Saltar al contenido

Jak aktivovat tmavý režim v Safari pro iPhone nebo Mac

4 de agosto de 2022

Umístete Prohlížeč Safari v tmavém režimu na Macu nebo iPhonu to nikdy nebylo jednodušší. Svět sítě je v současnosti dostupný každému uživateli, protože k nějakému typu chytrého zařízení má přístup úplně každý.

Samozřejmě, přístup k internetu v jakémkoli typu prohlížeče, Má to svá pro a protiprotože obsah, který existuje v síti, je zcela explicitní v jakékoli oblasti.

Některé digitální nástroje jsou nezbytné při vyhledávání obsahu na webu, zvláště když mluvíme o nejlepších prohlížečích, které nabízejí zabezpečení ve světě sítě.

Jak používat tmavý režim safari na iPhone a iPad?

Přepněte prohlížeč Safari do tmavého režimu na Macu nebo iPhonu to může být jednodušší, než se zdá, proto musíte věnovat pozornost tomu, co děláte, pokud o tom nemáte znalosti. Chcete-li prohlížeč Safari přepnout do tmavého režimu, musíte jej mít nainstalovaný.

Po instalaci nebo stažení nejnovější verze prohlížeče Safari přejděte do nabídky Apple a vyberte možnost „Předvolby systému“.poté klikněte na možnost „Obecné“ a v předvolbách „Vzhled“ vyberte „Tmavý“.

Po dokončení kroků prohlížeč ztmavne a zobrazí vámi zvolený způsob, všechny tyto možnosti, jsou platné pro operační systém MAC.

Pokud jste však uživatelem iOS musíte na svém iPhone spustit Safaripak musíte přejít na požadovanou webovou stránku a vybrat ‘Režim čtení’ umístěný v blízkosti vyhledávacího pole.

Zvolte tlačítko ‘Text’, poté vyberte „Tmavý“ a prohlížeč rychle ztmavne. Pokud je však v prohlížečích iPhone Safari zvolen tento typ estetiky, musí být výše uvedený proces dokončen pro každou navštívenou stránku.

Provoz a hlavní funkce tmavého režimu v Safari

Tmavý režim Safari Je to jedna z nejzajímavějších a nejvýraznějších možností, které byly v posledních letech představeny, nabízí různé varianty a výhody, které si vysvětlíme níže, takže zůstaňte s námi a vše se dozvíte.

Základní funkce tohoto zajímavého nástroje Jeho hlavním cílem je poskytnout tmavý nebo černý vzhled jako takový ve vzhledu nebo rozhraní všech typů aplikací. Jakmile bude tento tmavý režim aktivován a budete mít přístup ke svým aplikacím, budete moci zobrazit tmavé pozadí, které bude obecně přítomno na vašem příslušném terminálu nebo zařízení.

Tento oblíbený tmavý režim pro Safari má a rozsáhlý seznam funkcí a specifikací značně fascinující, například jakmile tuto funkci aktivujeme, bude mít každá webová stránka, kterou používáme, tento vzhled ve výchozím nastavení. Důležité je také pamatovat na to, že si můžete vybrat portály, kterým se tmavý režim přizpůsobí a kterým ne.

Další zajímavá funkce Jednou z těchto funkcí je, že budeme moci naprogramovat plán její aktivace, to znamená, že se budeme moci dohodnout na určitém čase, za který bude „Tmavý režim“ aktivován. Tento režim můžeme naprogramovat například od 19:00 do 6:00. Jakmile uvedený plán skončí, tato možnost bude deaktivována.

mobilní systém ios

Další důležitou informací je, že pokud si to z toho či onoho důvodu přejeme zakázat nebo povolit tmavý režim pro Safari ručně budeme muset pouze přejít na ikonu nebo pole příslušného rozšíření, klikneme na něj a to bude vše.

Takže k dokončení, je důležité si uvědomit, že tato zajímavá funkce má různé režimy, které se dělí na Dark, Mono a Soft Dark. Vyberte si ten, který se vám nejvíce líbí nebo vyhovuje vaší estetice, a je to. Užijte si tento báječný nástroj.

Jak zapnout funkci Reader View

Jakmile aktivujeme funkci Dark Mode v Safari, budeme muset provést pouze několik jednoduchých a rychlých kroků, abychom mohli povolit možnost zobrazení čtečky. Naším prvním bodem, kterým se budeme řídit, bude otevření aplikace Safari a přístup k libovolnému webovému portálu. Až budete hotovi, budeme umístěni v horní části obrazovky, hned nalevo od pole URL budeme schopni si představit ikonu ‘aA’.

