Saltar al contenido

Jak aktualizovat ovladače nebo ovladače bez programů v systému Windows 10

26 de julio de 2022

Aby naše zařízení správně fungovalo, je nezbytné, aby mělo potřebné ovladače nebo ovladače. Operační systém může automaticky aktualizovat ovladače, pokud však dojde k problému s ovladači, budete muset vědět, jak aktualizujte ovladače nebo ovladače bez programů v systému Windows 10.

Postup aktualizace ovladačů nebo ovladačů bez programů ve Windows 10

Ovladače nebo řadiče jsou pro počítač nezbytné běžet hladce a efektivně. Z tohoto důvodu v případě, že některé ze zařízení, které jste připojili k počítači, selhává s chybami na modré obrazovce systému Windows 10 nebo představuje problémy, může to být způsobeno nekompatibilitou ovladačů.

Za účelem provedení tohoto procesu pouze potřebujete připojení k internetu a postupujte podle několika jednoduchých kroků, které si ukážeme níže:

Kroky k aktualizaci ovladačů vašeho počítače bez programů

 1. V první řadě vám musí být jasno které zařízení selháváprotože vám to umožní vybrat správnou možnost aktualizace ovladačů.
 2. Najděte ikonu Windows, což je ikona pro otevření startu. Místo stisknutí levého kliknutí pro otevření startu budete muset stisknout pravé kliknutí.
 3. Když provedete předchozí krok, uvidíte, že se zobrazí malá nabídka s více možnostmi, včetně ‘Aplikace a funkce’, ‘Možnosti napájení’, ‘Prohlížeč událostí’ a další. Možnost, kterou budeme muset vybrat, bude „Správce zařízení‘.
 4. V každém případě, pokud se na toto místo stále nemůžete dostat, doporučujeme zjistit, kde se ve Windows 10 nachází správce zařízení.
 1. Když vstoupíte do „Správce zařízení“, uvidíte všechna zařízení, která jsou připojena k počítači. Proto zde najdete grafické adaptéry, síťové adaptéry, systémová zařízení, monitory, klávesnice, porty, diskové jednotky a mnoho dalšího.
 2. K identifikovat zařízení který představuje chyby, kliknutím na něj zobrazíte seznam. V tomto seznamu můžeme vidět všechna dostupná zařízení.
 3. Chcete-li aktualizovat ovladače, klepněte pravým tlačítkem myši na zařízení, pro které chcete aktualizovat ovladače.
 4. Dále klikněte na ‘aktualizovat ovladač‘. Tím se otevře malé okno, které nám nabídne dvě možnosti, první je, že systém Windows sám automaticky vyhledá (buď v počítači nebo na internetu) novější ovladač pro zařízení.
 5. Druhou možností je, že si ovladač na počítači vyhledáte sami, tedy ručně.
 6. Vyberte první možnost v případě, že nemáte ovladač; Ano ovladač je již na vašem počítačinajděte jej v souborech a vyberte jej.

Aktualizujte ovladače vašeho zařízení prostřednictvím stránky výrobce vašeho počítače

Dalším praktickým a jednoduchým způsobem aktualizace ovladačů nebo ovladačů bez programů ve Windows 10 je mít ovladače nabízené výrobcem vašeho počítače. Ať už je váš počítač značky Acer nebo HP, ovladače nebo ovladače můžete získat na jejich oficiálních stránkách.

Používání Windows 10

 1. Pro stáhnout ovladače které odpovídají našemu počítači, budeme muset vidět konkrétní model zařízení. K tomu klikneme pravým tlačítkem na ikonu Windows (se kterou se zobrazí „Start“) a poté vybereme „Systém“.
 2. Když jsme v okně ‘Systém’, budeme muset najít ‘Systémové informace“ a klikněte na tuto možnost.
 3. Otevře se nové okno, ve kterém budeme moci sledovat všechny základní informace o zařízení, od verze operačního systému, kterou má, po typ procesoru, typ systému a mnoho dalšího.
 4. Na jedné straně můžete vidět model a výrobce zařízení. Tyto informace jsou nezbytné pro nalezení správných ovladačů.
 5. Nyní stačí vyhledat na oficiálních stránkách výrobce nejnovější dostupné ovladače a stáhnout je. Také mějte na paměti, že musíte vědět, zda váš operační systém je 32 nebo 64bitový.
 6. Chcete-li nainstalovat a aktualizovat ovladače, postupujte podle kroků uvedených v první části, tj.: klikněte pravým tlačítkem na start – Správce zařízení – zobrazte seznam zařízení – klikněte pravým tlačítkem na zařízení – vyberte „Aktualizovat ovladač“.
 7. Nakonec klikněte na druhou možnost, tj.Najděte software ovladače v počítači“ a vyberte stažený soubor, klikněte na další a je to.

Nezapomeňte postupovat podle kroků do puntíku, abyste mohli správně provést postup a aktualizovat ovladače nebo řadiče vašeho počítače bez jakýchkoli nepříjemností.

Jako doplňkový aspekt vám doporučujeme znát všechny způsoby aktualizace ovladačů nebo řadičů mého počítače se systémem Windows. Tímto způsobem budete vědět o různých způsobech, jak mít vždy aktualizované ovladače.