Saltar al contenido

Jak importovat a exportovat data nebo události z vašeho kalendáře Google do jiného účtu?

24 de julio de 2022

Vědět jak importovat a exportovat události z Kalendáře GoogleJe to poznání, které je pro nás všechny docela dobré vědět.

To vám umožní sdílet s přáteli, rodinou, spolupracovníky nebo kýmkoli, kdo o tom rozhodne, události, které jsme založili v Kalendářích Google. Když budete svůj kalendář Google sdílet s ostatními lidmi, nic nepřehlédnete.

Stejně tak zahrnout do našeho účtu agendu nebo událost naplánovanou třetí stranou. Nejlepší na tom je, že je všestranný. rychlé a snadné.

Je to další z nejlepších produktů, nástrojů a služeb, které Google nabízí. A také další důvod, proč pokračovat v debatě o tom, která společnost Google a Apple je nejlepší na světě pro vývoj technologií.

Jak exportovat události

Především je třeba vzít v úvahu, že pouze kalendáře nebo údaje, které jsou součástí „moje kalendáře“, v nabídce na levé straně.

Export kalendáře

Chcete-li exportovat kalendáře, musí být Kalendář Google otevřen na počítači, protože to nelze z mobilní aplikace. Na levé straně sekce „moje kalendáře“, v některých případech je nutné tuto sekci rozbalit, čehož dosáhnete kliknutím na ni.

Umístěním kurzoru na kalendář, který se má exportovat, se vybere v „Plus“, možnost označená třemi svislými tečkami vpravo od názvu agendy. Dále se otevře malá nabídka, ve které vyberte „Nastavení a sdílení“. Akce, která vygeneruje otevření nového okna.

V tom druhém se upravují předvolby v kalendáři, například časové pásmo, které se má použít, a je povoleno umístit jeho popis. Pro dokončení klikněte na „Vývozní“, který získá ICS soubor s příslušnými událostmi, bude stažen do počítače.

Události ze všech kalendářů

Stejně jako v předchozím případě je tento postup nutné provést v Kalendáři Google z počítače. Následující kroky:

Přejděte do pravého horního rohu kliknutím na „Ozubené kolo“ z nabídky nastavení a poté na tlačítko „Nastavení“. Poté najděte v levé postranní nabídce sekci «Dovoz a vývoz“, kde lze stáhnout příslušné události.

V sekci Export se zobrazí kalendáře dostupné ke stažení. Chcete-li toho dosáhnout, stiskněte tlačítko „Export“. Výsledkem bude ZIP nebo komprimovaný souborve kterém budou nalezeny konkrétní a jednotlivé ICS soubory každého kalendáře.

Import událostí z kalendáře Google

The import události, je to trochu svolnější než export, ve skutečnosti je možné zahrnout kalendáře z jiných aplikací nebo ze samotného Google.

Pokud byl export proveden z jiné aplikace, např jablečný kalendář nebo Outlook, výsledný soubor bude mít jistě formát CSV, pokud si to můžete vybrat.

Jak importovat

Po exportování souboru musíte otevřít Kalendář Google a v pravém horním rohu najít ozubené kolečko „Nastavení“, klikněte tam.

Poté z rozbalovací nabídky vyberte „Nastavení“. Na levém bočním panelu najděte sekci „Dovoz a vývoz“.

nahrát kalendář

V této části je možnost „Vyberte soubor z počítače“, po zadání této možnosti musíte vybrat soubor, který byl dříve exportován.

Dále vyberte, do kterého kalendáře z těch, které již máte, chcete přidat události k importu. Pokud tuto sekci ponecháte beze změny, budou automaticky importovány do hlavního kalendáře. Lis «importovat” pro potvrzení akce.

Je důležité si pamatovat, že soubory, které chcete zahrnout jako události Kalendáře Google, musí mít formát končící „.csv“ nebo „.ics“. Nakonec je také třeba vzít v úvahu, že pokud je soubor v komprimovaném souboru nebo souboru ZIP, musí být prohledán v obsahující složce a extrahován.

Následně získají unikátní záznamy každého exportovaného kalendáře, to jsou ty, které budou importovány, a to jednotlivě.