kabelové síti.

Jaké jsou požadavky, abych měl Obchod Play na mém chytrém televizoru Sony?

K tomu je nezbytné mít možnost instalovat aplikace na Smart TV, mít obchod Google musíte mít systém Android.

To znamená, že pokud televize tento OS nepoužívá, nebude možné do zařízení žádným způsobem nainstalovat Obchod Play.

Existuje však způsob, jak jej získat pro chytré zařízení, a to nákupem a Android TV Box na trhu.

Tato malá konzola umožňuje integraci systému vedle televizoru, to znamená, že bude používána jako zařízení propojené se zařízením. Což znamená, že televizor nebude mít nový vestavěný OS, ale jeho obrazovka bude sloužit k promítání toho, co se dělá v BOXu.

Je připojuje přes HDMI kabel získat lepší rozlišení toho, co se dělá, a vyšší vizuální kvalitu. Na těchto boxech je dobré, že většinou mají přístup k téměř celému katalogu Android aplikací bez omezení.

Umožnit uživatelům, kteří si je zakoupí (obvykle jsou levné), aby si mohli vychutnat veškerý obsah dostupný v internetovém obchodě. Google. Bez ohledu na to, jakou máte značku Smart TV, všechny tyto televizory vám nabízejí tu výhodu, že můžete připojit svůj mobilní telefon k televizi, a tak na televizoru hrát hry nebo si prohlížet fotografie z vašeho telefonu. galerie pohodlněji.

Jak stáhnout a nainstalovat Google Play Store na Sony Smart TV

Obchod Play je ve výchozím nastavení nainstalován na našem webu Sony-TV. Díky tomu není nutné jej stahovat jiným způsobem, v případě, že se neobjeví v nabídce, budete muset pro jeho povolení provést pouze určité kroky, které zmíníme níže.

Povolte Play Store na Sony Smart TV – jednoduchý průvodce

Pokud jste si nedávno zakoupili Sony Smart TV, znamená to, že se jedná o jeden z novějších modelů a musí mít ve výchozím nastavení nainstalovaný obchod.

Od roku 2017 totiž všechny televizory této značky začlenil systém Android pro svou funkčnost.

Musí tedy mít ve výchozím nastavení nainstalovaný Google store ano nebo ano. Pravděpodobně však není povolena, takže se v kategorii aplikací nezobrazí.

Chcete-li jej aktivovat a stahovat aplikace na Smart TV, musíte přejít na „Nastavení“, který se nachází ve spodní části nabídky.

Tím se zobrazí postranní panel na pravé straně, který bude mít řadu alternativ úprav, mezi nimi je ta, která říká „Aplikace“.

Tím se dostaneme na seznam programů, ve kterých bude kategorie s názvem „systémové aplikace“, což jsou ty, které pocházejí z továrny.

Mezi nimi budouGoogle Play obchod“, který musíme stisknout, abychom zadali další informace. Uvnitř vyberte tlačítko „Umožnit“.

Tímto způsobem bude při návratu do hlavní nabídky televize možné vidět a používat aplikaci obchod, ve které se při přístupu k ní zobrazí všechny aplikace dostupné pro zařízení.

Jak nainstalovat aplikaci Obchod Google Play na Sony Smart TV

Získání aplikací je poměrně jednoduchá záležitost, stačí si najít tu, kterou chcete nainstalovat dovnitř zařízení průzkum mezi kategoriemi obchodu. Tím se vybere ten, který chcete stáhnout, a zobrazí se nám další informace o aplikaci a vyberte tlačítkoNainstalujte“.

Tím se program stáhne a automaticky nainstaluje na Smart TV, takže si jej budete moci užívat.

Můžete do Sony Smart TV nainstalovat aplikace, které nepocházejí z Obchodu Play?

Využitím toho, že naše Smart TV má a operační systém Android, můžeme instalovat aplikace prostřednictvím souborů APK. Je to velmi podobné tomu, jak bychom to udělali z mobilního telefonu, ale nejlepší způsob, jak to udělat, je přes počítač a USB.

To, co musíme udělat jako první, je otevřete náš preferovaný prohlížeč a poté vyhledejte název aplikace následovaný písmeny APK. Výsledkem bude několik stránek, ale nejlepší je vybrat tu z Uptodown, která je spolehlivější. Jakmile klikneme, vstoupíme na stránku a uvidíme velké tlačítko s nápisem Stáhnout. Poté, co na něj klikneme, začne stahování a soubor se začne stahovat.

Po dokončení jej můžeme vyhledat v souborech ke stažení a zkopírujte na náš USB flash disk. Je nutné, aby tato měla formát FAT32, pokud tomu tak není, můžete kliknout pravým tlačítkem na název paměti a poté formátovat.
Tím se otevře nabídka, ve které vybereme FAT32 a dokončíme přijetím. Poté zkopírujeme soubor aplikace a bezpečně odstraníme pendrive. Poté jej připojíme k televizi.

Pomocí televizního průzkumníka souborů zadáme kořenový adresář USB a poté zadejte soubor APK. Poté se nám zobrazí instalační nabídka stejná jako u Androidu na mobilním telefonu a budeme muset pouze přijmout podmínky a počkat na dokončení instalace.