Saltar al contenido

Jak aktivovat nebo povolit USB port ve virtuálním stroji VirtualBox?

20 de agosto de 2022

USB porty jsou jednou z nejdůležitějších součástí počítačů, protože umožňují připojení k dalším externím zařízením, jako jsou mimo jiné mobilní telefony, flash disky. Být tak důležitou součástí počítače je to dnes se naučíte aktivovat nebo povolit USB port ve virtuálním počítači VirtualBox.

A jde o to, že pokud chcete využít skvělý nástroj, kterým je Virtualbox naplno, je nutné povolit USB porty ručně (zejména proto, že z USB disku lze spustit i virtuální stroj). Kroky, jak toho dosáhnout, jsou velmi jednoduché, ale ne každý ví, jak na to, takže průvodce je nezbytný.

Nainstalujte balíček rozšíření virtuální schránky

Než začnete aktivovat nebo aktivovat port USB virtuální stroj virtualbox, musíte si nejprve stáhnout a nainstalovat nejnovější verzi rozšiřujícího balíčku, který je dodáván s podporou USB (musíte mít také nainstalovanou nejnovější verzi bezplatného Virtual Boxu).

Abyste toho dosáhli, prostě musíte vyhledávání pomocí Google VirtualBox extension pack 6.0.10 a když najdete odkaz, dejte jej tam, kde je uvedeno «Všechny platformy»po stažení bude automaticky na vašem počítači.

Otevřete program a přejděte na lištu možností v horní části, odtud vyberte «Soubor, archiv» a když je rozevírací seznam aktivní, klikněte na možnost „preference“.

Tím se otevře nové okno, kde musíte nejprve kliknout na sekci s názvem „Rozšíření“ a poté ikonu uvnitř, která má zelené znaménko +.

Po jeho stisknutí musíte vyhledat balíček, který jste stáhli, a vybrat jej, takže se otevře vyskakovací okno, kde musíte potvrdit jeho aktivaci kliknutím na „Nainstalujte“ a poté „OK“.

Nakonec musíte napsat své sudo heslo, aby se balíček nakonec správně nainstaloval a nebyl s ním problém.

Aktivace USB přístupu pro uživatele

Chcete-li aktivovat nebo povolit port USB ve virtuálním počítači VirtualBox, musíte nejprve udělit oprávnění uživatelům, kterým chcete mít přístup k portům.

Ty musí nutně patřit do skupiny vboxusers, která se automaticky vytvoří při nainstalujte program Virtualbox na GNU/Linux.

Uživatelé mohou být připojeni nebo přidáni do skupiny zadáním následujícího příkazu do terminálu: sudo usermod -aG vboxusers USER_NAME. Je zřejmé, že část, kde je uvedeno uživatelské jméno, by se mělo změnit na to, které používáte. Pro uložení změn se odhlaste a znovu přihlaste.

Aktivujte nebo povolte port USB ve virtuálním počítači VirtualBox

Nyní ano, je čas, abyste se naučili, jak povolit podporu USB ve vašem virtuálním počítači. Nejprve otevřete program a klikněte pravým tlačítkem myši na stroj, pro který bude podpora povolena, u čeho bude rozevírací seznam, kde musíte dát možnost „Nastavení“.

V sekci, která se objeví, vyberte „USB“, zde můžete vidět zařízení, která jsou k dispozici, a také přidat nová, k tomu klikněte na ikonu se zeleným znaménkem +.

počítačová karikatura

Vyberte ten, který chcete, a poté spusťte virtuální počítač abyste měli přístup k datům příslušného zařízení (toto se objeví v hlavní nabídce Linuxu).

Můžete přidat více než jeden USB port, stačí proces zopakovat a voila, můžete to udělat také s kterýmkoli z virtuálních strojů, takže by neměl být žádný problém.

S touto poslední věcí již víte, jak správně aktivovat nebo povolit USB port ve virtuálním stroji VirtualBox, nyní stačí jít hledat rozšíření (pokud ho nemáte) a následovat každý krok, abyste nakonec použijte požadované USB.

Pamatujte, že na virtuální stroje neexistují žádné limity, takže vyhledejte další výukové programy a seznamte se s touto technologií, která rychle mění svět. První věc, kterou se doporučuje hledat, je, jak spustit, vypnout a uložit stav virtuálních strojů a jak nakonfigurovat a připojit virtuální stroje pomocí Wifi nebo externí sítě, a pak je ve vašich rukou to, co se chcete naučit .