Saltar al contenido

Jak funguje domácí rozbočovač USB, aby se počet portů vynásobil čtyřmi

21 de agosto de 2022

Technologický pokrok vedl k rozvoji různé typy zařízení který, přestože je trochu zvláštní, může být skutečně užitečný v každodenním životě. Jejich příkladem je vědět, jak to funguje a používat podomácku vyrobený USB Hub a tím znásobit porty.

Jedna z potřeb, která v průběhu času v komunitě lidí, kteří používají stolní nebo přenosné počítače, rostla počet portů pro připojení různých zařízení. Již nějakou dobu se klávesnice a myši přestaly vyrábět s klasickými konektory (PS/2) a přesunuly se do světa USB konektorů.

měnící se časy

Hlavním důvodem, proč je tato změna konektoru provedena, je to, že ačkoli USB i PS/2 mají stejný cíl (připojit klávesnici nebo myš k počítači), výkon těchto doplňků na vašem počítači je významný.

Nebo alespoň na základě tohoto předpokladu se prodávají klávesnice a myši s připojením USB. Navzdory tomu různí hráči zažili výkon klávesnic s připojením PS/2 a USB a dospěli k závěru, že z hlediska doby odezvy zde není žádný zásadní rozdíl.

Existuje však, když je nutné odpojit a znovu připojit klávesnici nebo myš s připojením PS/2 Restartovat váš počítač aby tato zařízení mohla znovu fungovat, což se nestane s těmi, která mají připojení USB.

Čím více připojení, tím vyšší výkon

USB konektory sice nedoznaly zásadních estetických změn, ale prošly mimořádným vývojem. Dnes existují zařízení, která využívají technika USB 3.0 nebo vyššíkterá slibuje vyšší výkon.

Tento typ technologie se používá především v ovladačích per, přenosných pevných discích nebo jiných úložných zařízeních. Pokud se technologie USB zařízení a vašeho počítače shoduje, doba přenosu velkých souborů se výrazně zkrátí.

Problém je, že lidé potřebují připojit více zařízení a počítače nemají větší porty pro připojení USB, takže kvůli tomu musíte obětovat nějaké zařízení a odpojit ho… ale existují alternativy. Čtěte dále a zjistěte, jak to funguje a můžete využít výhod domácího USB Hubu.

USB hub, připojte tolik, kolik chcete

Jednou z nejlepších vlastností připojení USB je, že můžete připojit a používat různé typy zařízení současně a to neznamená, že tím může být ovlivněn výkon připojení.

S touto obrovskou výhodou as ohledem na nutnost propojovat různá zařízení pomocí USB technologie přichází na trh USB Hub. O čem to je? Jednoduše, představte si prodlužovací kabel, přes který můžete mimo jiné připojit televizi, nabíječku telefonu, počítač… nyní si představte ten samý prodlužovací kabel, ale místo napájecích konektorů jsou to konektory USB.

Kolik jich potřebujete?

Tento úžasný nástroj vám dává možnost připojit velké množství zařízení současně přes USB připojení. Při jejich hledání najdete všechny velikosti a barvy, protože se liší podle vašich potřeb.

Hlavním důvodem, proč se tak liší, je to, že čím více portů, tím vyšší napětímusí být distribuovány, aby fungovaly porty, ke kterým připojujete zařízení, což je aspekt, který je třeba vzít v úvahu, aby byla zaručena správná funkce rozbočovače USB.

Dva, čtyři… až deset portů! Tento velkolepý nástroj, zejména pro ty uživatele notebooků, kteří mohou být velmi omezeni, pokud jde o provádění různá spojení zařízení USB.

K pokrytí jakékoliv potřeby

USB hub připojte tolik, kolik chcete

Někteří výrobci šli ještě o krok dál a kromě vložení velkého množství USB připojení se snažili tento nástroj proměnit v něco mnohem kompletnějšího. jak to bylo možné? Samozřejmě, přidání dalších typů konektorů, jako je HDMI a sloty pro SD nebo Micro SD karty. Poté vše, co musíte udělat, je zvýšit rychlost přenosu souborů vašeho USB pro efektivnější práci.

Stále nemáte svůj USB Hub?

USB Hub je mimořádně užitečný nástroj, který není určen pouze pro počítače. Pokud má také jiné typy konektorů (například HDMI), lze jej použít k připojení konzolí a dalších typů zařízení k vaší televizi. Nepochybně představující ideální řešení pro připojení různých zařízenípořiď si svůj!