Saltar al contenido

Jak dosáhnu toho, aby se moje AirPods samy připojily k zařízení?

15 de julio de 2022

Bezdrátová sluchátka poslední generace se pro mnoho lidí na světě stala téměř nepostradatelným doplňkem. Náhlavní souprava Bluetooth nabízí tu výhodu, že se obejdeme bez tradičních kabelů, které se zamotávají a často brání naší svobodě pohybu.

Zařízení AirPods jsou Apple bezdrátová sluchátka. Jejich potlačení hluku, design a technologie je činí velmi žádanými. Není ale pochyb o tom, že jeho konektivita Bluetooth a párování patří k těm nejlepším. V tomto článku vám ukážeme, jak zajistit, aby se vaše AirPods automaticky připojily k jinému zařízení s podporou Bluetooth.

Ke kterým zařízením lze AirPods automaticky připojit?

Sluchátka AirPods se automaticky spárují prostřednictvím služby Apple iCloud. Pokud má zařízení, které má být synchronizováno, stejné Apple ID, může se automaticky připojit a vyměňovat zdroje zvuku s jinými, které jsou na stejné lince. Do této kategorie spadají zařízení se systémem iOS 10, macOS Sierra, WatchOS 3 nebo novějšími generacemi.

AirPods lze bez problémů připojit k iPhonu nebo Apple Watch a také k iPadu. Taky, lze připojit k jiným zařízením než Appleale s určitými omezeními z hlediska funkcí a aplikací, jako je tomu u Androidu.

Jak zajistit, aby se AirPods připojily k zařízení samy?

Jednou ze zvláštností AirPods je, že jakmile jsou synchronizovány s jiným zařízením Apple automaticky konfiguruje. Díky tomu se mohou současně připojit ke všem zařízením, která mají stejné Apple ID přes iCloud. V tomto smyslu nelze Androidy spárovat, protože nejsou kompatibilní s iCloud. Jak můžeme zajistit, aby se AirPods samy připojily k zařízení?

Nastavte je pro zařízení Apple

Nastavení AirPods se zařízením Apple je velmi snadné. Pokud je budeme spárovat s iPhonem, postupujeme následovně: AAktivujeme Bluetooth na iPhonu, poté otevřeme pouzdro AirPods a aniž bychom je z něj vyjímali, umístíme je do blízkosti mobilu. Na obrazovce iPhonu se objeví animace a poté se k tomuto iPhonu automaticky připojíme a jsme připraveni.

Tímto způsobem, kdykoli chceme připojit AirPods k iPhone, stačí otevřít pouzdro a automaticky se spárují. Tento proces můžeme opakovat se všemi zařízeními Apple které chceme automaticky spárovat.

Když je chcete připojit k počítači

Pro připojení AirPods k PC postupujeme následovně: přejdeme na možnost konfigurace na počítači, poté přejdeme do okna Zařízení a poté na záložku Bluetooth nebo jiné zařízení. Poté otevřeme a aplikujeme Bluetooth.

airpods v jejich pouzdře

Od této chvíle, otevřeme pouzdro AirPods a bez vyjmutí sluchátek téhož stiskneme konfigurační tlačítko na plášti. Tlačítko necháme stisknuté, dokud kontrolka AirPods nezabliká bíle. To znamená, že je již PC dokáže rozpoznat. Nyní přejdeme do nabídky nastavení na PC a měl by se objevit název AirPods. Zbývá pouze kliknout na Připojit.

Jak zajistit, aby se AirPods samy připojily k zařízení Android?

AirPods lze spárovat s jiným zařízením jiného než Apple a používejte je, jako by to byla jakákoli jiná sluchátka Bluetooth. Zde jsou kroky k jejich synchronizaci s telefonem Android.

Otevřeme pouzdro AirPods a aniž bychom je z něj vyjímali, umístíme je do dosahu Bluetooth. Na mobilu aktivujeme Bluetooth a otevřeme konfiguraci Zařízení Bluetooth Spárovaná a dostupná zařízení. Stiskneme konfigurační tlačítko sluchadel na jejich plášti, kontrolka na něm by měla blikat. Během několika okamžiků se změní ze zelené na bílou, aby byl mobilním telefonem rozpoznatelný.

pouze odečíst propojte název AirPods v nastavení konfigurace systému Android. Některé funkce AirPods budou na zařízeních Android omezeny, protože nejsou kompatibilní s iCloud.

Co dělat, když se vaše AirPods nepřipojí automaticky?

K vyřešení tohoto problému můžeme opakovat kroky pro automatickou konfiguraci AirPods. Pokud se problém nevyřeší, zavřeme pouzdro AirPods na několik sekund a poté jej znovu otevřeme. Na krytu by se měla objevit bílá tečka, což znamená, že jsou připraveny ke spárování.

udržovat airpody

Další možností je podržet tlačítko nastavení, dokud se tečka nezmění ze zelené na bílou. Pokud problém stále přetrvává, musíme poraďte se s technikem, abyste vyloučili problémy se softwarem a aktualizujte jej nebo proveďte správnou údržbu.