Saltar al contenido

Jak deaktivovat a přestat dostávat skupinová upozornění na Facebooku

18 de agosto de 2022

Problémem členství v mnoha skupinách je vyšší počet notifikací, který se neměřeně zvyšuje. Pokud se vám to stalo a chcete to vědět jak deaktivovat a přestat dostávat skupinová upozornění na facebooku pokračujte ve čtení článku.

Je normální, že se při procházení připojujeme ke skupinám, protože jsme viděli něco, co nás v tu chvíli zaujalo. Skupiny jsou způsobem, jak spojit lidi se společným zájmem, aby mohli aktivně komunikovat a sdílet informace.

Být součástí mnoha skupin však může způsobit, že ztratíme ze zřetele příspěvky přátel v našem zpravodajském kanálu, protože náš domov bude zaplněn příspěvky a upozorněními na aktivitu v každé skupině, do které patříme.

Nebojte se, existuje způsob, jak můžete lepší kontrolu a filtrování toho, co vidíte, personalizaci vašeho vkusu a zájmů tak, aby vám Facebook ukázal, co považujete za nejdůležitější. Můžete zakázat všechna upozornění ze skupin, které dostáváte, a zbavit se příspěvků z nich nebo jejich částí. Udělat to je jednoduché a zabere vám to velmi málo času.

Jak snadno a rychle zakázat upozornění ve skupinách na Facebooku

Vypněte oznámení pro své skupiny na Facebooku Je to velmi jednoduché. Chcete-li začít, přihlaste se zadáním platformy. Můžete to udělat z webové stránky na počítači nebo z aplikace na mobilním zařízení.

Chcete-li přizpůsobit upozornění, která budete dostávat, v sekci vašich novinek klikněte na „skupiny“. Pokud to uděláte z vašeho prohlížeče, bude tato možnost v nabídce vlevo, zatímco pokud to uděláte z aplikace, musíte k ní přistupovat z nabídky vpravo.

Vezměte prosím na vědomí, že když se připojíte ke skupině, obdržíte oznámení o „Nejvýraznější» ve výchozím stavu. Toto nastavení můžete změnit kdykoli budete chtít.

Vyhledejte a umístěte se ve skupině zadáním jejího profilu. Klikněte na oznámení, která máte pod titulní fotkou. Budete mít nové menu, kde si můžete vybrat typ upozornění, která chcete dostávat. Můžete si vybrat:

  • Všechny příspěvky obdržíte upozornění pokaždé, když některý člen něco přidá.
  • Vrcholem je, že obdržíte upozornění na navrhované příspěvky a přátele.
  • Příspěvky přátel, obdržíte upozornění pokaždé, když osoba ve vašem seznamu přátel sdílí příspěvek na zdi skupiny.
  • Po deaktivaci již nebudete dostávat žádná upozornění z dané skupiny.

nastavit preference zpráv

Jak se zbavit skupinových příspěvků na Facebooku v několika krocích

Můžete si také vybrat zbavit se skupinových příspěvků v sekci vašich novinek v několika krocích. Můžete to udělat z vašeho prohlížeče nebo z aplikace na vašem mobilním zařízení.

Chcete-li nakonfigurovat příspěvky, které vidíte ve svém zpravodajském kanálu, přihlaste se na platformu Facebook a přejděte do nabídky možností, jak je uvedeno výše.

V prohlížeči kliknutím na tlačítko v horní části obrazovky otevřete nabídku. Vybrat «Předvolba zpráv”. V poli níže upravte své preference. Uvidíte, že vlevo máte nabídku s možnostmi:

  • souhrn
  • Lidé
  • stránky
  • skupiny
  • Plus

Přejděte na kartu «skupiny“. Můžete je seřadit, abyste je viděli v abecedním pořadí nebo podle nejčastěji zobrazovaných položek. Použijte možnost, která je pro vás nejpohodlnější. Najděte skupiny, jejichž příspěvky již nechcete vidět, a stiskněte tlačítko vpravo “Následující“ přestat sledovat. Tlačítko se nyní změní na „+ Následujte“.

Jak vidíte, pomocí těchto jednoduchých kroků můžete deaktivovat a přestat dostávat skupinová upozornění na Facebooku a změňte předvolby zpráv, které chcete vidět.