Saltar al contenido

Jak automaticky zapnout televizi pomocí Amazon Smart Plug? – Efektivní průvodce

12 de agosto de 2022

Člověk vždy preferuje pohodlí, odjakživa touží po tom, aby mohl ovládat domácí zařízení a zařízení pouhými pár slovy, aniž by musel hnout prstem. To je nyní možné. Díky technologickému pokroku získáte chytré zařízení, které můžete přizpůsobit a propojit pro ovládání elektronických zařízení ve vaší domácnosti. Jako případ Amazon Smart Plug, zařízení nejnovější generace která vám umožní manipulovat se všemi spotřebiči a vybavením ve vaší domácnosti nebo kanceláři.

Konkrétním případem, o kterém budeme hovořit v tomto článku, je automatické zapnutí televizoru pomocí Amazon Smart Plug. Pokračujte ve čtení až do konce a dozvíte se, jak snadno nastavit zařízení Smart Plug a zapnout televizor a také vědět, které televizory jsou s touto chytrou zástrčkou kompatibilní.

Jaké televizory jsou kompatibilní s Amazon Smart Plugs?

Přišla éra technologií, která stále pokračuje vpřed díky sofistikovanému elektronickému vybavení, které uživatelům poskytuje vyšší komfort. V současné době existují chytrá zařízení a zařízení, pomocí kterých můžete přistupovat a ovládat další zařízení ve vaší domácnosti, protože byly začleněny funkce virtuálního asistenta. Do této kategorie spadá Amazon Smart Plug, který se stal velmi oblíbeným, se kterým můžete svůj domov proměnit v chytrou domácnost.

Přestože se jedná o zařízení, které můžete propojit s osvětlovacím a ventilačním zařízením ve vaší domácnosti, abyste jej mohli ovládat, není tomu tak u všech ostatních zařízení, protože není kompatibilní s širokou škálou zařízení, které máte ve svém doma, jako jsou například počítače. Lze je vypnout pomocí Amazon Smart Plug, ale nebudete je moci znovu zapnout, to samé platí pro televizory. To je důvod, proč jsou jediné televizory kompatibilní s Amazon Smart Plugs tato lehká zařízení a která mají technickou podporu pro snadnou práci s Alexou.

Jak zapnete televizi pomocí Amazon Smart Plug?

Pokud tedy chcete zapnout televizi pomocí Amazon Smart Plug, můžete to udělat, ale ne dříve, než provedete Smart Routine Setup, aby byla kompatibilní při připojení k Amazon plug. Proto si o těchto aspektech povíme podrobně.

Usnadněte si nastavení

Chcete-li provést jednoduchou konfiguraci, musíte použít řadu kroků, které lze velmi snadno provést. Věnujte pozornost následujícímu: Smart Plug musíte zapojit do elektrické zásuvky, musí mít tři kolíky. Poté vstoupíte do Aplikace Alexa prostřednictvím vašeho mobilního zařízení. Odtud musíte vybrat zařízení a poté kliknout na další. Klikněte na Přidat zařízení a vyberte možnost Smart Plug.

zařízení amazon smartplug

Dále musíte postupovat podle pokynů zobrazených na obrazovce. Přiřaďte své chytré zásuvce název podle akce Příkladem je zvuková lišta, abychom ji odlišili při spouštění. Také se ujistěte, že modrá LED kontrolka bliká na Smart Plug. Další aspekty, které byste měli vzít v úvahu, že máte aktualizovanou verzi Alexa a že zařízení pro určování polohy jsou povolena a bluetooth vašeho mobilu je správně aktivován.

Chcete-li nastavit chytrou rutinu

Nyní, abyste mohli provést rutinní konfiguraci, abyste mohli zapínat a vypínat spotřebiče ve vaší domácnosti v určitou dobu, musíte provést následující kroky: zadejte aplikaci Alexa z vašeho mobilu. Vyberte ikonu hamburgeru a klikněte na Rutina a další možnosti. Poté se nacházíte v Plánu a vyberte konkrétní čas a stiskněte Hotovo. Vraťte se do nabídky a klikněte na Nová rutina. Dále musíte kliknout na Přidat akci a vybrat Smart Home.

propojit mobil s alexou

Zde musíte vybrat Ovládací zařízení, vyberte zařízení, které chcete propojit s rutinou, posuňte ovládací prvek na možnost ZAPNUTO a klepněte na tlačítko Další. Přestože provedení této rutinní konfigurace vyžaduje více času, je nutné ji provést. Tímto způsobem můžete lépe ovládat a spravovat zařízení ve vaší domácnosti. Další věc, kterou můžete udělat, je proměnit své zařízení Android na chytrý dům s Alexou.

Proč nemůžete zapnout televizi pomocí Amazon Smart Plug?

Protože možná je velmi pravděpodobné, že vaše televize nemá potřebnou a požadovanou podporu pro přizpůsobení se virtuálním asistentům, jako je Alexa, a nemůže pracovat se zástrčkou jako Amazon kvůli množství energie, kterou tyto televize využívají. Můžete jej přimět, aby rozsvítil červené světlo na TV, ale pokud to neuděláte ručně, stisknutím tlačítka, se rozsvítí úplně. V případě, že splňuje požadavky na podporu a stále se nezapne, musíte zkontrolujte, zda byla konfigurace provedena správně.