Saltar al contenido

Jak Android SDK funguje a jak ji nainstalovat – Průvodce krok za krokem

25 de julio de 2022

V současné době existuje mnoho aplikací a doplňků pro zlepšení výkonu našeho systému Android, nyní můžeme využít Android SDK, který je kompletní knihovna vývojových nástrojů na podporu těch, kteří chtějí vytvářet své vlastní aplikace, konzultovat vývojovou dokumentaci nebo mít další účinný emulátor Android.

Kde najdu svůj Android SDK?

Obvykle po instalaci Android Studio je výchozí cesta SDK: C:UsersAppDataLocalAndroid tam, kde je složka «AppData» systémem Windows skryta, pro její zviditelnění musíte povolit možnost «Zobrazit skryté soubory».

Systémové soubory Android

Systém souborů Android funguje podobně jako systém souborů Windows, ale musíme použít aplikaci, která nám umožní procházet mezi těmito soubory abychom je mohli prohlížet a spravovat tak, jak si přejeme.

V současné době mají všechny verze systému Android svůj vlastní prohlížeč souborů nebo můžete použít i externí aplikaci. Jednou z nejoblíbenějších aplikací pro tuto práci je EZ File Explorer – Správce souborů, která nabízí širokou škálu nástrojů pro správu souborů v našem systému a pro zobrazení každé ze složek.

Jaká je nejvíce doporučená možnost stažení Android SDK?

Přestože v současné době existuje celá řada způsobů, jak získat systém Android, aby bylo možné aktivovat a používat SDK, existuje jedna možnost, kterou pro její bezpečnost a stabilitu pro uživatele doporučujeme nejvíce, Andoid Studio.

AndroidStudio

Android Studio je to, co je známé jako IDE (Integrované vývojové prostředí), je oficiální prostředí pro vývoj aplikací pro Android. Ve kterém budete mít všechny nástroje pro vývojáře a editor kódu jiného IDE jako je IntelliJ IDEA, na kterém je Android Studio založeno.

Kromě toho, že umí perfektně běhat android sdkbudete mít také různé kompilační nástroje, nástroje Lint, se kterými budete moci identifikovat problémy s výkonem ve vašich aplikacích, a kompletní emulátor Android, který je velmi lehký a praktický, aby mohl provádět všechny druhy testů, aniž byste museli opustit životní prostředí.

pomocí android studio na notebooku

Jaké komponenty obsahuje Android SDK?

Jak již víme, Android SDK je kompilován z nástroje a knihovny, které budou podporovat vývojáře kteří chtějí programovat své aplikace v prostředí Android Studio, a proto jsou k dispozici některé komponenty:

emulátor

Android SDK přináší výkonný emulátor zařízení Android, můžete vytvořit virtuální zařízení, abyste mohli testovat své aplikace aniž byste je museli kopírovat na fyzické zařízení, kromě toho, že jsou plně přizpůsobitelné, můžete také vidět všechny adresáře, soubory a zdrojový kód, které tvoří emulátor, takže pokud máte potřebné znalosti programování, můžete jej vyladit a upravit. emulátor podle vašich představ.

Pokud na druhou stranu chcete pouze dobrý emulátor Android, který by testoval vaše aplikace stejně jako na fyzickém zařízení, tento emulátor vám jistě poskytne vše, co potřebujete.

Vývojové nástroje

Budete mít také k dispozici řadu nástrojů, které pomohou vašemu projektu, aby neměl omezení ohledně toho, čeho chcete dosáhnout, protože všechny tyto nástroje zaměřené na uživatelské rozhraní a architekturu jsou velmi kompletní a užitečné pro vývojáře. Jednou z nejpoužívanějších sad nástrojů je Android Jetpack, který integruje více než 70 knihoven AndroidX.

Ukázkové projekty se zdrojovými kódy

Možná jeden z nejužitečnějších nástrojů pro ty, kteří začínají dělat své první kroky ve světě vývoje aplikací. Od tohoto prostředí umožňuje vytvářet nové projekty z funkčního zdrojového kódubylo by to jako začít vyvíjet aplikaci ze šablony, kde budeme mít přístup ke všem jejím zdrojovým kódům a budeme moci měnit, nahrazovat, mazat nebo přidávat všechny řádky kódu, které potřebujeme, což ušetří spoustu času, když programátor nemusí psát celý kód, ale musí si ho pouze přizpůsobovat díky ukázkovým projektům.

vytvářet nové projekty se zdrojovým kódem

Pro přístup k těmto ukázkám budete muset přejít do okna SDK Manager a podívat se na seznam balíčků v každé složce API. Když uvidíte složku označenou slovem API, rozbalte ji a vyberte «Ukázky pro sady SDK»

Knihovny potřebné k vývoji aplikací pro Android

Jak jsme již zmínili, pro vývoj aplikací pro Android je k dispozici řada knihoven, jedním z nich je Jetpackkterá má knihovnu kompatibility s názvem AndroidX, a co víc, všechny nové vývojové knihovny, které od nynějška vyjdou, budou spravovány prostřednictvím AndroidX, takže pokud chcete rozvíjet svou kariéru jako programátor aplikací pro Android, měli byste se s nimi seznámit .

Knihovny jako např podpora-anotace, RecyclerView což je velmi užitečné, protože vám umožňuje používat widget, abyste mohli spravovat seznamy, když jsou velmi dlouhé, a také knihovnu Fragmet, která bude použita, abyste mohli používat fragmenty kódu na zařízeních se staršími verzemi Androidu.

Jak nakonfigurovat Android SDK?

Jak jsme viděli, Android SDK je nezbytný pro vývoj aplikací na všech programovacích úrovních, pokud jej chcete aktivovat, aby byl dostupný, musíte mít nainstalované Android Studio a postupovat podle aktivačních kroků.

AndroidStudio

Jakmile jste v aplikaci Android Studio, musíte kliknout na kartu «Nástroje» a poté ve Správci SDK. Jakmile tam budete, vyhledejte kartu «Platformy SDK» a vyberte možnost Android 12. Nyní na kartě Nástroje SDK vyhledejte možnost SDK Build-Tools 31 a vyberte ji. Nakonec klikněte na OK a tam se nainstaluje Android SKD.