Nyní, jakmile tam klikneme, Zobrazí se malý seznam možností, vybereme první políčko, které označuje funkci ‘Zobrazení čtenáře’. Jakmile to uděláme, budeme si moci tento nástroj užít a v případě, že jej budeme chtít deaktivovat, budeme muset pouze postupovat podle stejných kroků.

Použijte zkratku Smart Invert

Je to zajímavá a neotřelá možnost, která si klade za cíl spočinout naše oči po hodinách na našem terminálu nebo zařízení. Abychom mohli tento nástroj použít, budeme muset přejít do aplikace Nastavení, poté vyhledáme v části ‘Klepněte na Obecné’ a poté se dostanete do pole „Přístupnost“.

Nyní bude naším dalším krokem kliknout na pole „Zobrazit ubytování“, které se nachází pod názvem „Vize“. Jakmile to uděláme, klikneme na „Invertovat barvy“ a nakonec získáme funkci Smart Invert, odtud můžeme jej aktivovat nebo deaktivovat kdykoliv chceme.

Přepnutí prohlížeče Safari do tmavého režimu na Macu nebo iPhonu se vám bude líbit, hlavně pokud vás to nebaví vypadat v prohlížeči vždy stejně. Na druhou stranu je třeba vyzdvihnout přednosti používání prohlížeče Safari oproti jiným prohlížečům.

Používání příslušného prohlížeče vám umožňuje mít velmi vysoké rychlosti, související s výsledky vyhledávání a to nejen v těchto výsledcích, ale také v načítání stránek, protože u běžných prohlížečů je proces pomalejší.

počítač mac

Safari navíc umožňuje instalovat rozšíření z Windows resp jakýkoli jiný operační systém, stejně jako ‘Mac’, vše závisí na tom, který používáte. Předností Safari je schopnost vyniknout svou jednoduchostí, která uživatelům umožňuje snadno si vybrat možnosti.

Taky umožňuje prohledávat jakoukoli stránku jednodušší, než ve skutečnosti je, protože jeho rozhraní se vyznačuje tím, že je minimalistické, tento styl se stal populárním v mnoha aplikacích a programech.

Za druhé, Safari má možnost zobrazení dále zvětšit z hledaných stránek proto využívá plný potenciál obrazovky na zařízeních.

Jak povolit tmavý režim pro jakoukoli webovou stránku

Jak jsme již zmínili, jakmile se vám podaří aktivovat funkci tmavého režimu pro Safari, budete si moci tento nástroj užívat v celém prohlížeči, takže si tuto možnost budete moci užít na každé z webových stránek bez jakýchkoli problémů a nepříjemností. . Některé portály samozřejmě nemusí tuto funkci podporovat, ale buďte si jisti, že v drtivé většině Tmavý režim lze povolit.

Na druhou stranu v případě takovou funkci nechci vidět Na některých webových portálech stačí kliknout na příslušnou příponu, tam se vám zobrazí některé možnosti, mezi kterými můžete tmavý režim na dané stránce bez problémů deaktivovat.

Pokud dáte prohlížeč Safari v tmavém režimu na Macu nebo iPhonu to pro vás bylo docela snadné, dělat další věci bude ještě jednodušší, protože dotyčný prohlížeč má velmi minimalistické rozhraní. Chcete-li odstranit údaje o prohlížení, musíte přejít na lištu nabídek.

tmavý režim v safari iphone mac

Nicméně, mít dobré připojení k internetu je základním požadavkem umět používat Safari. Jsou chvíle, kdy se při procházení stane něco neočekávaného, ​​mnoho uživatelů neví, jak problém identifikovat, proto se doporučuje zjistit, zda je připojení k internetu pomalé.

Chcete-li odstranit údaje o prohlížení měli byste přejít na lištu nabídekklikněte na možnost, která říká Safari, jakmile tam budete, najděte možnost ‘Odebrat historii’, zobrazí se nabídka s časovým intervalem, ve kterém chcete informace odstranit, vyberte ji a znovu klikněte na možnost ‘Odstranit historii’ .

Na druhou stranu, chcete-li odstranit jiná data, jako jsou soubory cookie, musíte přejít na možnost „Nabídka“, poté v režimu „Pokročilé“ stisknout „Safari“ a poté vybrat „Údaje o webových stránkách“. Poté vyberte možnost „Smazat všechna data“ a voila.