Saltar al contenido

Jak geolokalizovat nebo přesně určit polohu tweetů uživatele Twitteru

19 de agosto de 2022

Prostřednictvím následujícího průvodce budeme hovořit jak geolokalizovat nebo přesně určit polohu tweetů uživatele Twitteru, na oplátku se tomu můžete vyhnout odesíláním šifrovaných zpráv z Twitteru, které chrání vaši identitu.

Jak najít umístění tweetů uživatele Twitteru

Všimněte si, že umístění příspěvku na Twitteru uvidíte pouze v případě uživatele, na kterého se díváte mít tuto možnost povolenou, jinak to bude velmi obtížné. Na druhou stranu, pokud chcete lokalizovat umístění tweetů uživatele na Twitteru, je nejlepší podívat se přímo na jeho profil.

Zobrazit přímo na profilu osoby

Jedním z nejrealističtějších způsobů, jak sledovat, kde jsou vytvořeny příspěvky konkrétního uživatele, je přímé prohlížení jeho profilu. Pokud má osoba možnost zobrazit umístění tweetubudete si ho moci prohlédnout bez větších nepříjemností.

Jediné, co musíte udělat, je kliknout na tweet z libovolného zařízení. Tím se zobrazí informace o příspěvku, které často zahrnují také polohu.

Pokud uživatel nemá tuto možnost aktivovanou, neuvidíte jeho polohu přímo ve vašich příspěvcích. V každém případě, i když uvedené informace z důvodu ochrany osobních údajů nevidíte, v mnoha případech budete moci vidět místo bydliště uživatele.

Twitter má jako mnoho jiných platforem možnost zobrazit místo, kde uživatelé bydlí. Stejně jako u umístění tweetů to bude záviset na nakonfigurovaných možnostech, ale je mnohem běžnější, že je tato možnost povolena. Jediné, co musíte udělat, je zadat profil uživatele a podívat se, zda se objeví ikona a místo vaší polohy.

Aktivujte a zobrazte umístění tweetů

Jak jsme řekli, umístění tweetu budete moci vidět pouze v případě, že osoba dříve aktivovala tuto možnost, což ve výchozím nastavení je zakázáno. I tak je proces aktivace velmi jednoduchý a níže si ho ukážeme jak pro PC, tak pro mobil, proces je podobný při pokusu o geolokalizaci dynamické IP adresy.

Zapněte polohu, abyste viděli umístění vašich tweetů na PC

První věc, kterou byste měli udělat, je zadat svůj Twitter účet, jakmile tam přejděte na možnosti „Nastavení a soukromí“. Nyní vyhledejte část „Ochrana osobních údajů a zabezpečení“, kterou musíte najít «Vaše tweety» Klikněte na tuto možnost.

V sekci vašich tweetů najdete několik možností konfigurace, ta, která nás tentokrát zajímá, je „Přidat do tweetů informace o poloze“. Klikněte na výše uvedenou možnost, poté Twitter tuto možnost zobrazí „Přidejte do tweetů informace o poloze“.

Výše zmíněnou možnost stačí pouze aktivovat stisknutím, po kterém se začnou zobrazovat informace o umístění tweetů. Je jasné, že od aktivace možnosti se začnou zobrazovat informace o poloze. Na druhou stranu mějte na paměti, že v možnostech konfigurace můžete také nastavit, aby vám na Twitteru nikdo neposílal soukromé zprávy.

Aktivujte umístění tweetů na mobilu

Proces aktivace polohy tweetů na mobilu je podobný jako u PC, i tak budete muset nejprve aktivovat GPS geolokaci na mobilu. Přejděte do aplikace Twitter na svém telefonu, tam přejděte na možnost „Nastavení a soukromí“. Vyhledejte sekci „Soukromí a zabezpečení“ a klikněte na ni.

aktivujte twitter s přesnou polohou

Pokud chcete při vytváření tweetu zobrazit informace související s vaší polohou, vyhledejte tuto možnost «Přesná poloha». Stačí tuto možnost aktivovat, velmi možná budete požádáni o autorizaci, klikněte na „Povolit“.

Je velmi možné, že v době zveřejnění budete muset vybrat umístění. Stačí kliknout na ikonu této možnosti a vhodně zvolit umístění.