Saltar al contenido

Jak kreativně oříznout fotografie a obrázky pomocí Canva – online zdarma

25 de agosto de 2022

S Canvou můžete dělat rovné řezy, to znamená do obdélníkového nebo čtvercového tvaru, popř kreativně ořezávat fotografie a obrázky. Dnes vám prozradíme, jak to můžete udělat pomocí obou metod praktickým a jednoduchým způsobem. Podívejme se, o čem každý z nich je.

Jak oříznout fotografii nebo obrázek pomocí Canva v několika krocích

Na ořízněte fotografii nebo obrázek pomocí Canva nejtradičnějším způsobem a aniž bychom přidali nějaký speciální tvar, stačí se umístit na fotografii, kterou chceme upravit. Chcete-li to provést, přejděte na webovou stránku Canva.

Můžete to udělat z mobilního zařízení nebo z počítače. Úpravu doporučujeme provádět z počítače, protože obrazovka je mnohem větší a budete moci lépe pozorovat detaily obrázku nebo fotografie.

Chcete-li začít ořezávání, udělejte Dvojklik na libovolné z fotografií, které jste vybrali. Připomínáme, že online můžete dokonce vytvořit koláž fotografií, které jdou na stejný list současně s technikou řezání.

Další věc je kliknout Střih, tato možnost je v horní části obrazovky. Nyní musíte kolem oblasti, kterou chcete vyříznout, nakreslit rámeček. Můžete změnit jeho velikost, změnit jeho velikost úpravou jeho měřítka tak, aby měl požadovanou velikost.

Až budete hotovi, klikněte na udělat plodinu. Pokud jste udělali chybu, můžete se vrátit a obnovit původní obrázek, protože Canva uloží původní fotografii, abyste ji mohli znovu upravit.

Jak kreativně oříznout fotografii nebo obrázek pomocí Canva rychle a snadno

můžete zkusit s různé velmi vtipné snímky k tvarování výřezů na obrázcích nebo fotografiích. Aby to bylo kreativní, můžete fotografie vyřezat do tvaru kruhů, čtverců, trojúhelníků atd.

S Canva můžete popustit uzdu své fantazii a provádět všechny úpravy, které jste vždy chtěli, velmi jednoduchým způsobem, protože je velmi intuitivní a vše je uspořádáno tak, že snadno najdete všechny nástroje, které právě používáte. hledat.

Nyní pojďme k věci. Oříznutí obrázku nebo fotografie pomocí kreativním způsobemať už je to nějaký geometrický tvar, písmena nebo cokoli, co vás napadne, musíte se umístit Položky. Tuto záložku najdete v nabídce na levé straně obrazovky. Jakmile jste uvnitř, musíte se posunout dolů do sekce Rámečky.

Můžeš vyberte si mezi různými rámy, které vám Canva nabízí, některé z nich jsou nejklasičtější formy zcela zdarma. Pokud chcete mít přístup ke všem jeho možnostem, musíte si předplatit placenou verzi.

originální rozhraní plátna

Jakmile vyberete tvar rámečku, přidejte na kartě obrázek, který chcete oříznout nahrané soubory. Budou zde všechny obrázky, které jste nahráli z počítače nebo mobilního zařízení.

Vyberte si jeden z nich a kliknutím na něj přejděte na pracovní stránku. Z rohů můžete upravit velikost a polohu rámečku a obrázku. Můžeš otočit obrázek ze šipek, které máte na pravé straně rámu.

Jakmile dokončíte uspořádání obrázku, klikněte na něj a automaticky se ořízne.

Nyní můžete pokračovat v úpravách a přidávání všech prvků, které vás napadnou. Všechny nástroje máte k dispozici z nabídky na levé straně obrazovky. Odtud můžete přidávat efekty, nálepky, kombinovat je s šablonami Canva, přidávat návrhové mřížky, diagramy, text, pozadí nebo cokoli, co vás napadne.

trvat několik minut a prozkoumat všechny funkce k dispozici na Canva, jedné z nejlepších stránek pro úpravu obrázků (doslova na ní můžete dokonce vytvořit realistický efekt polaroidu).

Až budete hotovi, nezapomeňte uložit všechny změny. Pokud máte nějaké dotazy ohledně používání Canva, můžete nám zanechat komentář, abychom vám mohli pomoci.