Saltar al contenido

Jak kaskádově odstranit a aktualizovat související záznamy v Accessu?

22 de julio de 2022

Access je jedním z nejlepších programů, které existují pro správnou správu databáze. Protože to přináší nejen běžné funkce jiných programů, ale implementuje i své vlastní (např. možnost vytvářet sestavy nebo možnost vytváření formulářů a dotazů). S tím na mysli se dnes naučíte Jak kaskádově mazat a aktualizovat související záznamy Přístup?

Pokud tuto funkci nebo proces neznáte, pak je to váš šťastný den, protože zde získáte všechny potřebné informace. Protože to je opravdu velmi užitečné pro zjednodušit více úloh, které se vám pravděpodobně nedařilo tak, jak byste měli (vždy je dobré se naučit něco nového).

K čemu slouží kaskádové mazání?

První věc, kterou potřebujete vědět před zahájením procesu, který vám pomůže určit odpověď Jak kaskádově mazat a aktualizovat související záznamy Přístup?, k čemu tato možnost je.

Odstranění i kaskádová aktualizace v zásadě dělají (jsou téměř totéž), je odstranění nebo nahrazení položky ze souvisejícího řádku, což způsobí řetězovou reakci, která provede změny v druhé tabulce.

To je velmi užitečné, protože vám to umožňuje automaticky mazat záznamy, aniž byste museli vybírat jeden po druhém v každé tabulce. Je třeba poznamenat, že nejlepší na tomto procesu je, že se nedotýká zdrojového nebo základního kódu, protože jde o interní funkci navrženou přesně k automatizaci práce.

Tuto možnost je dobré využít, protože při pokusu odstranění řádku nezvýší chybu integrity (k čemuž dochází, protože existuje několik vzájemně souvisejících dat). Některé příklady toho, v jakých druzích pracovních míst jej lze použít, jsou:

V registru kontinentů (který máte jako vztah země), v seznamech zaměstnanců, mimo jiné. Realita je taková, že ji můžete aplikovat, kdekoli chcete. Všimněte si však, že nevýhodou použití tohoto procesu je to, že v případě smazání nezískáte data zpět (nebudete mít jinou záložní tabulku), takže buďte opatrní při provádění změn.

Jak kaskádově odstranit a aktualizovat související záznamy v Accessu?

Protože nyní máte více informací o tom, jak možnost Kaskáda funguje, je čas, abyste se podívali, jak na to, abyste konečně znali odpověď na otázku: Jak odstranit a aktualizovat související záznamy v Accessu v kaskádě? Předtím ale musíte počítat s tím, že abyste postupovali správně, musíte vědět, jak vytvořit, upravit nebo spustit dotaz v programu (abyste se mezi tolika tlačítky neztratili).

První věc, kterou musíte udělat, je přejít na kartu „Databázové nástroje“. Odtud do skupiny, která vede kolem názevVztahy“, v tomto vyberte možnost, která nese stejný název.

Poté ve skupině «Vztahy» na záložce «Návrh» klikněte na «Všechny vztahy», pomocí této akce se zobrazí seznam všech tabulek, které mají nějaký vztah (tyto budou mít svůj příslušný vztahový řádek).

Poté klikněte na čáru vztahu tabulky, ve které chcete provést změnu (když je vybrána, bude tlustší). Poté dvakrát klikněte na tento řádek nebo vyberte možnost „Nástroje“ ze skupiny s názvem „Design“ a tam si vyberte „Upravit vztahy“.

přístupové rozhraní v červeném víně

Díky tomu přeskočíte dialog úprav. Uvnitř budou dvě krabice, jedna bude tzv „Pole související s kaskádovou aktualizací“ a ostatní „Cascade delete souvisejících záznamů“. Povolte ten, který chcete použít (může to být obojí). Pak stiskněte «Přijmout“, s tím by mělo být vše připraveno, takže váš stůl by měl být již upraven, jak jste chtěli.

Jako malý závěr…

Tou poslední věcí, kterou jsi viděl, jsi už vyřešil neznámé Jak kaskádově odstranit a aktualizovat související záznamy v Accessu?, takže tady už nemáte co dělat. Pamatujte, že v tomto programu můžete dělat mnoho věcí. Nebylo by tedy na škodu, kdybyste se o něm dozvěděli více. Například získání znalostí o tom, jak se mj. spojovat nebo kombinovat databáze.