Saltar al contenido

Jak automaticky spustit XAMPP ve Windows 10? – manuální konfigurace

28 de julio de 2022

Windows 10 vyniká jako prostředí, ve kterém můžeme použít jakoukoli úpravu přizpůsobení pomocí mnoha aplikací řešení jakéhokoli konfliktu, který může nastat, ať už kvůli pracovním problémům, akademickým pracovníkům nebo jednoduše ze zvědavosti.

Mnohé z těchto možností jsou však obvykle poměrně obtížně dostupné nebo je běžně nepoužívají všichni uživatelé, stejně jako XAMPP. Když mluvíme o XAMPP, máme na mysli programovací nástroj, který pomáhá zlepšit vývoj webu podporovaný jazykem PHP.

XAMPP má tu výhodu pro použití není nutné připojení k internetukromě mnoha funkcí z něj činí poměrně dostupný a snadno použitelný nástroj, jehož jediným problémem je, že zabezpečení dat není stejně posíleno.

Jaké moduly lze použít z XAMPP?

Když mluvíme o XAMPP, můžeme na něj také odkazovat jako na zkratku pro akronym, který k němu patří Linux, Apache, MySQL/MariaDB, PHP, Perl. Ty by mohly představovat hlavní modely, ale pro obecný zájem většiny lidí je popsán následující:

Apache

Když chceme využít volně distribuovaný webový server, nejlepší možností, ke které se můžeme uchýlit, je Apache, který začal jako iniciativa v roce 1996, která sledovala výše uvedený cíl a která v současnosti Byla to podpora 50 % světových síťových serverůpodporované neuvěřitelnou komunitou, která jej stále více vylepšuje.

PHP

PHP je to open source jazykkterá je neustále aktualizována s cílem vylepšit funkce, díky nimž je tento jazyk tak populární a které jsou zaměřeny především na usnadnění webového vývojového prostředí a zlepšení interakcí mezi servery a uživateli.

mysql

Ze své strany MySQL je systém pro správu relačních databázíkterý má podrobnosti o použití na základě licence pro jakékoli firemní nebo prodejní použití.

Jak můžete zajistit, aby XAMPP běžel jako automatická systémová služba PC?

Při instalaci XAMPP pro naše aktivity spojené s vývojem webu budeme potřebovat, aby se aplikace okamžitě spustila na naší ploše, jakmile se spustí, naštěstí nám služba Windows umožňuje provést tuto akci prostřednictvím následujících konfigurací:

se zkratkou

Přejdeme na hlavní panel, který se nachází ve spodní části obrazovky, a budeme hledat složku appdata %appdata% ve kterém budeme postupovat podle následujícího postupu otevírání složky:

  • AppDataRoamingMicrosoftWindowsNabídka StartProgramyPo spuštění

V tomto posledním, objeví se .EXE s názvem xampp-control na který budeme muset kliknout pravým tlačítkem a otevřít s přímým přístupem na ploše.

jako aplikace

Přejdeme do naší aplikace XAMPP a do možnosti Config budeme hledat autostart sekce modulus, kde vybereme moduly, se kterými potřebujeme zpočátku pracovat

Jak nakonfigurovat možnosti XAMPP s automatickým spuštěním z Windows 10?

Windows 10 jako přizpůsobitelné prostředí je obvykle prostředí, pro které v současnosti pracujeme nejvíce, a přestože se domníváme, že proces může být komplikovaný, můžeme použít kterýkoli z výše uvedených procesů k automatickému spuštění modulů XAMPP na našem počítači.

Preferovanou možností je však ta, kterou používá přímo aplikace. získat automatické a vlastní bootování modulů, se kterými budeme v XAMPP pracovat.

jak nakonfigurovat možnosti xampp

Co můžete udělat pro zakázání automatického spouštění modulů XAMPP?

V opačném případě, že nechceme, aby se tyto moduly spouštěly automaticky, budeme muset přejít pouze do správce úloh, odtud se nacházíme v záložce spouštění a budeme hledat XAMPP poté vyberte kliknutím pravým tlačítkem možnost deaktivovat.

Jakékoli další otázky, které z toho mohou vyvstat, můžete konzultovat s uživatelskou podporou XAMPP pro Windows.