Saltar al contenido
Mac

Jak mohu otevřít soubory XLS na svém Macu, pokud jsou přípony neplatné?

14 de julio de 2022

Pokud jste někdy měli problémy s a XLS soubor Určitě jste se nejednou setkali s podobnými chybami: „Excel nemůže otevřít soubor, protože formát nebo přípona souboru není platná. Zkontrolujte, zda soubor nebyl poškozen nebo zda přípona souboru odpovídá formátu souboru“.

Ano, může to být velmi nepříjemné a můžeme se ocitnout v nepořádku, který možná nevíme, jak vyřešit. V tomto článku si některé vysvětlíme snadné kroky jak tento problém vyřešit, takže se již nemusíte této chyby obávat, budete vědět, jak ji vyřešit ve dvou po třech pokaždé, když dostanete takové varování. Než se však do věci pustíte, víte, co je soubor XLR a jak jej otevřít?

Jak můžete tento problém vyřešit z vašeho PC?

Nejprve musíme změnit příponu Excel soubor. Dále si vysvětlíme, jak to udělat velmi jednoduchým způsobem, a pravdou je, že to není tak obtížné.

Stačí soubor najít a pravým kliknutím vybrat možnost kopírování, přejít na libovolné místo, kde můžete mít svůj soubor a stejným postupem jej tam zkopírovat, pouze tentokrát musíte vybrat možnost vložit.

Nyní musíte přejmenovat svůj soubor, jakýkoli jiný název, který chcete, ale na konec názvu musíte přidat „.xls“ jako rozšíření.

Dalším řešením problému by bylo otevřít soubor aplikace Excel v nouzovém režimu. Někdy funguje otevření souborů s tímto typem poškození, pokud jsou otevřeny v nouzovém režimu. Chcete-li to provést, musíte nejprve stisknout klávesu Windows a poté klávesu písmeno R (Windows + R). Tímto způsobem se objeví vyhledávač.

Musíte napsat: excel / bezpečný. A potom klikněte na OK. A voila, tímto způsobem budete moci spustit aplikaci Microsoft Office Excel v nouzovém režimu. Na druhou stranu můžete využít příležitosti a naučit se, jak chránit nebo nastavit soubor Excel do stavu pouze pro čtení.

Jak otevřít soubor Excel pomocí Dokumentů Google?

Pokud jste to ještě nezkusili, doporučujeme vám to zkusit. Zdá se, že pro mnoho lidí byly Dokumenty Google skutečnou úlevou a pomohly mnoha lidem, kteří měli tento problém, z potíží, takže pokud vám náhodou dvě možná řešení, která jsme vám dříve z nějakého důvodu poskytli, nefungovala Vaše třetí možnost je Dokumenty Google. Můžete se však naučit, jak importovat soubory a listy aplikace Excel do Dokumentů Google krok za krokem.

oficiální logo excel zelené pozadí

Dali jsme vám tři jednoduché kroky k vyřešení chyby souboru se zprávou, která nám říká, že nejsou platné a neumožňují nám pokračovat, doufáme, že byly užitečné, pokud však ne, pokud problém přetrvává, jiný možnosti, které máme na dosah, tak se nevzdávejme všeho tak brzy.

Jedním ze způsobů je otevřít soubor aplikace Excel pomocí funkce Otevřít a opravit. o čem to mluvíme? Jak to uděláme? Nebojte se, ačkoli jsem vám řekl, že jde o pokročilá řešení, nejsou vůbec složitá, stačí udělat následující:

Spusťte aplikaci Office Excel

Poté musíte buď přejít do nabídky Soubor nebo na tlačítko Microsoft Office a kliknout na Otevřít. V dialogovém okně Otevřít, které se objeví, vyhledejte a vyberte příslušný soubor, který nám dělá problémy. pak konečně klikněte na šipku níže Klepněte na tlačítko Otevřít a poté znovu klepněte na Otevřít a opravit.

Můžete také obnovit soubory aplikace Excel z předchozí verze. Klikněte pravým tlačítkem na nepřístupný soubor, přejděte na možnost „Vlastnosti“ a vyberte ji.

Musíte otevřít kartu, která se zobrazí s názvem «Starší verze». Poté uvidíte seznam všech dříve uložených verzí tohoto souboru. Nakonec vyberte správnou verzi a klikněte na „obnovit“, čímž se vybraná verze obnoví.

V tuto chvíli byste již měli mít problém vyřešen, ale pokud stále nemůžete, vaší poslední možností by mohlo být použití bezplatného softwaru pro obnovu dat, například EaseUS Data Recovery Wizard zdarma.

Jedná se o nejbezpečnější a nejspolehlivější nástroj pro obnovu souborů, je také velmi snadno použitelný, pomocí několika jednoduchých kroků můžete rychle obnovit smazané soubory Excel. Můžete se také naučit, jak obnovit neuložený soubor nebo dokument aplikace Excel.