Saltar al contenido

Jak automaticky přijmout hovor gestem, aniž byste se dotkli telefonu

8 de agosto de 2022

Mobilní zařízení se vyvinula takovým způsobem, že se zdá, že víc než telefon jsou kapesní počítač. To je skvělé, protože s tím můžeme dělat spoustu úkolů. Pozadu však nezůstala ani hlavní funkce, volání a přijímání hovorů, s inovativními inovacemi, které nám umožňují např. přijmout hovor pouhým gestem.

Smartphony jsou chytrá zařízení, která obsahují více funkcí, a proto mají spoustu senzorů, o kterých v mnoha případech ani nevíme. senzor přiblížení je jedním z nejužitečnějších a že ve většině případů nevyužíváme výhod, které nám nabízí.

Senzor přiblížení umožňuje telefonu vypnout obrazovku, když přiložíte zařízení k uchu, takže dotyková obrazovka je deaktivována a můžete poslouchat hlasové poznámky bez stisknutí možností. Stejně tak je to užitečné při hovoru, protože je zabráněno falešným stiskům a také je možné přijímat hovory, když tento senzor detekuje gesta.

Ale jak přesně tento režim funguje pro přijímání telefonátů? Zde jsou různé způsoby, jak automaticky přijmout hovor gestem a bez dotyku obrazovky telefonu.

Jak přijmout hovor gestem na Samsungu?

Zařízení Samsung mají funkci tzv vzdušná gesta. S ním můžeme ovládat svůj mobil pomocí specifických pohybů rukou. Ten reaguje pohybovým senzorem a senzorem gest a stačí mít telefon blízko nás, aby se funkce aktivovala. Existují i ​​další možnosti pro ovládejte své mobilní zařízení pouze svým hlasem.

Chcete-li získat přístup ke gestům vzduchu, musíte přejít do Nastavení> Moje zařízení> Pohyby a gesta. Je důležité vědět, že pohybový senzor mobilních telefonů Samsung je umístěn v pravém horním rohu zařízení.

Chcete-li přijmout příchozí hovor, stačí jemně přejet rukouz jedné strany na druhou, ve vzdálenosti maximálně 3 centimetry od mobilního zařízení.

Přijměte hovor gestem na Androidu

Některé mobily, přestože mají pohybový senzor, nemají integrovanou funkci přijímat hovory gestem; není to však nic, co by se nedalo vyřešit.

Existuje velmi užitečná aplikace, která v podstatě tuto možnost zařízení dává. Aplikace se jmenuje SpeakerPhone a je dostupná v Obchodě Play.

Jakmile přijmeme hovor s aplikací nainstalovanou v našem mobilu, bude stačit pouze zvednout smartphone a přiložit si jej k uchu. Hovor bude přijat automaticky bez nutnosti mačkat jakékoli tlačítko.

přijmout hovor

Odpovídejte na hovory gestem na Huawei

Zařízení Huawei mají funkci známou jako ovládat pohyby. S ní můžeme oba mlčet, deaktivovat vibrace klávesnicejak přijímat hovory jednoduchým gestem a jednou rukou.

Chcete-li aktivovat tuto funkci, přejděte do Nastavení> Inteligentní asistence> Ovládání pohybů. Vyberte funkci, kterou chcete použít, a povolte ji.

Tato funkce je velmi užitečná, pokud jste na schůzce a chcete ztišit mobil. Jediné, co je třeba udělat, je Otočte zařízení vzhůru nohama a hovor se automaticky ztlumí.

Na druhou stranu přijímání hovorů pouze s touto funkcí Budete muset zvednout mobil do výšky ucha. Stejně tak můžete volat z kontaktů, vybrat kontakt, kterému chcete zavolat, a přiložit mobil k uchu, aniž byste se museli dotknout jakéhokoli tlačítka na obrazovce.

Další způsoby, jak přijímat hovory gestem

V případě, že nemáte mobil Huawei nebo Samsung pro aktivaci těchto funkcí, nemusíte se bát. Existuje další alternativa, jak ovládat mobil gestem.

V případě, že máte plné ruce nebo špinavé ruce a přijmete hovor, ale nechcete ho přijmout, abyste si ho neušpinili, existuje aplikace tzv. Letecký hovor Přijmout který je schopen přijmout hovor pouhým přiložením ruky blízko senzoru přiblížení.

Tato aplikace je zcela zdarma a můžete si ji stáhnout z Obchodu Play. Je důležité zdůraznit fakt, že vývojář aplikaci neustále vylepšuje a vyvinul funkce jako kapesní režim, se kterým Hovor můžete zavěsit dvěma otočeními na mobil.