Saltar al contenido

Jak exportovat nebo zálohovat záložky Google Chrome

7 de agosto de 2022

Google Chrome je dnes nejpoužívanějším prohlížečem. Ve skutečnosti více než 50 % lidí, kteří surfují na internetu, tak činí prostřednictvím tohoto prohlížeče. Proto je běžné, že desítky tisíc lidí denně hledají návod, jak používat některé funkce, které má. Konkrétně si dnes ukážeme, jak exportovat nebo vyrobit a zálohování záložek google chrome.

Buď proto, že chcete změnit prohlížeč, nebo proto, že budete muset přeinstalovat Google Chrome, Pokud máte uloženo velké množství záložek, určitě máte zájem o uložení zálohy. To vám ušetří spoustu času, protože nebudete muset prohledávat uložené stránky jednu po druhé.

V případě, že nevíte, tyto nám nabízejí širokou škálu možností, například záložky Google Chrome můžeme umístit na boční stranu záložky, což je mnohem pohodlnější než mít je nahoře.

Na druhou stranu je také možné synchronizovat záložky Google Chrome mezi počítači a mobily. Jedná se o velmi užitečnou funkci, která nám umožňuje snadný přístup k záložkám, které jsme přidali, bez ohledu na to, odkud jsme to udělali, ať už z počítače nebo z mobilu.

Také v případě, že nepoužíváte výhradně prohlížeč, připomínáme, že existuje způsob, jak importovat záložky Google Chrome do Mozilla Firefox. Tato možnost zvýhodňuje všechny uživatele, kteří obvykle používají oba vyhledávače.

Chcete-li začít, první věc, kterou musíte udělat, je vstoupit do správce záložek. Chcete-li to provést, existují tři způsoby. Můžete použít ten, který se vám líbí. Potom jsou kroky pro export dat pro všechny metody stejné.

Jak vstoupit do nabídky záložek Google Chrome

Metoda 1: Proveďte následující kombinaci kláves: Ctrl+Shift+O.

Metoda 2: Otevřete novou kartu v prohlížeči Chrome → Umístěte kurzor na lištu záložek (umístěnou těsně pod horní lištou vyhledávání) a klikněte pravým tlačítkem → Vyberte možnost „správce záložek«.

Metoda 3: Na libovolné kartě klikněte na sloupec se třemi tečkami umístěný na pravé straně horního vyhledávacího panelu (Ovládací prvek prohlížeče) → Umístěte kurzor na možnost, která říká „Záložky“ → Vyberte možnost „Správce záložek“ .

Jak exportovat nebo zálohovat záložky Google Chrome

Jakmile se dostanete do správce záložek, musíte postupovat podle těchto jednoduchých kroků.

  1. Klikněte na sloupec se třemi tečkami umístěný v pravé horní části nabídky. Tato funkce vám umožní uspořádat vše, co souvisí se záložkami Google Chrome.
  2. Vyberte možnost «Exportovat záložky». Dále se otevře karta, kde musíte vybrat umístění, kam budou data uložena. Může být ve vaší osobní složce nebo na ploše, abyste později nemuseli hledat daleko.
  3. Pojmenujte soubor. Měli byste mu dát jméno, abyste jej mohli snadno identifikovat.
  4. Klikněte na možnost „Uložit“.

Pokud jste postup provedli správně, již jste exportovali své záložky z Google Chrome. Data budou uložena jako a HTML souborkompatibilní s jakýmkoli jiným prohlížečem, který používáte.

Proč je důležité zálohovat vaše osobní údaje?

červené ořechy

Technologický pokrok nám umožnil ukládat velké množství dat a osobních dokumentů ve velmi malých prostorech: digitální média. Ale ať už jde o lidskou chybu, selhání hardwaru nebo počítačový virus, tyto informace mohou být okamžitě ztraceny. Záloha našich osobních údajů bude proto vždy užitečná a nezbytná a záložky nejsou výjimkou.

Záložky jsou stránky, které často navštěvujeme a chceme je mít po ruce. Uložení zálohy nám ušetří spoustu práce. Pokud si například stáhneme Google Chrome do jiného počítače, můžeme importovat záložky našeho osobního uživatele.

Další situací, která by se nám mohla stát, je fakt změny prohlížeče. Pokud se rozhodneme přejít například na Mozilla Firefox, budeme moci své záložky exportovat z jednoho prohlížeče do druhého. To by nám samozřejmě ušetřilo spoustu času, protože bychom již nemuseli prohledávat uložené stránky jednu po druhé.

Nyní, v případě, že se vám nepodařilo vytvořit zálohu a vaše záložky byly smazány, doporučujeme pokusit se obnovit smazané záložky Google Chrome, což je další velmi účinná alternativa.

S ohledem na tyto informace nyní budete moci exportovat nebo zálohovat své záložky Google Chrome. Také víte, jak důležité jsou zálohy. Doufáme, že jsme vám pomohli.