Saltar al contenido

Jak aplikovat Glitch efekt na jakoukoli fotografii pomocí Corel Photo Paint

16 de julio de 2022

Technologie nám umožňuje sdílet jakoukoli vzpomínku nebo dobré časy. Ale někdy chceme dát mu speciální efekty na fotku a vymykat se z obyčejnosti. K tomu v současné době existuje mnoho efektů, jako je změna barvy jednoho obrázku za jiný pomocí Corel Photo Paint. V tomto článku budeme hovořit o tom, jak aplikovat glitch efekt na jakoukoli fotografii s corel fotografie Malovat. Nejprve si ale vysvětlíme, co je to Glitch efekt.

Index()

Co je to Glitch efekt?

glitch efekt jde o vizuální chybu, která se vyskytla u starých videorekordérů a starých filmů na kazetách VHS. Tato chyba způsobila posunutí nebo posunutí pixelů v obrázku a obraz zamrzl. Můžete to vidět na následující fotografii:

Tento efekt není omezen pouze na obrázky; Glitch efekt můžete také provést na textu v aplikaci Corel Photo Paint. Dokonce i tento efekt existuje pro videa v jiných různých nástrojích; Vzhledem k tomu, že je možné vytvořit přechodový efekt Liquid Glitch v After Effects. Ale pokračujeme v našem tématu. Dále vám řekneme, jak tento efekt aplikovat na obrázek:

Jak aplikovat Glitch efekt na fotografii pomocí Corel Photo Paint

Cílem je aplikovat na každý z obrazových kanálů, efekt zkreslení a poté efekt posunu pixelů. Nejprve budeme muset zkopírovat původní fotografii, abyste mohli použít efekty na kopii, takže pokud se vám práce nelíbí, neměňte originál a budete ho mít vždy jako zálohu.

duplicitní fotkapřejdeme k tlačítku Rychlé přizpůsobení a tam dáte možnost Kanály a můžete začít upravovat kanály. Další možností je kliknout na nabídku OknaPak dovnitř Dokovatelný systém Windows a kliknete na Kanály.

Dalším kratším způsobem je stisknutí kláves Control a F9. To znamená, že pro každý z kanálů je můžete vybrat a aplikovat efekty na každý jednotlivě.

Předpokládejme, že kliknete na červený kanál a přejdete na efektydáte tomu Deformovat a mohli byste udělat zkreslení boule. V tomto okně můžete zadat styl úprav, který vás zajímá. Máte možnosti Ohnout, Narovnat, Od ruky a Královna. Pokud jste zvolili Freehand, při provádění změn vám nezůstanou žádné hroty.

Pokud chcete, aby válcované kanály byly plynule patrné, můžete zvolit možnost Křivka. mohl jsi kliknout horizontální a můžete si vybrat procentuální stupnici, kterou chcete. Pokud také vyberete Nedefinované oblasti můžete dát možnost Opakujte hranice, takže v těch oblastech, kde je spuštěn, se okraj opakuje nebo protahuje.

Jakmile je nastaven styl vyboulení, můžete upravit křivku. Objeví se rámeček, kde můžete body posouvat, můžete je posouvat a pokud chcete přidat nové body, podržte levé tlačítko myši a přetáhněte křivku.

Chcete-li některý odstranit, kliknutím jej vyberte. Vybraný zbělá a pak dáte Potlačit. Vstupte do Previze a uvidíte, zda se vám změna líbí. Po dokončení hit Přijmout a vizualizovat mix kanálů. Na fotografii uvidíte zkreslení červené barvy. Stejný postup můžete použít pro každý z kanálů nebo barev.

Pak jděte do Správce objektů a zduplikujte upravený obrázek poskytnutím Control + D. Existuje nástroj Obdélníková maskatam můžete kliknout na možnost Aditivní režim a můžete vybrat několik pruhů různých velikostí, aby se efekt pixelů posunul doleva nebo doprava. Nakonec masku odstraníte.

ikona efektu závady

S popsaným postupem můžete aplikujte na fotografii efekt závady. A také, pokud chcete, můžete tento efekt zkombinovat s ostatními a získat tak nové výsledky; jak obarvit černobílé obrázky pomocí Corel Photo Paint, abychom jmenovali alespoň některé. Sloučením technik tedy dosáhnete originálních fotografií a dozvíte se více o tomto designovém nástroji.