Saltar al contenido

Jak mohu pracovat ve společnosti Glovo, aniž bych byl OSVČ? – Doručovatelé Glovo

3 de agosto de 2022

Společnost Glovo se domnívá, že její poslové neboli „Glovers“ by měli být spolupracovníky. V tomto smyslu Glovo specifikuje řadu požadavků, které definují profil, který musí mít jeho zaměstnanci. jestli se divíš Jak mohu pracovat ve společnosti Glovo, aniž bych byl OSVČ? – Doručovatelé GlovoV tomto článku najdete odpověď.

Jak mohu pracovat ve společnosti Glovo, aniž bych byl OSVČ?

Glovo upřesňuje řadu požadavků aby mohl v této společnosti pracovat. Jedno z jeho pravidel stanoví, že budoucí „rukavci“ neboli distributoři jsou autonomní. Možná se však ptáte, zda jsou řidiči rozvozu Glovo skutečně živnostníci nebo falešní živnostníci. Z tohoto důvodu vám předkládáme všechny informace, které potřebujete vědět, pokud chcete pracovat v Glovo.

Problematika autonomie

Bez OSVČ bohužel v Glovo pracovat nebudete. To proto, že Osoby samostatně výdělečně činné Je to základní požadavek stanovený společností. Filozofie Glovo se zaměřuje na samostatně výdělečně činné distributory s cílem „spolupracovat“ se společností.

Proto, pokud chcete práce ve společnosti Glovo, je nutné, abyste se zaregistrovali ve Zvláštním režimu pro OSVČ (RETA) a ujistili se, že svou činnost jako OSVČ legalizujete. Tento požadavek vám brání pracovat pro jiné společnosti a nutí vás pracovat pouze pro Glovo. Proto je nutné, abyste si před nabídkou své práce v této společnosti zjistili, kolik peněz lze v Glovo vydělat.

Žádná oficiální smlouva neexistuje

Pro Glovo se autonomie rozšiřuje na účely smlouvy. Společnost nechce, aby s ní její distributoři měli přímý vztah, ale spíše aby pracovali jako spolupracovníci, kteří si tento pojem vyjasní při podpisu smlouvy.

Proto, Doručovatelé Glovo nemají pevný plat a když obdrží platbu, je jim poskytnuta sleva na poplatek za samostatnou výdělečnou činnost a další povinnosti, které s sebou nese „pracovní autonomie“.

Registrace OSVČ

Registrace samostatné výdělečné činnosti je požadavek, který některé společnosti požadují pro zastávání konkrétní pozice. V případě Glovo je nezbytné mít tento atribut, abyste mohli pracovat jako doručovatel nebo „rukavice“.

Některé společnosti řeší vést potenciální zaměstnance s cílem jim včas a bez překážek poradit a připravit jejich evidenci OSVČ.

Zaplacení poplatku za autonomii

Být osobou samostatně výdělečně činnou znamená určité povinnosti vůči sociálnímu zabezpečení a státní pokladně. Z tohoto důvodu musí platit poplatek pro OSVČ a předkládat daňové vzory v daňové agentuře, což logicky snižuje reálný příjem ze mzdy.

Kolik musím zaplatit, abych se mohl(a) zaregistrovat jako OSVČ?

Všichni distributoři firmy Glovo musí zaregistrovat se jako OSVČ. To znamená, že musí na konci fiskálního roku přiznat své příjmy ve výsledovce.

Minimálně je platba stanovena na 60 eur. Od prvního roku se toto číslo zvyšuje na 142 eur a po roce a půl na platba se zvyšuje na 200 eur. Od třetího roku se toto číslo může zvýšit na 283 eur. Je třeba poznamenat, že k této platbě je třeba připočítat čtvrtletní výdaje.

Vyplatí se být doručovatelem v Glovu?

S ohledem na požadavky stanovené společností: samostatnost, vlastní vozidlo, zařízení s aplikací Glovo a minimální věk 18 let, je vhodné, aby zhodnotit výdaje to obnáší údržbu vlastního vozidla, platbu poplatku za autonomii a další povinnosti.

Také byste měli zkontrolovat, zda dostanete a adekvátní plat na vaše potřeby podle času, který máte, a vaší energie být aktivní během dodávek. Navíc rezervace hodin v Glovo podle preferencí a dostupnosti také přímo ovlivňuje hodnotu uvedeného platu. Práce doručovatele ve společnosti Glovo bezpochyby zahrnuje mnoho prvků, které stojí za to analyzovat.