Saltar al contenido

Jak mohu obnovit smazanou historii vyhledávání v prohlížeči Google Chrome?

7 de agosto de 2022

Historie procházení může být užitečná pro přístup na důležitou stránku, kterou jsme zapomněli, a pro opětovný přístup k vašim informacím; je však také velmi častý smazat historii, aby ostatní lidé nemohli prohlížet webové stránky ke kterému jste nedávno přistupovali.

Pokud budete používat sdílený počítač, je vždy dobré smazat svou historii, aby ostatní lidé neviděli vaše vyhledávání, ale co když smažete svou historii a budete chtít znovu získat přístup k dříve navštívené webové stránce, ale můžete nepamatuješ si, jak se to jmenuje?

Je možné obnovit historii prohlížení? Ačkoli se to na první pohled může zdát nemožné, existují alternativy, jak obnovit historii prohlížení Google pomocí operačního systému Windows, určitých dalších nástrojů a dokonce i našeho účtu Google.

Pokud tomu moc nerozumíte, nebojte se, protože v dalším článku to vysvětlíme jak obnovit smazanou historii vyhledávání Google krok za krokem.

Zkontrolujte historii na jiném mobilním zařízení pomocí účtu Google

V dobrém i ve zlém není možné obnovit smazanou historii prohlížení, ale lze ji ověřit na jiném zařízení v případě, že má propojen stejný účet Google, takže Pokud máte smartphone se spuštěným účtem Google, budete moci vidět aktivitu prováděnou na počítači.

Pokud jste na libovolném zařízení smazali svou historii, můžete přejít na https://myactivity.google.com/ a zkontrolovat svá vyhledávání z této stránky. V případě, že jste smazali i tuto historii, můžete si prohlížet dotazy a procházet web z jiného zařízení, které má stejný účet Google.

DNS cache

Všechny informace o navštívených webech jsou uloženy v mezipaměti DNS a mezi nimi najdeme i historii prohlížení. Abychom obnovili všechny tyto informace, budeme muset vstoupit do CMD nebo příkazového řádku a napsat následující příkaz: ipconfig /displaydns.

obrazovky s kódy

Po napsání příkazu a provedení vyhledávání můžeme vidět veškerou historii uloženou v DNS cacheje však třeba poznamenat, že bude vidět pouze webová adresa hlavní stránky a nikoli různé stránky nebo položky, které by mohla mít.

Dalším aspektem, který je třeba mít na paměti, je, že pokud vypneme nebo restartujeme počítač, tato historie bude systémem Windows automaticky odstraněna, takže to nemusí být efektivní metoda, pokud chcete obnovit velmi staré informace.

Historie Google

Tuto metodu lze použít, pokud máte a Google Aktivujte a používejte Google Chrome jako výchozí prohlížeč pro vyhledávání na internetu. Pomocí Historie Google máme přístup k obnově historie prohlížení a konzultační službě.

Tato služba není příliš známá, a proto je málo využívaná, ale je docela užitečné protože ukládá každou stránku, kterou navštívíme, ve skutečnosti ukládá každý záznam, i když navštívíme stejnou stránku, a také ukládá všechny navigační informace provedené na všech zařízeních propojených s účtem.

To může být užitečné pro přezkoumání historie vašich dětí nebo dokonce vašeho partnera; lze jej však také použít k obnovení navštívených stránek, které jsme zapomněli.

Abychom mohli tuto službu používat, budeme muset jít Historie Google a přihlaste se pomocí našeho účtu Google a později můžeme přistupovat ke kalendáři, kde můžeme získat navigační informace požadovaného dne. Nejlepší ze všeho je, že nezáleží na tom, zda byla historie prohlížení smazána, stále budeme mít přístup k informacím.

Nejlepší ze všeho je to můžeme tuto službu nakonfigurovat tak, aby ukládala webové stránky jako oblíbené. Abychom měli informace o webových stránkách po ruce i po smazání historie prohlížení v Google Chrome.

jiné nástroje

Existuje velké množství nástrojů vyvinutých třetími stranami, které nám umožňují obnovit smazané informace. Dobrá alternativa je Recuva, a to nejen kvůli snadnému obnovení historie, ale také proto, že můžeme obnovit informace z pevného disku. Potřebujeme pouze cestu, což je v případě Google Chrome: C:UsersUserAppDataLocalGoogleChromeUser DataDefaultLocal Storage.