Saltar al contenido

Jak nainstalovat Neofetch na Linux Ubuntu, abyste znali systémové informace

22 de agosto de 2022

Často chceme znát podrobně vlastnosti našeho počítače ať už jde o notebook nebo stolní počítač, například jaký operační systém používáme. K tomu můžeme použít program, který nám pomůže odhalit podrobnosti o systému, který máme, a to je pro vás praktické. V tomto článku vás tedy naučíme, jak nainstalovat Neofetch na Linux Ubuntu, abyste znali systémové informace vašeho počítače.

Nainstalujte Neofetch do operačního systému Linux

Pro koho to je jsou uživatelé Ubuntu nebo někdo spojený s tímto typem schématu musí přidat soubor aplikace. Chcete-li přidat tento soubor, budete muset použít a otevřít terminál stisknutím (Ctrl + Alt + T) a provést následující příkazy:

  • sudo add-apt-repository.
  • ppa: dawidd0811/neofetch.

Aktualizujte registr souborů a balíčků Linuxu pomocí následujícího příkazu, který použijete v terminálu, který jste otevřeli v Linuxu, proveďte to doslovně.

Nyní je potřeba program pomocí následujícího příkazu nainstalovat, aby byl umístěn v systému Linux a mohli jste jej začít používat.

  • sudo apt install neofetch.

jestli ty jste uživatelem Debianu 9 nebo sekundární systém na něm založený bude moci nainstalovat Neofetch pomocí terminálu (Ctrl + Alt + T) a následujících příkazů:

  • sudo apt-get install neofetch.

Pro koho to je použijte Fedora, RHEL, CentOS, Mageia nebo jeho potomků, musíte jej nainstalovat pomocí terminálu (Ctrl + Alt + T) a následujícího příkazu.

Poté provede následující příkazy pro povolení úložiště COPR v systému pečlivě zadejte příkazy.

  • sudo dnf copr povolit konimex/neofetch.

Nakonec nainstalujete program nebo aplikaci do systému pomocí tohoto jiného příkazu v terminálu, který musíte zadat přesně.

  • sudo dnf nainstalovat neofetch.

Ano to je Uživatel Solus nainstalujte tento program pomocí terminálu s následujícím příkazem a tímto způsobem si vychutnejte funkce Neofetch.

Později pro ty používat alpine linux budete moci nainstalovat program nebo aplikaci pomocí následujícího příkazu, který bude popsán níže:

Konečně někdo kdo používat Arch Linux, Manjaro, Antergos nebo sekundární k systému podporovanému Arch Linuxem, můžete jej nainstalovat následovně.

Toto je postup, který musíte provést, abyste mohli používat aplikaci Neofetch na vašem počítači s operačním systémem Linux a jeho deriváty.

Jak používat Neofetch?

Jakmile dokončíte instalaci, můžete nyní spustit provádění programu provedením následujícího příkazu v terminálu (Ctrl + Alt + T):

pomocí neofetch na linuxu

Tím se zobrazí stávající informace o zařízení, jako např provoz operačního systému které používáme na počítači. Aplikace Neofetch předprogramuje v cestě konfigurační soubor $HOME/.confg/neofetch/config.conf v tomto prvním běhu.

Tento soubor obsahuje možnosti pro sledování všech aspektů výstupu informací, které se zobrazí na obrazovce při provádění příkazu.

Jak sis mohl všimnout instalace neofetch Umožní vám to jednoduchým způsobem znát systémové informace vašeho počítače se systémem Linux Ubuntu. Doufáme, že tento článek vám pomůže jej sdílet, také na miracomosehace.com můžete najít další obsah pro Linux, pokud jej potřebujete.