Saltar al contenido

Jak nainstalovat externí aplikace nebo aplikace z neznámých zdrojů na Android

29 de julio de 2022

Mobilní aplikace jsou velmi užitečné a jsou schopny vyřešit mnoho potřeb, které mohou nastat. Nicméně, Obchod Play Má omezený počet aplikací a v mnoha případech je nezbytný aplikace, které nejsou dostupné v obchodě Google.

Pokud jste fanouškem aplikací a nejste spokojeni s těmi, které nabízí Obchod Playexistuje několik možností, které vám pomohou získat externí aplikace nebo aplikace neznámého původu.

Externí aplikace nebo aplikace neznámého původu jsou všechny ty, které nejsou v Obchodě Play nebo v určitém okamžiku byly, ale Google je z různých důvodů vyloučil. Mnohé z nich za to, že nebyly schváleny společností Google může představovat riziko pro vaše zařízeníkteré mohou poškodit váš mobil, ale existuje jen velmi málo takových, které představují hrozbu.

Proces nainstalovat a externí apk je na zařízeních s Kit-Kat nebo nižšími operačními systémy docela jednoduchý, protože stačilo pouze udělit oprávnění aplikacím z neznámých zdrojů a je to; s příchodem operačního systému Oreo se to však trochu zkomplikovalo, ale stále je možné je nainstalovat, i když se postup změnil.

Jak povolit instalaci aplikací z neznámých zdrojů

Toto je první krok, pokud chcete nainstalovat externí apky do Google Play. První věc, kterou musíte udělat, je přejít do nastavení a poté do sekce zabezpečení. V tomto okamžiku budete muset stisknout možnost zabezpečení a vybrat Neznámé zdroje.

Nakonec budete muset povolit instalaci z neznámých zdrojů a potvrďte, pokud se objeví potvrzovací okno. Povolení z neznámých zdrojů funguje stejně na různých typech telefonů, takže to můžete udělat bez ohledu na značku a model telefonu, který máte.

Jak získat a nainstalovat apk

Existuje několik způsobů, jak získat apk, přenosem z počítače do mobilu, přenosem z mobilu do mobilu přes Bluetooth nebo přímo na stránku apkz mobilu a stáhněte si ji.

Tyto aplikace půjdou přímo do složky stažených souborů. Zde můžete najít všechny apk a nainstalovat je. Abyste mohli nainstalovat tyto aplikace, stačí se jej dotknout a aktivovat tak instalaci povolit odpovídající oprávnění.

Nainstalujte apk pomocí Android Oreo

Tento operační systém dále posílil zabezpečení Google Play, takže instalace apk je složitější. Za to musíte dát povolení prohlížeče odkud stáhneme apk takže si ho můžete nainstalovat.

Chcete-li nainstalovat apk, budete muset aktivovat konfiguraci současně se stažením apk, protože neznámé zdroje zmizely.

Nyní tedy musíte aplikaci stáhnout přímo od Googlu a po zahájení procesu instalace se zobrazí zpráva, že z bezpečnostních důvodů, váš telefon nebude moci instalovat neznámé aplikace z tohoto zdroje.

Budeme muset dát možnost nastavení v nabídce, která se objevila, a poté kliknout autorizovat stahování z tohoto zdroje. Poté se budete muset vrátit k aplikaci a nainstalovat ji znovu a nyní lze všechny apky z tohoto prohlížeče nainstalovat bez problému.

V nastavení aktivujte instalaci apk

Pomocí tohoto nastavení můžete mimo jiné udělit oprávnění k instalaci apk aplikacím, jako je Facebook, Gmail, Drive, Messenger. Chcete-li to provést, musíte zadat nastavení telefonu, přejít na pokročilá nastavení a vybrat možnost instalovat neznámé aplikace.

Když to uděláte, zobrazí se nabídka s ikonami pro Disk, Facebook a další aplikace. Musíte zadat každý z nich a dát jim oprávnění, aby mohli stahovat a instalovat aplikace z neznámých zdrojů.

Tímto způsobem lze bez problémů nainstalovat jakoukoli externí aplikaci, která pochází z těchto aplikací. Je důležité vědět, že tímto způsobem vaše zařízení riskuje, že bude moci nainstalovat apk, který obsahuje a malware nebo nějaký škodlivý soubor které mohou poškodit váš mobil.

mobilní aplikace ruku

Doporučení před instalací apk

Jak bylo zmíněno výše, ne všechny aplikace budou pro váš mobil škodlivé, ale vždy je třeba přijmout preventivní opatření. zvažuje nainstalovat nějakou bezpečnostní aplikaci snížit riziko instalace malwaru.