Saltar al contenido

Jak formátovat informativní text v aplikaci Microsoft Word – velmi snadné

14 de julio de 2022

Chcete vědět, jak formátovat informativní text v aplikaci Microsoft Word – velmi snadno? Připravili jsme tento krátký tutoriál, který vás provede tímto procesem, přečte si jej a naučí se, jak vyrobit kvalitní text s profesionálním vzhledem.

Co je informativní text a jaký je jeho styl?

Informativním textem nazýváme jakýkoli text publikovaný nebo pro něj připravený přenášet informaceať už jde o novinky nebo informace. Přestože existuje v různých podobách, pravdou je, že neexistuje jediný způsob, jak to udělat.

V každém případě můžete dodržením řady pokynů získat výsledek, který je velmi blízký výsledkům nabízeným platformami, jako jsou noviny, noviny nebo časopisy. Je to velmi jednoduchý proces, který lze provést Microsoft Wordprotože aplikace má k tomuto účelu všechny potřebné nástroje.

Je také vhodné vytvořit list hlavičkového papíru ve Wordu, protože je to něco, co se široce používá v informativních textech. V každém případě, pokud se chcete naučit základy informativních textů, přečtěte si následující informace.

Jak formátovat informativní text v aplikaci Microsoft Word – Velmi snadné

Pro vytvoření kvalitního informativního textu je nezbytné vzít v úvahu určité aspekty. Abychom byli konkrétnější, informativní text je definován zejména svým vzhledem, proto mějte na paměti následující:

Rozložení stránky pro informační text

Formát stránky je nezbytný pro to, aby vypadal informativní text, ve skutečnosti je to jeden z nejdůležitějších aspektů k dosažení profesionálního výsledku, který chceme:

 1. Otevřete dokument aplikace Word nebo vytvořte nový.
 2. Přejděte do části Rozložení stránky, kterou najdete na kartách v horní části aplikace Microsoft Word.
 3. V této části vyhledejte část Velikost a vyberte A3.
 4. Také v části Rozvržení stránky vyhledejte Okraje a klikněte na tuto možnost. Tam vyberte Zavřít, tímto způsobem se zmenší okraje, což je velmi charakteristické pro informativní texty.
 5. Přejděte na Vlastní okraje, možnost, ke které máte přístup prostřednictvím sekce Okraje. Zde změňte horní a dolní okraj na 2 cm.
 6. V rámci možnosti Rozvržení stránky přejděte také do sekce Sloupce. Vybrat Dva sloupcecož je standard pro tento typ textu.

V souvislosti s výše uvedeným je důležité zvážit vytvoření okrajů a textu podle standardů APA ve Wordu, protože na mnoha místech je to nutné, ale pokud to není požadavek, můžete použít výše uvedená opatření.

Formátování písma pro informační text v aplikaci Microsoft Word

Podobně je dopis úzce spjat s formátem, se kterým na našem listu nakládáme, takže se domníváme, že musí souviset a splňovat určité požadavky. Přečtěte si následujícího průvodce, který vás provede celým procesem:

 1. Nyní vyberte veškerý text a přejděte do sekce Domů, kde můžete změnit formát a písmo.
 2. Doporučujeme vybrat Gotika století.
 3. Co se týče velikosti písma, je vhodné v případě nadpisů zvládnout 14 bodů tučně, stejně tak je vhodné u nadpisů použít barevné pozadí. Pro vylepšení vzhledu může být vhodné použít bílou barvu písma, alespoň pro případ nadpisu.
 4. Na druhou stranu pro textový obsah by bylo nejlepší ponechat jej na 11 bodech, s použitím základní barvy (černé).
 5. Text musí být oprávněné.

Na druhou stranu, pokud je text váš vlastní a chcete jej označit, doporučujeme, abyste věděli, jak vytvořit personalizované razítko ve Wordu, které můžete přidat do svých textů informativního nebo odborného charakteru.

Informativní text v aplikaci Microsoft Word

Informační textové nadpisy v aplikaci Microsoft Word

Mnohé neberou nadpisy v úvahu, každopádně pro informativní texty jsou v Microsoft Wordu velmi důležité. Pro tento typ dokumentu je použijte následovně:

 1. Nejlepší je, když každá z částí vašeho informativního textu obsahuje a konkrétní záhlaví.
 2. Chcete-li získat přístup k možnostem záhlaví, stačí dvakrát kliknout na horní část dokumentu.
 3. Doporučujeme pojmenovat každou část vašeho textu, název by měl být orientován na levou stranu stránky. Na druhou stranu, napravo od záhlaví byste měli umístit den v týdnu a za ním datum, například: Pátek 1. května 2020.
 4. V případě zápatí by bylo nejlepší uvést jméno autora nebo nakladatele, toto je vycentrováno. Stejným způsobem můžete pomocí nástrojů přidat ohraničení nebo jiné „ozdoby“ pro zkrášlení textu.
 5. V každém případě můžete do dokumentu aplikace Word také vložit různá záhlaví a zápatí, ale nejlepší je vždy se držet informačních textových pravidel (pokud je to nutné).