Saltar al contenido

Jak komprimovat nebo dekomprimovat poštovní složky v Mozilla Thunderbird?

26 de agosto de 2022

Chcete vědět, jak komprimovat nebo dekomprimovat poštovní složky v Mozilla Thunderbird? Nejlepší bude, když budete pokračovat ve čtení. Tato poštovní platforma ušetří spoustu místa snížením váhy zpráv v doručené poště.

Pokud patříte k lidem, kteří denně dostávají spoustu pošty, a bojíte se limitu místa na svém účtu, můžete použít tento nástroj a Nebojte se jít přes vrchol.

Je to stejně snadné jako mazání e-mailů v Gmailu na základě konkrétního data. Dokonce stejně jednoduché jako smazání všech archivovaných e-mailů v Gmailu. Když dojde na uvolnění místa, jde všechno.

Jak funguje proces komprimace nebo dekomprimace poštovních složek v Mozilla Thunderbird?

K provedení procesu komprimace složek Mozilla otevře soubor s názvem „MBOX“, který se nachází na pevném disku, a tímto způsobem přečte každou ze zpráv na základě formátu uvedeného prvku.

Systém tedy funguje dvěma způsoby, ukládáním nepřečtených e-mailů do dočasného souboru MBOX s názvem „Nstmp“. Mezitím ty, které již byly přečteny nebo odstraněny, jsou přeskočeny, aby bylo možné pokračovat dalším. Může být problém s počtem přijatých a nepřečtených článků, které máte, nebojte se, Thunderbird má funkci pro označení všech přijatých zpráv jako přečtených.

Tato metoda se opakuje znovu a znovu, dokud není dosaženo konečné zprávy ze vstupní složky, která následně vygeneruje nový soubor se všemi informacemi o textech ve formátu výše uvedeného souboru.

Kdy je aktivován proces komprimace e-mailů?

Proces komprimace e-mailů v Mozilla Thunderbird se provádí automaticky od vydání verze číslo 5 platformy. K tomu dochází, pokud lze obnovit alespoň 20 MB pevného disku.

Tento proces lze také naplánovat ručně z konfigurace platformy a když k němu dochází, zobrazuje se na pravé straně stavového řádku programu.

Jak upravit zhutnění e-mailů Thunderbird?

Upravte automatický proces komprimace e-mailů v Mozilla Thunderbird je to docela jednoduchéChcete-li toho dosáhnout, musíte spustit program a poté vstoupit do nabídky konfigurace aplikace.

Dále vyberte sekci «Nástroje», brzy v «Možnosti», kde se zobrazí okno s různými tlačítky. Poslední z nich se nazývá „Pokročilé“, po jehož stisknutí se zobrazí obsah této funkce ve spodní části.

Nyní byste mezi kartami v sekci níže měli vybrat tu, která říká „Síť a místo na disku“, která odhalí některá související nastavení. Vyhledejte a zaškrtněte políčko „Komprimovat složky při ukládání více než“ následované hodnotou vyjádřenou v MB.

V tomto prvku můžete upravit limitní práh, který je třeba vzít v úvahu při aktivaci systému komprese zpráv, na druhou stranu je důležité, abyste věděli, že vývojáři nedoporučují tuto možnost deaktivovat.

Co můžete udělat, je upravit limit MB, který bude použit jako reference pro spuštění procesu, musíte mít na paměti, že vše, co dosáhne Thunderbird, je uloženo přímo na pevném disku. Abyste předešli případným nepříjemnostem v budoucnu, doporučujeme provést zálohu v Thunderbirdu.

Jak rozbalit složky Thunderbirdu?

Chcete-li deaktivovat proces komprimace e-mailů v Mozilla Thunderbird, je nutné se uchýlit k předchozí metodě a zadat sekci, která spravovat místo na disku z aplikace.

laptop osoba před ní

Tímto způsobem stačí zrušit zaškrtnutí výše uvedeného políčka, které označuje aktivační práh v MB. Samozřejmě, nedoporučuje se, pokud je aktivita vaší schránky příliš velkáriskuje, že zabere hodně místa.

Na druhou stranu, pokud občas obdržíte tu či onu zprávu, můžete ji snadno deaktivovat nebo nastavte indikátor pro automatickou kompresi ve větším měřítku, než jaké již program uvádí ve výchozím nastavení (20 MB).

Můžete se uchýlit k ruční kompresi, pokud jste deaktivovali automatický systém, když jedna nebo druhá složka začne spotřebovávat spoustu úložného prostoru, jednoduše na ni klikněte pravým tlačítkem myši a vyberte „Komprimovat nyní“.

Pokud na druhou stranu místo rozbalování složek chcete poštovní složky uložit nebo zálohovat, Mozilla Thunderbird vám to umožní.