Saltar al contenido

Jak mohu aktivovat nebo povolit virtualizaci na mém PC pro Bluestacks nebo MEMU v AMD bios

15 de julio de 2022

Prostřednictvím tohoto průvodce vás to naučíme jak můžete aktivovat nebo povolit virtualizaci na vašem PC pro Bluestacks nebo MEMU v AMD BIOS. Povolení této možnosti pomůže zlepšit výkon, což může pomoci při instalaci aplikací pro Android do počítače.

Co je virtualizace a jak ji aktivovat pro Bluestacks nebo Memu?

Virtualizace se týká simulace jiných systémů v počítači. Tento proces může být velmi pohodlný při spouštění emulátorů nebo programů, jako je Virtual Box. Ve skutečnosti Bluestacks a Memu vyžadují aktivaci této možnosti pokud chcete mít dobrý výkon.

Po instalaci nejlepšího lehkého emulátoru Androidu (Bluestacks) může aktivace virtualizace skutečně pomoci. Tento proces se však bude lišit v závislosti na vrstvě přizpůsobení vašeho BIOSu nebo UEFI. I když se to může lišit, pokud nemáte znalosti, můžete si přečíst následující příručku, kde vám ukážeme, jak tento proces provést pro BIOS i UEFI.

Povolit virtualizaci v BIOSu

 • Pro tento proces bude nutné restartovat nebo při spouštění počítače, v každém případě při spouštění počítače bude nutné stisknout klávesu «Del» (což může být také F2 nebo jiná, v závislosti na počítači).
 • Chvíli počkejte, poté by se na obrazovce měla objevit nabídka systému BIOS. Nyní je nutné vyhledat pokročilé možnosti konfigurace, k tomu stačí vyhledat „Pokročilý“ nebo „Advanced“ na kartách v horní části.
 • Pamatujte, že v systému BIOS se můžete pohybovat pouze pomocí šipek na klávesnici a k ​​možnostem se dostanete stisknutím klávesy Enter.
 • Jakmile se dostanete do pokročilých možností, najděte kartu s názvem „Konfigurace CPU“ a klikněte na tuto možnost.
 • Hledejte možnost s názvem „Virtualizační technologie Intel“ nebo „Režim zabezpečeného virtuálního stroje“ (nebo něco podobného).
 • Měli byste si všimnout, že předchozí možnost je aktivována (Povoleno).
 • Po výše uvedeném jednoduše uložte provedené změny a ukončete BIOS. Ve většině případů stiskněte klávesu F10 k tomu pomůže.
 • Po dokončení nastavení se počítač restartuje a virtualizace bude aktivní.

virtualizace bluestacks

Povolit virtualizaci v UEFI

 • Jistě existuje několik způsobů, jak vstoupit do nastavení UEFI, ale ve většině případů stačí restartovat počítač a stisknout tlačítko „vymazat“ (tato klávesa se může lišit v závislosti na vašem počítači, někdy může fungovat F2).
 • Jak jsme zdůraznili, proces se může lišit v závislosti na počítači. V každém případě se vám pokusíme nabídnout „obecné“ řešení, které ve většině případů pomůže.
 • Po stisknutí klávesy delete se na obrazovce objeví možnosti konfigurace UEFI. Nahoře uvidíte různé sekce, mezi nimi by se mělo objevit něco jako «Pokročilý“, klikněte na tuto možnost (nezapomeňte, že v rámci UEFI můžete používat myš).
 • Mezi více zobrazenými možnostmi se objeví jedna s názvem podobným „Intel Virtualization Technology“ nebo „SVM Mode“ v případě AMD. Jen se ujistěte, že je tato možnost aktivována.
 • Před úplným ukončením UEFI nezapomeňte uložit změny, což lze ve většině případů rychle provést pomocí klíče. F10. Poté aplikaci ukončete, poté se počítač začne restartovat a virtualizace bude aktivní.

A tak si virtualizaci na svém počítači pořádně aktivujete. V každém případě, pokud máte problémy s přístupem k nastavení UEFI Bios ve Windows 10, pamatujte, že existují další alternativy, které můžete použít.

I tak bude virtualizace nezbytná, pokud hodláte začít hrát Garena Free Fire na svém PC nebo spouštět jiné programy, které jsou náročné. Z tohoto důvodu tuto konfiguraci neponechávejte stranou