Saltar al contenido

Jak deaktivovat kameru pro videohovory v Messengeru z Androidu nebo iPhonu

18 de agosto de 2022

V současné době se zdá nemožné, že člověk nemůže komunikovat s druhým, pokud je na trhu tolik aplikací pro přímé zasílání zpráv nebo sociálních sítí. Ale pokud mluvíme o Facebook Messengeru, zdá se, že je to krok napřed, ale možná nechcete být obtěžováni svými přáteli a pak chcete deaktivujte kameru pro videohovory na vašem mobilu v Messengeru.

To může být možnost, ke které se přiklání mnoho uživatelů sociální sítě, a to proto, aby se zabránilo vstupu videohovoru v určitou dobu. To ale, stejně jako mnoho dalších funkcí, které nám Facebook nabízí, není příliš známé. A v tomto případě například jak poznat, že jste byli zablokováni na Facebook Messengeru.

Facebook Messenger je nejpoužívanějším médiem pro přímou komunikaci s vašimi přáteli, kde můžete snadno komunikovat s jinými platformami, ať už pomocí zpráv nebo zasíláním zvuku z Facebook Messengeru do WhatsApp, ale pokud chcete vědět Jak deaktivovat kameru pro videohovory na Messengeru z mobiluNepřestávejte číst tento článek.

Jak deaktivuji oprávnění k fotoaparátu v Messengeru?

Dalším důležitým bodem, který musí uživatelé vzít v úvahu, je to, že z bezpečnostních důvodů by žádná aplikace neměla mít oprávnění pro přístup k fotoaparátu vašeho mobilu. A každopádně ideální by bylo, aby se Appka před použitím zeptala a nedělala to svévolně. Pokud tedy chcete zakázat oprávnění aplikace Messenger ke své kameře, musíte provést následující.

Pomocí iPhone

Pokud ve vašem případě používáte iPhone, kroky jsou opravdu jednoduché zrušit povolení k aplikaci Facebook Messenger. Nejprve musíte vstoupit do Nastavení mobilu, dalším krokem je vyhledat a vybrat sekci ‘Soukromí’. V tomto okně vyhledejte možnost ‘Kamera’ a klikněte na ni, tato akce zobrazí seznam na obrazovce.

V tomto seznamu najdete všechny ty aplikace, které mají přístup k mobilnímu fotoaparátu a v našem případě budeme hledat Facebook. Vedle něj uvidíte přepínač, který musíte deaktivovat a aplikace tak již nebude mít oprávnění pro přístup ke kameře.

z Androidu

V mobilní zařízení se systémem Android Nejprve musíte zadat „Nastavení“ telefonu. V tomto okně klikněte na sekci ‘Aplikace’ a poté vyberte možnost ‘Oprávnění’.

osoba používá messenger

V tomto novém okně vyhledejte a klikněte na sekci ‘Fotoaparát’, dalším krokem je prohledání seznamu, který se zobrazí pro možnost ‘Facebook’. Vedle této aplikace se zobrazí tlačítko, které musíte deaktivovat a tímto způsobem Facebook Messenger nebude mít oprávnění pro přístup ke kameře telefonu.

Zakázat oprávnění na PC

Nyní, pokud je to, co chcete odebrat oprávnění z vašeho PC, také si ověříte, že je to velmi jednoduché. Nejprve musíte vstoupit do prohlížeče Google Chrome a poté kliknout na ikonu tří teček v pravém horním rohu. Vstupte do „Nastavení“ a poté vyberte část „Ochrana soukromí a zabezpečení“.

Dalším krokem je kliknout na možnost ‘Nastavení webu’, nyní musíte vybrat možnost ‘Facebook Messenger’. Takže kliknete na možnost ‘Kamera’ a zde stačí zablokovat oprávnění pro přístup ke kameře.

Proč moje kamera při videohovoru v Messengeru bliká, když nemám zapnutá oprávnění?

Ve Facebook Messengeru mohou být některá gesta, která mohou naznačovat něco, co není a můžeme to vidět, když fotoaparát bliká. Na první pohled si můžeme myslet, že byl aktivován videohovor, a to bez našeho souhlasu, ale není tomu tak.

Když kamera bliká, znamená to pouze, že je aktivní funkce ‘Instant Video’, a proto nám náš partner chce něco z kamery ukázat. Takže pokud máte vypnutou kameru pro Facebook Messenger, můžete zprávu stále přijímat.

Rušení nebo zabezpečení

Kontrolka fotoaparátu bude blikat a to bude fungovat jako způsob vám sdělí, že máte příchozí videohovor. Ale tento případ může také nastat, když z nějakého podivného důvodu dojde k nějakému rušení, prostřednictvím jiné aplikace nebo externích prostředků.

klávesnice pro messenger s logem

Co mohu udělat pro deaktivaci upozornění na videohovory v Messengeru?

Facebook Messenger vám to umožňuje odstranit upozornění z příchozího videohovoru a k tomu stačí dodržovat tyto jednoduché pokyny. Nejprve se ze svého zařízení přihlaste do Facebook Messengeru. Jakmile jste ve svém profilu, zadejte „chat“ a klikněte na ikonu ozubeného kola, abyste měli přístup k nastavení aplikace.

Dalším krokem je vybrat možnost „Zakázat hlasové hovory a videohovory“ a nyní budete mít na výběr několik možností. Kde si můžete vybrat možnost, která vám nejlépe vyhovuje, budete mít „1 hodinu“ „Do 8:00“ a „Dokud to znovu neaktivuji“. A je to tak snadné, tak jednoduché, jak smazat všechny zprávy najednou v Messengeru, které jste již udělali vypnul upozornění na videohovory.