Saltar al contenido

Jak naformátovat micro SD kartu chráněnou proti zápisu? – Pevný

18 de julio de 2022

Máte problémy týkající se vaší SD nebo micro SD karty, přečtěte si následující návod, ve kterém budeme hovořit o tom, jak zformátovat kartu micro SD s ochranou proti zápisu? – Opraveno něco, co by mohlo být velmi užitečné za různých okolností.

Než začnete, měli byste se pokusit naformátovat kartu micro SD bez ztráty souborů nebo si toho být alespoň vědomi. V každém případě, pokud je vaše paměť chráněna proti zápisu, musíte počítat s dalšími věcmi.

Jak naformátovat micro SD kartu chráněnou proti zápisu? – Pevný

Existuje několik důvodů, proč Paměti SD nebo micro SD jsou chráněny proti zápisu. K provedení tohoto postupu se zase používají různé metody, v každém případě musíte vzít v úvahu povahu zablokování.

Tovární zámek a fyzický zámek

Paměti SD nebo micro SD jsou mnohokrát blokovány přímo při výrobě. Někdy jsou určité programy, videohry nebo jiné typy obsahu distribuovány v pamětích SD, které jsou blokovány pro zápis, v těchto případech je ve většině případů obtížné je převést na paměti, do kterých lze zapisovat.

Na druhé straně existuje další způsob, jak může být paměť pro zápis chráněna, to je běžnější v SD paměti nebo adaptéry, odkazujeme na přepínače pro převod paměti na chráněnou nebo uzamčenou paměť. Tato praxe je pozitivní v případě, že chcete chránit svou paměť před viry nebo jinými nebezpečími.

V souvislosti s předchozím případem nutno podotknout, že toto lze vyřešit stejně jednoduše jako výměnu polohového spínače. Tímto způsobem úspěšně odemknete svůj paměť SD nebo microSD a můžete jej znovu použít k psaní.

softwarový zámek

Softwarový zámek nazýváme postup používaný k ochraně paměti proti zápisu, pravdou je, že existuje mnoho metod, jak tento postup provést, můžete dokonce vypnout ochranu proti zápisu USB ve Windows 10. Stejným způsobem existuje několik způsobů, jak konečně odemknout vzpomínky.

První z nich by byl bezpochyby přesně zkuste zformátovat paměť. V naprosté většině případů to znamená, že jej lze znovu normálně používat, aniž by bylo nepříjemné upozornění, že je chráněn proti zápisu.

Zkuste zformátovat paměť následovně:

 1. Přejděte do sekce «Zařízení», kde jsou všechny aktivní úložné jednotky, tedy pevné disky.
 2. Klepněte pravým tlačítkem myši na kartu micro SD. Klikněte na možnost „Formátovat“.
 3. Chcete-li zahájit proces formátování, stačí stisknout tlačítko «Start».
 4. Provedením výše uvedeného procesu budete ve většině případů schopni načíst možnosti zápisu z paměti.

 micro SD kartu

Jak vidíte, tento tutoriál je určen k provádění postupu ze systému Windows. Přesto je také možné formátovat Micro SD z Androidu, i když u pamětí chráněných proti zápisu může být tento proces komplikovaný a možná budete muset odemknout je před.

Odemkněte micro SD kartu chráněnou proti zápisu

I když to není běžné, často se také stává, že nemůžete formátovat paměť který je chráněn proti zápisu, pokud tomu tak je, nebojte se, existuje také další účinná metoda:

 1. K tomu bude nutné otevřít konzolu příkazů Windows, tento proces můžete provést stisknutím klávesy Windows + R.
 2. Na obrazovce se zobrazí nabídka. «Běh», zde musíte napsat následující „CMD“ a kliknout na možnost „OK“.
 3. Zadejte následující příkaz «disková část» na obrazovce, která se objeví, poté stiskněte klávesu „Enter“.
 4. Když to uděláte, objeví se nová obrazovka, zde musíte napsat následující „List Disk“ a stisknout klávesu „Enter“. Poté se zobrazí seznam úložných zařízení, budete moci rozpoznat paměť SD tak, jak bude vypadat s její hmotností a prostorem, který zabírá.
 5. Nyní musíte zadat následující příkaz, který bere v úvahu číslo vašeho pevného disku, řekněme, že je to číslo jedna, pokud ano, toto by byl kód, který musíte napsat „Vybrat disk 1“ a stisknout „Enter“.
 6. Písař «Atributy a stiskněte klávesu „Enter“.
 7. Posledním krokem je napsat kód “Disk vymazat pouze pro čtení“ a znovu stiskněte klávesu „Enter“. Po dokončení tohoto postupu odstraníte ochranu proti zápisu z karty SD.

Použití DiskPart také umožňuje vytvořit spouštěcí oddíl a mnoho dalších akcí, což z něj dělá velmi relevantní nástroj v tomto operačním systému.