Saltar al contenido

Jak exportovat nebo přenášet kontakty z mobilu Android do účtu Gmail

16 de julio de 2022

Jak už asi víte, Google je jedním z nejlepších webových prohlížečů roku 2020. A to nejen díky své úrovni pokročilého a rychlého vyhledávání, ale také proto, že nabízí jednoduché rozhraní a různé nástroje užitečné a zdarma. Například: Gmail, Disk Google, Mapy, Kalendář, překladač, Kontakty a další. Vzhledem k mnoha funkcím je téměř nemožné nemít Google účet.

Na základě toho je třeba poznamenat, že jedním z nejpoužívanějších nástrojů je Gmail, protože tato e-mailová služba nám naštěstí nabízí vynikající rozhraní a také nám umožňuje provádět řadu procesů, jako je propojení vašeho účtu s vašimi kontakty, import nebo exportovat kontakty, které máte na svém zařízení Android.

Pokud ale patříte k uživatelům, kteří stále nevědí, jak exportovat kontakty ze zařízení Android do Gmailu, nebojte se. Protože pak vám krok za krokem ukážeme, jak na to.

Nejprve je nezbytné vytvořit si účet Google a vědět, jak přidat kontakt do svého účtu Gmail, protože Google nám nabízí zvláštnost možnosti propojit nebo uložit kontakty našeho mobilního zařízení s účtem Gmail. To je velká výhoda, která umožňuje uložit zálohutakže pokud svůj mobil vyměníme nebo jej ztratíme, nebudeme riskovat, že ztratíme také kontakty.

Naštěstí s touto alternativou, když přidáme náš účet do nového zařízení, okamžitě se zobrazí kontakty, které jsme uložili do přidruženého e-mailového účtu. Proto se doporučuje tento export provést. Navíc to nezabere moc času a jeho proces je jednoduchý.

Tímto způsobem vaše kontakty budou v bezpečí vašeho účtu Gmail a můžete k nim přistupovat z jakéhokoli zařízení a odkudkoli. Být přínosem pracovním i osobním.

 • Na svém mobilním zařízení otevřete aplikaci Kontakty
 • pak udělej klikněte na nabídku (ty tři body)
 • Zde jsou různé alternativy
 • Vyberte možnost Import Export
 • Okamžitě se objeví okno s několika možnostmi
 • umí vytočit Importovat ze souboru. vcf buď Import ze SIM karty. Vyberte si jednu ze dvou možností, jak vám to vyhovuje.

možnosti kontakty import export červené pozadí

 • Dále se zobrazí vyskakovací okno s možnými možnostmi předání kontaktů. Klikněte na místo, kde je uvedeno Google, postupujte ze svého účtu Gmail
 • Okamžitě se zobrazí seznam kontaktů, musíte vyberte kontakty které chcete předat účtu Gmail.
 • Poté klikněte na importovat
 • Nakonec se vás systém zeptá, zda chcete vybrané kontakty zkopírovat. Klikněte na přijmout
 • Proces může trvat několik sekund v závislosti na počtu exportovaných kontaktů
 • A tímto způsobem již budete mít vybraný celý seznam kontaktů ve svém účtu Gmail.

Jak vidíte, je to velmi snadný proces, který vám pomůže udržet vaše kontakty v bezpečí.

Synchronizace našich kontaktů s účtem Google nám přináší opravdu velké výhody. Protože kromě toho, že jsou naše informace v bezpečí, také je udržuje organizované. Ale nejlepší je, že můžeme získat jakékoli telefonní číslo, které máme v mobilním zařízení.

To znamená, že pokud jste zapomněli svůj telefon nebo jej z nějakého důvodu nemáte u sebe, můžete získat přístup k účtu Google a vyhledejte jakýkoli z kontaktů, které jste importovali. Tímto způsobem budete moci komunikovat z jakéhokoli zařízení a bez ohledu na to, kde se nacházíte.