Saltar al contenido

Jak importovat souřadnice a pokyny do aplikace Google Earth z aplikace Excel?

27 de julio de 2022

Google Earth je nejlepší program, pokud chcete najít adresu, která není ve vaší blízkosti. To má tak výkonný engine, že dokonce umožňuje svým uživatelům přidávat vlastní GPS souřadnice do stávající mapy (můžete dokonce otevřít nebo vytvořit mapy pomocí Google Earth). To je proč Dnes se naučíte, jak importovat souřadnice a směry do Google Earth z Excelu.

Tato aplikace se používá roky a je stále lepší a lepší díky síle Google. Není přehnané říci, že je to možná jeden z nejschopnějších sledovacích programů, které existují, pokud je cílem najít něco, co je na povrchu planety. Takže o něm logicky musíte vědět víc.

První krok: Použijte EarthPoint

První věc, kterou musíte mít na paměti, je proces importur souřadnice a pokyny k aplikaci Google Earth z aplikace Excel, Je to velmi jednoduché, ale může to chvíli trvat, takže k jeho dosažení budete potřebovat trpělivost.

Chcete-li začít, musíte přejít do prohlížeče podle svého výběru a vyhledat webovou stránku s názvem EarthPoint z Excelu do kml.

To je ten, který vám pomůže přeměnit vaše Excelové souřadnice na a kompatibilní soubor pro Google Earth. Aby ji však stránka četla, vaše uložená data aplikace Excel musí být ve formátu txt nebo cvs a jejich rozložení v dokumentu musí být specifické.

Pokud chcete vědět, jak to je, stačí si stáhnout příklad, který se objeví na stejné stránce, která je pojmenována „ExcelToKmlDemo.zip“.

Jakmile váš soubor odpovídá ukázce, stačí se vrátit na stránku a kliknout na možnost «Zvolte soubor»poté vyberte dokument a klikněte na „OTEVŘENO“.

Pak dej «Zobrazit na Google Earth», to automaticky způsobí, že stránka převede a stáhne váš soubor do souboru KML, který si zachová stejný název jako originál.

Druhý krok: importujte souřadnice a adresy do aplikace Google Earth z aplikace Excel

Nyní, když jste dokončili předchozí krok, jste blíže k možnosti importovat souřadnice a pokyny do aplikace Google Earth z aplikace Excel, takže další věcí je přejít do aplikace Google (pokud ji nemáte, musíte si ji samozřejmě stáhnout ).

Až tam budete, přejděte nahoru a tam, kde jsou možnosti, klikněte na „Soubor, Archiv“ a poté stiskněte „OTEVŘENO” v rozevíracím seznamu, který se zobrazí.

Tato akce otevře dialogové okno, kde musíte najít svůj soubor KML (doporučujeme jej uložit do jedinečné složky).

Až ji najdete, vyberte ji a klikněte na „OTEVŘENO“, to způsobí, že program načte vaše data (importuje je) a nyní je zobrazí na mapě.

Tímto bude proces dokončen, takže nyní musíte dát možnost s názvem „Uložit“, takže váš soubor zůstane v adresáři a můžete jej snadno otevřít, kdykoli budete chtít, pouhým kliknutím na něj.

Importujte data přímo ze zařízení GPS

Pokud jste do písmene dodrželi výše uvedené kroky, měli byste již vědět, jak importovat souřadnice a pokyny do aplikace Google Earth z aplikace Excel. Ale pokud nějaké máte gps zařízeníměli byste vědět, že existuje také způsob automatického přenosu dat.

logo google earth

K tomu musíte uvedené zařízení připojit k počítači, kde máte program. Poté v aplikaci Google Earth musíte přejít na „Nástroje“ a odtud máte „GPS“v této sekci získáte nabídku, kde si můžete vybrat kompatibilní zařízení, pokud je tomu tak i u toho vašeho, stačí jej vybrat a poté importovat.

A je to, tím je zodpovězena úvodní otázka, takže vše, co musíte udělat, je pustit se do práce a začít importovat soubory, o kterých si myslíte, že jsou ve vašem programu vhodné. Nakonec byste měli vědět, že můžete také exportovat mapu z map Google do PDF, Wordu nebo Excelu a dokonce zachytit nebo zkopírovat satelitní snímky, takže nezůstávejte s tímto návodem sami a hledejte další.