Saltar al contenido

Jak automaticky číslovat ve Photoshopu – Proveďte automatické číslování

2 de agosto de 2022

Jedním z nejlepších nástrojů pro snadnou a pohodlnou úpravu obrázků je program Adobe Photoshop. Dobře nabízí funkčnost a profesionalitu umožňuje snadné připojení, úpravu a opravu obrázků, které vypadají neuvěřitelně.

Tímto způsobem je jedním z nejfunkčnějších, ale málo známých nástrojů, které Photoshop nabízí automatické číslování. Díky tomu je mnohem rychlejší provádět úpravy, které vyžadují progresivní počet.

Z tohoto důvodu vám ukážeme kroky, které musíte dodržovat, abyste se to naučili provést automatické číslování v programu Photoshop.

K čemu mohu použít automatické číslování ve Photoshopu?

Program Adobe Photoshop se stal oblíbeným nástrojem pro ty, kteří chtějí upravovat všechny typy fotografií. No, všestrannost funkcí, které má, stejně jako snadnost, s jakou je lze používat přilákat na svou platformu stále více uživatelů.

Tímto způsobem není divu, že program má funkce, které to umožňují nastavit automatické číslovánítakže počítání při úpravě obrázku na této platformě není nutné provádět ručně.

Proto je tato funkce velmi užitečná pro ty, kteří musí pomocí Photoshopu vytvářet číslované odznaky pro zaměstnance společnosti, a také pro ty, kteří chtějí vytvářet štítky pro soutěž a musí tedy každý očíslovat. Tato funkce umožňuje nastavit funkce automatického číslování.

Na závěr, využití této funkce, kterou vám Photoshop nabízí automaticky číslovat počet prvků chcete na své platformě, zefektivněte svůj proces úprav na ní. To se také děje se zbytkem funkcí, které tento program má a které vám zpřístupňuje.

Je možné vytvořit automatické číslování ve Photoshopu zdarma?

Programy obvykle vytvářejí některá rozšíření nebo další nástroje, které pro svou instalaci vyžadují předchozí platbu. To je případ nástroje, který Photoshop umožňuje provést automatické číslování snímků které jsou zveřejněny na vaší platformě.

Nicméně, zatímco většina rozšíření, které Photoshop používá nastavit tyto funkce jsou zdarmaproblém je v tom, že je nutné je nainstalovat na váš počítač, abyste měli přístup k těmto funkcím číslování.

Na druhou stranu existují způsoby, jak se k nim dostanete nástroje pro automatické číslování kterou má platforma Photoshop, aniž byste museli nutně stahovat jakýkoli další program do počítače. To je případ Excelu, se kterým je integrována většina počítačů.

Pokud to není váš případ, není se čeho obávat, protože tento program umožňuje vytvářet tabulky na jeho online platformě. Jednoduchým způsobem tedy můžete integrovat soubor tohoto programu do Photoshopu a provést číslování automaticky a zdarma.

dívka pomocí počítače

Jak provést automatické číslování ve Photoshopu?

Ať už používáte platformu Photoshop profesionálně, nebo jen upravujete své fotografie ve Photoshopu online, musíte vědět, jak to nastavit funkce automatického číslování pro urychlení procesu úprav.

Pak, prvním krokem je otevření fotografie nebo obrázku na platformě Photoshop, bez ohledu na její rozměry. Později musíte použít textový nástroj Photoshopu a vložit jeho rámeček, tam napíšete jedničku.

Poté musíte vstoupit do nabídky „obrázek“ na panelu nástrojů Photoshopu. Zde musíte najít a vybrat tu, která je označena jako „proměnné“ a „definovat proměnné“. když přistupujete, musíte nastavit řadu příkazů: vyberte vrstvu 1, aktivujte nahrazování textu a nastavte název proměnné.

Poté musíte vytvořit tabulku v excelu, který ve sloupci A obsahuje celý seznam s čísly až po místo, kde chcete nastavit automatické číslování Photoshopu. To však bude uloženo ve formátu „text oddělený tabulátory“.

Nakonec ve Photoshopu musíte přejít do sekce «proměnná», ale v tomto případě vyberte možnost «datová sada» a importujte soubor Excel vytvořený dříve. Tak, budete mít přidáno automatické číslování obrázků ve Photoshopu.