Saltar al contenido

Jak deaktivovat Facebook „Active Now“? – Režim inkognito v sítích

24 de julio de 2022

Tím, že jste aktivní na Facebooku, si toho ostatní uživatelé mohou všimnout, protože se to odráží na vašem profilovém obrázku a v seznamu aktivních lidí, když vám pošlou zprávu, mohou si také všimnout, zda jste aktivní právě tehdy na platformě.

Deaktivace stavu „aktivní“ ve službě Facebook Messenger je opatření na ochranu soukromí, které se vztahuje na vaše přátele, tj. nemohou vidět stav vaší aktivityale je důležité zmínit, že deaktivací stavu „aktivní“ také neuvidíte, kdo je na platformě online.

Jak zjistit, zda se na svém účtu na Facebooku zobrazujete jako aktivní bez připojení?

Chcete-li si všimnout, že Facebook označí „aktivní nyní“ bez zadání, můžete otevřít Messenger a zadat nastavení, tam uvidíte, zda je váš stav aktivní a tuto viditelnost můžete upravit, aby si vaše kontakty neuvědomily, že jste na platformě aktivní.

Můžete také zjistit, zda je nastavení „aktivního stavu“ povoleno nebo ne, když se přihlásíte z jiného profilu a vyhledáte svůj vlastní účet, pokud je zakázáno, nezobrazí informace o aktivitě, ale pokud je povoleno, můžete jej vidět jako „aktivní“. nyní“ nebo „aktivní před“, vše závisí na tom, zda jste online nebo nedávno.

Co se stane, když deaktivujete viditelnost aktivity na Facebooku?

Když deaktivujete viditelnost aktivity na Facebooku, lidé, které jste přidali, neuvidí, že jste online nebo aktivní na platformě, takže Zelená tečka, která označuje aktivitu, se na vaší fotografii nezobrazí profil na Messengeru nebo Facebooku.

Také se neobjevíte v seznamu „aktivních přátel“.což je místo, kde se zobrazují přidaní lidé, kteří jsou online, stejně jako když zveřejníte příspěvek, zelená tečka, která označuje aktivitu, nebude viditelná.

Jak můžete deaktivovat aktivní stav svého profilu na Facebooku?

Chcete-li deaktivovat stav „aktivní“ na svém profilu na Facebooku, musíte vzít v úvahu, že některé kontakty se mohou rozhodnout vás nekontaktovat, protože nevidí váš aktivní profil na Facebooku nebo Messengeru. Viditelnost aktivního stavu však neovlivňuje příjem zpráv. V případě potřeby můžete svůj aktivní stav na Facebooku kdykoli znovu zapnout nebo vypnout.

Z aplikace Messenger můžete také deaktivovat stav „aktivní“, k tomu musíte vstoupit do Messengeru a stisknout ikonu konfigurace, která se objeví v pravém horním rohu a pod svým profilovým obrázkem uvidíte možnost ‘aktivní stav’stisknutím této možnosti můžete aktivovat nebo deaktivovat viditelnost svého online stavu.

S mobilním telefonem Android nebo iOS

Chcete-li deaktivovat možnost, aby se stav aktivity zobrazoval vašim přátelům na Facebooku, musíte vstoupit do aplikace a přihlásit se, poté stisknout tři řádky, které se objeví v pravém horním rohu, a zadat „nastavení“, v poli „soukromí“ je možnost ‘aktivní stav’, kde můžete upravit jeho viditelnost na platformě.

Když vyberete možnost ‘aktivní stav’, uvidíte, že existuje možnost deaktivovat nebo aktivovat chat. Tímto způsobem lidé, kteří jsou přidáni do vašeho profilu, neuvidí, že jste aktivní na Facebooku, protože aktivita značka (zelená tečka) nebude viditelná.

Z počítače se systémem Windows nebo Mac

Chcete-li zakázat viditelnost aktivity na Facebooku z PC, musíte stisknout ikonu Messenger, poté stisknout tři tečky na levé straně okna, na kartě ‘chaty’ a vybrat ‘předvolby’, tam můžete stisknout přepínač, který se zobrazí na kartě a zapněte nebo vypněte svůj stav „aktivní“..

deaktivovat aktivní na pc

Jaký je postup, jak přestat vypadat aktivní s Facebook Lite?

Abyste se nezobrazovali „aktivní“ ve „Lite“ verzi Facebooku, musíte se nejprve přihlásit do aplikace a stisknout tři řádky, které jsou v pravém horním rohu. otevřete nabídku Facebooku a vyhledejte „nastavení“‘.

V konfiguraci musíte v sekci ‘audience and viditelnost’ stisknout ‘aktivní stav’ a poté modrou tečku na pravé straně profilu, aby se zobrazilo okno, které vám umožní aktivovat nebo deaktivovat ‘aktivní’ stav.