Saltar al contenido

Jak nahrávat zvuk z internetu z mého PC a exportovat jako MP3 při 320 Kbps pomocí Audacity

27 de julio de 2022

Audacity je jedna z nejlepších aplikací na nahrávání zvuku, naštěstí je i zdarma, takže ji doporučujeme v případě, že potřebujete upravit zvuk nebo pořídit nahrávku. Dnes se naučíte, jak nahrávat internetový zvuk z mého PC a export do MP3 rychlostí 320 Kbps pomocí Audacity.

Existují různé okolnosti, za kterých zaznamenat zvuk které jsou reprodukovány na vašem počítači, mohou být velmi užitečné. Zejména pokud přehráváte obsah ze stránek jako Spotify nebo podobně, možná budete chtít vědět, jak nahrávat zvuk pomocí Audacity.

Pravdou je, že s Audacity můžete dokonce nahrávat Skype hovory a konverzace, takže nahrávání internetového zvuku je jednoduchý proces, přečtěte si prosím pozorně následující průvodce.

Jak nahrávat zvuk z internetu z mého PC a exportovat jako MP3 při 320 Kbps pomocí Audacity

První věc, kterou byste měli udělat, je nakonfigurovat prostředí vašeho počítače tak, aby bylo připraveno a tímto způsobem bylo možné pořizovat nahrávky, jaké chcete. Poté postupujte podle těchto kroků a připravte svůj počítač i pro nakonfigurovat Audacity.

Nastavte počítač tak, aby mohl nahrávat zvuk z internetu

 1. jít do Kontrolní panel, v závislosti na tom, jaký máte operační systém, to lze provést různými způsoby. V každém případě vám doporučujeme otevřít nabídku Start a vyhledat Ovládací panely.
 2. Jakmile se možnost objeví, klikněte na ni a budete přesměrováni na systémové možnosti, klikněte na hardware a zvuk.
 3. Nyní jsem našel možnost Zvuk a klikněte tam.
 4. Na obrazovce se objeví několik možností, měli byste přejít na Vyrýt.
 5. Mezi více možnostmi, které se objevují v Záznamu, byste měli vidět stereo mixKlikněte na něj pravým tlačítkem a poté na aktivovat (pokud je zakázáno).

Nastavte Audacity pro nahrávání zvuku z internetu

 1. Spusťte program Audacity, pokud jej nemáte, můžete si zdarma stáhnout nejnovější verzi Audacity ve španělštině.
 2. Jakmile jste uvnitř, musíte přejít do nahrávací sekce, kterou poznáte snadno, protože má tvar mikrofonu.
 3. Kliknutím na záložku umístěnou vedle ní změníte zařízení zde budete muset vybrat Stereo Mix.
 4. Stejně tak vám doporučujeme nastavit hlasitost nahrávání přibližně 80 %tímto způsobem se zvuk nebude ořezávat, ale nebude mít ani nízkou hlasitost.

Po předchozích krocích již budete mít program nakonfigurovaný tak, aby byl schopen bez větších nepříjemností nahrávat zvuky vašeho PC, jinými slovy také budete moci nahrávat přímo vše, co poslechnout si Internet nebo na vašem počítači.

Nahrávejte zvuky svého počítače a internetu

zaznamenat zvuky internetu a jejich export v mp3 kvalitě pomocí Audacity je poměrně snadný proces. V každém případě, pokud máte pochybnosti, nebojte se, tímto procesem vás provedeme, abyste to snadno zvládli.

Nastavte hlasitost aplikace

 1. První věc, kterou doporučujeme, je Snižte hlasitost všem aplikacím, které nechcete, aby se ve vaší nahrávce objevovaly. Pokud například chcete pouze nahrávat zvuk vycházející z vašeho prohlížeče, vypněte vše ostatní.
 2. Chcete-li snížit hlasitost, stačí stisknout tlačítko ikona hlasitosti umístěnou v pravé dolní části obrazovky na panelu nástrojů.
 3. Zde klikněte na objemový mixér a pokračujte v konfiguraci objemu aplikací podle vašich potřeb.

Audacity-audio MP3

Nahrávejte zvuk pomocí Audacity

 1. Chcete-li zahájit nahrávání, vše, co musíte udělat, je stisknout tlačítko tlačítko nahrávání v rámci Audacity. Okamžitě pokračujte v přehrávání obsahu, který chcete nahrát, ať už jde o skladbu, hudební video atd.
 2. Po dokončení nahrávání musíte kliknout na tlačítko stop. Poté záznam skončí.
 3. V každém případě doporučujeme odstranit ticha přítomné v nahrávce, k tomu stačí vybrat zbytky pomocí Audacity a stisknout klávesu Delete.
 4. Chcete-li exportovat zvuk, stiskněte tlačítko Soubor, archiv, pak na opci Vývozní a nakonec klikněte na Exportovat jako mp3.
 5. Pojmenujte nahraný soubor, vyberte kvalitu a cílovou složku. Pro správný export vyberte možnosti Konstantní, Kvalita 320 kbps a pokračujte uložte soubor.

Doporučujeme používat kvalitu 320 kB/s, která nabídne velmi slušnou věrnost. V každém případě, pokud chcete zvuk převést později, můžete k tomu použít jakýkoli online audio převodník mp3.

Nahrávání zvuku z internetu je bezpochyby velmi užitečný proces, se kterým pak můžete provádět pokročilé mixování zvuku v Premiere Pro a dalších programech, stejně jako mnoho dalších pokročilých editačních úkolů pro tvůrce obsahu.