Saltar al contenido

Jak fakturovat nebo žádat o fakturu v Mercado Libre Kdo fakturuje nebo může fakturovat?

19 de julio de 2022

jestli se divíš jak fakturovat můj nákup na volném trhu, přišli jste na ideální místo. A pokud místo toho prodáváte produkt, naučit se fakturovat mé prodeje Mercado Libre je velmi rychlé.

Je důležité věnovat pozornost pokud chcete mít vyúčtování automaticky v Mercado Libre, musíte být aktuální s dokumenty vaší společnosti, abyste dosáhli úplné a efektivní registrace na stránce.

Fakturace vašeho nákupu v Mercado Libre je nanejvýš důležitá při nákupech, zejména elektronických zařízení nebo předmětů vysoké hodnoty, tímto způsobem můžete uplatnit reklamaci u prodejce nebo požádat o záruku.

Na druhou stranu, pokud jste prodejce, ponechejte si daňový účet Volný trh vám vždy může pomoci dostat se z problému a ukázat, jaké byly vaše příjmy a jak jste je vytvořili.

Bez dalších okolků pokračujte ve čtení článku a nakonec se dozvíte, jak je nákup fakturován v Mercado Libre, zdarma bez placení třetím stranám.

Postup generování faktury v Mercado Libre jako prodejce

V žádném případě byste neměli zaplatit účet na volném trhumusí být vydán bezplatně jak společností Mercado Libre pro vás jako prodávajícího, tak pro kupujícího.

První krok k generovat fakturaci Být prodejcem je velmi jednoduché, ať už jste nebo nejste přihlášeni, klikněte na sekci ‘nápověda’ na stránce Mercado Libre.

Poté budete mít seznam s různými možnostmi, například ‘nákup’, ‘prodej’, ‘nastavení mého účtu’ a ‘bezpečnostní’. Jak si dokážete představit, přejděte do sekce „prodej“.

Jakmile tam budete, přejděte do sekce „Poplatky a účtování Mercado Libre“ a nakonec vyberte možnost „jak obdržet daňový doklad o mých poplatcích“.

V této sekci najdete veškerou potřebnou dokumentaci, kterou musíte mít, toto se liší v závislosti na každé zemia můžete tak prokázat, že vaše společnost existuje.

Pamatujte, že i když je a jednoduchý a rychlý procesnebojte se, pokud něčemu nerozumíte nebo máte problémy, můžete kontaktovat nebo zavolat na Mercado Libre.

Jak požádat o fakturu po nákupu v Mercado Libre

V případě, že se chystáte na nákup nebo jste již v nedávné době zakoupili produkt, neboj seve vašem případě byste se neměli dozvědět, jak je nákup fakturován v Mercado Libre.

Podobně je na tom tento postup zcela zdarma takže neexistuje způsob, jak platit účty na Mercado Libre.

Zeptejte se prodejce, zda nabízí faktury, mějte na paměti, že je mohou vytvářet pouze společnosti, takže pokud chcete fakturu, musíte před nákupem se dobře zeptejte.

Na druhou stranu, pokud se chystáte nakupovat od fyzické osoby na Mercado Libre, může vám dát pouze lístek nebo nějaký podepsaný papír, který naznačuje, že ve skutečnosti proces byl legální.

Pokud jste si nedávno zakoupili produkt a chcete mít fakturu, neváhejte co nejdříve kontaktujte prodejceale je důležité vzít v úvahu několik detailů.

Jak jsme zmínili, pokud je prodejcem osoba, pravděpodobně vám nebude fakturovat, a pokud je to osoba nebo firma, Nejsou povinni jej doručit.