Saltar al contenido

Jak jednoduchým způsobem vyčistit napájecí zdroj mého PC?

4 de agosto de 2022

Ptáte se sami sebe Jak jednoduchým způsobem vyčistit napájecí zdroj mého PC? Pak vám doporučujeme, abyste si pozorně přečetli následující článek, ve kterém vás naučíme, jak na to.

Proč je nutné čistit napájecí zdroj

Přemýšleli jste někdy o tom, co je to PC napájecí zdroj? Za poskytování je zodpovědný zdroj energie veškerou energii, kterou náš počítač bude vyžadovat ke své funkci, a proto je nezbytnou součástí pro správné fungování počítačového vybavení. Vzhledem k tomu je třeba poznamenat, že pro jeho správné fungování je také nutné čas od času provádět údržbu.

Jak měsíce a dokonce roky plynou, částice se hromadí uvnitř napájecího zdroje (prach). může být velmi škodlivýprotože to znesnadňuje otáčení ventilátoru a může se také usazovat na částech, které způsobují příliš mnoho tepla.

Je dobře známo, že přebytečné teplo uvnitř napájecího zdroje je příčinou jeho poškození, což je jeden z hlavních důvodů spolu s přetížením, které končí poškozením součásti. Vzhledem k tomu může být někdy čištění písma zásadním krokem při opravě počítače, když se nezapne nebo nevypne.

kdyby se divil jak vyčistit písmo v počítačidoporučujeme přečíst si následující návod, ve kterém vás naučíme, jak tento postup co nejsnadněji provést.

Jak jednoduchým způsobem vyčistit napájecí zdroj mého PC?

Před zahájením procesu je třeba vzít v úvahu následující: zdroje energie jsou velmi jemné kousky a dokonce nebezpečné a není známo, jak s nimi zacházet, protože ukládá nebo přenáší velké množství elektrické energie.

Z tohoto důvodu je před čištěním zdroje nejlepší počítač vypnout, vytáhnout napájecí kabel ze zdroje a počkat alespoň půl hodiny. Po uplynutí této doby můžete odpojit napájecí kabely, které jsou připojeny k základní desce a dalším periferním zařízením vašeho počítače.

Jakmile řádně odpojíte všechny kabely od zdroje napájení, můžete přistoupit k jeho vyjmutí z pouzdra. Tento proces se bude lišit v závislosti na značce fontány a skříně. Buď jak buď, drtivá většina zdrojů jsou přišroubovány ke skříni se třemi nebo čtyřmi šrouby.

Opatrně vyjměte fontánu ze skříně, poté můžete zahájit proces čištění. Pro správné čištění fontány doporučujeme použít a kartáč a foukač/sušička vlasů. V každém případě je v případě použití fénu důležité, abyste neaplikovali teplo, pouze použili funkci foukání.

Zdroj napájení

Vyčistěte napájecí zdroj počítače

  1. Jakmile budete mít zdroj v rukou, musíte šrouby jeden po druhém odstranit, abyste jej odkryli. Zatímco napájecí zdroje se liší, většina napájecích zdrojů má tyto šrouby nahoře nebo dole.
  2. Po správném odstranění šroubů můžete přistoupit k odstranění krytu. Je možné, že ve spodní části jsou nějaké jazýčky držící oba díly tlakem pohromadě, prostě musíte jemně sejměte víko a kousky vydají.
  3. Po sejmutí krytu můžete přistoupit k čištění všech vnitřních součástí fontány, musíte to udělat velmi opatrně, při přílišné síle můžete některé části poškodit.
  4. Na druhé straně, pokud to považujete za vhodné, můžete ventilátor vyjmout ze zdroje a vyčistit jej. Chcete-li to provést, odstraňte šrouby, které je drží ve střední části fontány.
  5. Jakmile odšroubujete ventilátor ze zdroje, můžete pokračovat v procesu čištění. Dávejte pozor, abyste nevyvíjeli příliš velkou sílu na kabel, který spojuje ventilátor se zdrojem, protože příliš hrubé použití by jej mohlo od zdroje odpojit.
  6. Vzhledem k výše uvedenému doporučujeme pečlivě vyčistěte ventilátor. Před instalací komponenty do PC můžete zapnout napájení bez základní desky, poté můžete zkontrolovat, zda funguje normálně.
  7. Jakmile vyčistíte vnitřek napájecího zdroje a zkontrolujete jeho provoz, pokračujte v jeho zavření a instalaci zpět do počítače.